TLP-Qt Alpha çıktı !

Başlatan rutku, 24 Şubat 2015 - 01:18:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rutku

Güncel
Şuan alpha sürümü hazır. Denemek isteyenler https://github.com/rutku/tlp-qt adresinden projeyi çekip derleyebilirler.Ekran görüntüleri yenileriyle değiştirilmiştir.

Merhaba arkadaşlar,

Aklımda olan iki projeden birisini tanıtmak,danışmak ve yardım istiyorum. Bildiğiniz gibi tlp dizüstü biglisayarlar için kullanışlı bir güç yönetim uygulaması. Konsol tabanlı ve ayarlarını bir dosyada tutuyor. Kendisi kurulduktan sonra arka tarafta otomatik olarak güç yönetimini hallediyor. Daha fazla kullanılması ve kurcalanması için Qt ile arayüz geliştirmeye bugün başladım. İşlerim olmaz ise bir kaç güne elle tutulur bir sürüm çıkarabilirim. Proje hakkında aşağıdaki sorulara cevaplar arıyorum;
1) Sizce proje sevilir mi ?
2) Çevirme işinde yardım edebilecek(ler) var mı ?
3) Paketleme işinde yardım edebilecek(ler) var mI ?
4) Logo tasarımı için yardım edebilecek(ler) var mı ?

Şimdilik arayüz kısmının %50 si bitti. Proje bitimine %70 kaldı. Ama en büyük sorun yukarıdaki sorular  :)
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Reverser

Proje güzel bence çeviri için yardımcı olayım hocam :)

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

rutku

Teşekkürler :). Geceye doğru Transifex deki yerelleştirme sayfas oluşturur yollarım. :). Müsait vakitleriniz de katkıda bulunabilirsiniz. Ben de anladığım kadarıyla orada çeviri önerisi yapar doğru ise onaylar geçersiniz :).
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

rutku

Evet arkadaşlar alpha sürümü hazır :)
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

furkankalkan

Çevirme işine ben de yardımcı olabilirim :)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

rutku

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

heartsmagic

Proje tutabilir zira TLP'yi arayüz olarak sağlayan bir uygulama yok(tu) sanırım :) 
İyi çalışmalar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rutku

Tutar inşallah hocam :). Şuan TLP nin arayüzü uygulamasını sadece ben yazdım. Niye kimse yazmamış daha önce anlam veremedim :).TLP çok gelişmiş bir uygulamaymış. Çok ayrıntılı özellikleri mevcut. Bu özellikler windows da bile yok. Arayüzü daha şık ve estetik yapmakla uğraşacağım. Çeviride sağolsun arkadaşlarda destek veriyor. Bir de logo tasarımı kaldı :).
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

meda

Proje tutulur birçok kullanıcı ayar dosyası üzerinden değişiklik yapmayı bilmiyor. Ayrıca yakın zamanda Mint Tr'de bazı konu başlıklarında arayüzün eksikliği konusunda hayıflanmıştım. Umarım yardımlaşarak uygulama çok daha iyi olur.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

rutku

İnşallah tutar :). Konsol uygulamalarına bağımlılık öyle yada böyle azalmak zorunda :). Artık ben bile sıkıldım aç terminali kod yaz yada dosya düzenle. Yoğun kullanılan uygulamaları böyle arayüz yapılması gerekli. Böyle bir kaç uygulamaya daha arayüz hazırlayabilirim.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Taifuru

qt ve C++ kodlamaya merakım var forkluyorum projeyi bende yardımcı olmayı çok isterim.

rutku

Alıntı yapılan: Taifuru - 06 Mart 2015 - 18:43:52
qt ve C++ kodlamaya merakım var forkluyorum projeyi bende yardımcı olmayı çok isterim.

forkla tabi :D
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

fucar07

Selam,
Ben TLP yei kurdum ve başlattım.
sudo tlp start
TLP started in ac mode.

Şimdi fişten çektiğimde "sudo tlp bat" komutunu mu vermeliyim? Yoksa kendi halleder mi?

Bu TLP-qt çok iyi bir fikir. Verdiğiniz linkden derleyin demişsiniz. Ama nasıl yapılıyor?
Teşekkürler...

if

@fucar07, tlp bilgisayarın güç kaynağından kesilip kesilmediğini anlayıp ona göre davranacaktır.

rutku

Alıntı yapılan: fucar07 - 23 Haziran 2015 - 13:45:08
...

Bu TLP-qt çok iyi bir fikir. Verdiğiniz linkden derleyin demişsiniz. Ama nasıl yapılıyor?
Teşekkürler...

Merhaba, bilgisayarınıza dosyayı indirin. Konsol üzerinden projenin içerisine girin ve
qmake
komutunu verin.
TLP nin geliştiricileri ile iletişime geçmiştim. Hali hazırda bir tane proje varmış. PyGTK ile yazılmış bir araç.
https://github.com/d4nj1/TLPUI

Bu aralar hiç vakit bulamıyorum. Yoksa projeyi daha iyi yapabilirdim.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek