Gönderen Konu: [Çözüldü] Açılışta Tüm Hard Disk Bölümlerini Bağlama  (Okunma sayısı 1059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Konu başlığında da belirttiğim gibi ben ubuntu açtığımda tüm harddisk bölümlerimin windowstaki gibi kendiliğinden  bağlanmasını istiyorum acaba bu mümkün mü?
« Son Düzenleme: 05 Mart 2015 - 15:06:55 Gönderen: nurullahisrgan »
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

« Yanıtla #1 : »
Diskler uygulamasından başlangıçta bağlamasını seçebilirsiniz. Yanlız /media yolundan /mnt üzerine alacaktır diskleri. Bu yolları kullanan uygulamaları düzenlemeniz lazım. Örneğin Kodi gibi..

« Yanıtla #2 : »
Alıntı yapılan: neynefes
Diskler uygulamasından başlangıçta bağlamasını seçebilirsiniz. Yanlız /media yolundan /mnt üzerine alacaktır diskleri. Bu yolları kullanan uygulamaları düzenlemeniz lazım. Örneğin Kodi gibi..
Acaba nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Benim sistem İngilizce olduğu için nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

« Yanıtla #3 : »
Diskler uygulamasını başlatın sanırım storage diye geçecektir uygulama ismi. Uygulama açıldığında sağda disk bölümlerini göreceksiniz. Bağlamak istediğiniz bölümün üzerine tıklayın aşağısında 3 seçenek görünecek. Play , - ve ayar simgeleri. Ayar simgesine tıklayıp başlangıç seçeneklerini düzenle diyin. Baştan 5. sırada.. Sonra açılan pencerede en üstteki iki seçeneği seçili yapın *tamam diyerek kapatın.

Edit: Uygulama Disks diye de geçebilir tabi :)
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015 - 00:18:31 Gönderen: neynefes »

« Yanıtla #4 : »
Alıntı yapılan: neynefes
Diskler uygulamasını başlatın sanırım Storage diye geçecektir uygulama ismi. Uygulama açıldığında sağda disk bölümlerini göreceksiniz. Bağlamak istediğiniz bölümün üzerine tıklayın aşağısında 3 seçenek görünecek. Play , - ve ayar simgeleri. Ayar simgesine tıklayıp başlangıç seçeneklerini düzenle diyin. Baştan 5. sırada.. Sonra açılan pencerede en üstteki iki seçeneği seçili yapın *tamam diyerek kapatın.
Peki eve gidince deneyeceğim.