Asus Tablet

Başlatan bachigai, 11 Şubat 2015 - 22:45:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bachigai

Merhabalar.
Öncelikle özür dilerim, konuyu doğru yere açmamış olabilirim.

Asus Memo Pad 7 tabletim var ve root atmak istiyorum. (dahili bellekten sd karta uygulamalar ve oyunlar yüklenmiyor.)

Bilisayarımda ubuntu kurulu, windows sistemim yok. Ubuntu üzerinde android tablet ya da telefonlara nasıl root atıyorsunuz. Googlede araştırdım ama ama herkes windowsa göre anlatmış. Kullandıkları programlar (mesela Unlock root) windows programları ve muadili linux programları yok sanırım. Nitekim sitede de bulamadım. (Wine yükledim denedim programı tanımıyor.) Linux üzerinde bu işi halletmenin yolu var mı, yoksa illa ki windows sistemi bulmam mı gerekecek.

Teşekkür ederim.

Reverser

Windows'a gerek var mı root için ? Daha doğrusu, herhangi bir üçüncü sisteme ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

heartsmagic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2344950
Linux için de anlatım var ilk iletide. Dikkatli olmak, risk almak sana bakıyor.

Konu yanlış yerde ancak doğrusu neresi olacak pek emin değilim. Sen bu iletiyi gördükten sonra Diğer Donanımlar kısmına taşırız büyük ihtimalle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bachigai

Teşekkür ederim linktekini deneyeyim bakalım olacak mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2015 - 18:18:13

Malesef bu linkten olmuyor, zaten tarihi eski 2013 te yazılmış bir yazı. Güncel değil.

Aranızda android tablet ya da telefon kullanan yok mu, Ubuntu bilgisayarlarda bu cihazlarınızı nasıl rootluyorsunuz?

Bana windows yükletmeyin :-) lütfen

heartsmagic

Var, var olmasına var da aynı yöntem senin tabletinde iş görür mü bilemeyiz. heimdall ile root'lanabiliyor telefonlar genellikle Linux üzerinde. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.