PCIEX16_1- PCIEX16_2 Ekran Kartı

Başlatan FıratikUS, 15 Şubat 2015 - 23:49:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Asus M4A79XTD EVO Anakart üzerinde iki tane slot var. Birinde PCIEX16_1 diğerinde PCIEX16_2 yazıyor.
Ekran kartım PowerColor HD5670. Model açıklamasında Bus Standard PCIE 2.1 yazıyor ve ben bunu PCIEX16_1 yazan slota taktım.

Şimdi ekranda tam ortada yukarıdan aşağıya doğru yeşil bir çizgi oluştu.
Acaba ekran kartını yanlış yere mi taktım sorun bundan mı kaynaklı anlayamadım?
Bu model ekran kartı hangi bölüme takılır biliyor musunuz ?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

plazma

mavi ve beyaz var tarifibize göre en üstteki mavi slota takılmış, daha önce neredeydi kart

FıratikUS

Monitör bozulmuş :)
Windows kullanırken ekranı yenile (Masa üstünü yenile değil !) dediğim zaman ekranın ortasındaki yeşil çizgi bazen şanslıysam bir kaç gün kayboluyordu.
Ubuntu da bunu yapmanın bir yöntemi var mı acaba?

alorak

Alıntı yapılan: FıratikUS - 04 Mart 2015 - 23:08:16
Monitör bozulmuş :)
Windows kullanırken ekranı yenile (Masa üstünü yenile değil !) dediğim zaman ekranın ortasındaki yeşil çizgi bazen şanslıysam bir kaç gün kayboluyordu.
Ubuntu da bunu yapmanın bir yöntemi var mı acaba?

mate masaüstü üzerinde monitör ayarlarında (mate-display-properties) monitör ayarları var. herhangi bir ayar değiştirince veya "detect monitor" denildiğinde monitor yenileniyor sanırım. gnome'da da bu araç vardı sanırım.
özgürlük için

FıratikUS

Alıntı yapılan: alorakmate masaüstü üzerinde monitör ayarlarında (mate-display-properties) monitör ayarları var. herhangi bir ayar değiştirince veya "detect monitor" denildiğinde monitor yenileniyor sanırım. gnome'da da bu araç vardı sanırım.

Gnome kullanıyorum ve ekranla ilgili ayar hiç yok denecek kadar az. Bu işleri yapan başka bir program var mıdır acaba?

FıratikUS

Geç gelen Güncelleme; Ekranın paneline aradan sıvı girmiş ve panel arızalanmış. Böylece "cam sil" ile silinmeyeceğini ve silinecekse de foş diye ekranın üzerine sıkmaktansa bu iş için hazırlanmış bir losyonu kullanmanın gerekli olduğunu öğrenmiş oldum.
Sorun pahalıya patlayan bir yöntemle Çözülmüştür..