Firefox hello

Başlatan Altaylardan_Gelen_Atlı, 20 Şubat 2015 - 11:44:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Altaylardan_Gelen_Atlı

arkadaşlar bugün firefox üzerinde hello aktif olmuş her hangi bir indirme yükleme yapmadan görüşme sağlıyor
https://support.mozilla.org/tr/kb/firefox-hello-video-and-voice-conversations-online?redirectlocale=en-US&redirectslug=group-conversations-firefox-hello-webrtc

bizim tarafta deneyen oldu mu?

saygılar
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

nikbinliknet

Ben kullandım. Hızlı, sade, pratik. Yani video görüşme yapmak için artık kullandığım bir yöntem. Biraz "güvenlik ve kişisel mahremiyet" açısından incelediğim bir yazı için: https://mehmedsafak.wordpress.com/2014/12/02/guvenli-video-gorusmesi/
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

Altaylardan_Gelen_Atlı

@nikbinliknet bilgilendirme icin sağol... Kapladığı alan basta olmak üzere sistemi yoran skype nin pabucu dama atildi demektir  ;)
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

meda

Skype kadar kaliteli görüşme sağlayabiliyor mu ? Deneyenler cevap verirse çok daha güzel olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

nikbinliknet

Alıntı yapılan: meda - 07 Mart 2015 - 21:37:43
Skype kadar kaliteli görüşme sağlayabiliyor mu ? Deneyenler cevap verirse çok daha güzel olur.

Evet. Hatta kesilme vb. hiçbir teknik aksaklık yaşamadım. Skype daha kötüydü kullanış açısından benim için. Özgürlüğümüze olan müdahallelerini hiç saymıyorum bile...

Alıntı yapılan: Mr.AsLanturk - 07 Mart 2015 - 21:23:32
@nikbinliknet bilgilendirme icin sağol... Kapladığı alan basta olmak üzere sistemi yoran skype nin pabucu dama atildi demektir  ;)

Teknik olarak bir teste sokmadım. Anlamam zaten. Skype ayrı bir program. Firefox'ta ise kamera görüşmesini kayıt kuyut yapmadan basit bir link oluşturarak ayrıca bir program açmadan tarayıcın üzerinden yapabiliyorsun. Skype ve Facebook zaten kullanmıyordum. Birisiyle görüntülü konuşma yapmak için karşı tarafa hesap açtır, listesine eklet vs. bir sürü iş getirdiği için karşı tarafa hiç önermiyordum bile. Babam bilgisayar bilmez. Baba aç diyorum "faırfoksu" sol köşede gülen bir yüz var ona tıkla görüşleim diyorum, görüşmeye başlamamız 1 saniye sürmüyor. :)
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2