Grub Silme Sıkıntısı

Başlatan genna, 09 Şubat 2015 - 10:26:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genna

2 sorum olacak.
1.Grub önyükleyiciyi silersem ubuntuyu silmiş olur muyum?
2.Grub önyükleyiciyi silmek için:
Windows'un komut satırı aracını bu şekilde açtıktan sonra sırasıyla aşağıdaki komutları verin.

c:
cd \
mbrfix /drive 0 fixmbr

Son komutu verdiğinizde işlemi onaylamak ya da vazgeçmek için Y ya da N tuşlarından birini seçmenizi isteyen İngilizce bir ibare çıkacaktır, burada y tuşuna basın ve arından Enter tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

yönergesini uygalıktan sonra aldığım hata:

Function failed. Error :5 Erişim engellendi.

Lütfen yardım edin.Windows zarar görmeden Ubuntuyu ve Grubu kaldırmak istiyorum. :( :( :(

RisKatOr

Merhaba,

1. Grub önyükleyiciyi silersen Ubuntu silinmez, ama Ubuntu'yu açabilmek için bir seçim ekranına ihtiyacın olacaktır herhalukardı, tabi bunu easybcd ile yapabilirsin...

2. MbrFix çalıştırabilmen için C: nin hemen altında MbrFix.exe (yada MbrFix64.exe) dosyasının olması gerekmekte, bunun için öncelikle http://www.sysint.no/products/Download/tabid/536/language/nb-NO/Default.aspx adresinden mbrfix.zip dosyasını indirip, zip'ten çıkartıp ilgili exe dosyasını C: nin altına kopyalaman lazım, ardından " mbrfix /drive 0 fixmbr /win7 " komutu çalıştırabilirsin.

Not: CMD ekranını açarken Yönetici olarak açman gerekli.

MBR temizledikten/onardıktan sonra Ubuntu'nun bulunduğu sürücüyü formatlayabilirsin. ( Bilgisayarım'a sağ tıkla, Yönet kısmına tıkla, açılan pencerede Disk Yönetimi bölümünden Ubuntu'nun kurulu olduğu bölümü seçerek biçimlendirebilirsin.

gokhan09

Alıntı yapılan: genna - 09 Şubat 2015 - 10:26:00
2 sorum olacak.
Windows'un komut satırı aracını bu şekilde açtıktan sonra sırasıyla aşağıdaki komutları verin.

c:
cd \
mbrfix /drive 0 fixmbr

Son komutu verdiğinizde işlemi onaylamak ya da vazgeçmek için Y ya da N tuşlarından birini seçmenizi isteyen İngilizce bir ibare çıkacaktır, burada y tuşuna basın ve arından Enter tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Lütfen yardım edin.Windows zarar görmeden Ubuntuyu ve Grubu kaldırmak istiyorum. :( :( :(
grubu silince ubuntu silinmez ve bilgisayardaki hic bir sistem acilmayacaktir!bu bagalantidaki ikinci secenegi,canli ubuntu dvd yada usbyle yapabilirsiniz.http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=OS-Uninstallerbu islem bitince,bilgisayar windows cdsi ile baslatilip,baslangic onarimi yapilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2015 - 11:15:31

Alıntı yapılan: genna - 09 Şubat 2015 - 10:26:00
2 sorum olacak.

c:
cd \
mbrfix /drive 0 fixmbr

merak ettim simdi :) grubu neden silmek istiyorsunuz?Baska bir cozum olabilir,acilis suresimi yada yada baslangic sirasimi?

genna

Aslında ne ubuntuyu ne grubu silmek isterim ancak ubuntunun kurulumunu yaptım ve ubuntuyu açtım login ekranında şifre girdikten sonra arkaplan resmi çıkıyor ve öylece laıyor bu canımı çok sıktı biraz araştırdım birkaç * bir şey denedim ancak işe yaramadı.Örneğin recovery moda girdim orada hiçbirşey yapmadan ''normal önyükleme ile devam et'' dedim ubuntu masaüstüne erişebildim.Daha sonra sorun ekran kartında heralde diye düşündüm güncelleştimeleri yüklemeliyim heralde dedim ve yazılım merkezinden ''ek paketler'' bölümüne girdim.Ancak uygun ek paket bulunamıyor dedi.daha sonra şu komutu buldum internetten'' sudo apt-get install fglrx '' uç birime yazdım yüklendi ancak işe yaramadı.
Açıkçası bunlar beni sinir etti sileyim kurtulayım dedim.

gokhan09

Alıntı yapılan: genna - 09 Şubat 2015 - 12:31:40
Aslında ne ubuntuyu ne grubu silmek isterim ancak ubuntunun kurulumunu yaptım ve ubuntuyu açtım login ekranında şifre girdikten sonra arkaplan resmi çıkıyor ve öylece laıyor bu canımı çok sıktı biraz araştırdım birkaç * bir şey denedim ancak işe yaramadı.Örneğin recovery moda girdim orada hiçbirşey yapmadan ''normal önyükleme ile devam et'' dedim ubuntu masaüstüne erişebildim.Daha sonra sorun ekran kartında heralde diye düşündüm güncelleştimeleri yüklemeliyim heralde dedim ve yazılım merkezinden ''ek paketler'' bölümüne girdim.Ancak uygun ek paket bulunamıyor dedi.daha sonra şu komutu buldum internetten'' sudo apt-get install fglrx '' uç birime yazdım yüklendi ancak işe yaramadı.
Açıkçası bunlar beni sinir etti sileyim kurtulayım dedim.
iyiki silmemisin yoksa daha fazla ugrasacaktin!uzman arkadaslar yardimci olacaktir eminim ama basligi,bu sekilde yapsak!ubuntu kurulum sonrasi bos ekran yada masaustu sorunu gibi.Anladiysam canli cd ile sorun yok sanirim,dogrumudur?Bende uzman degilim ama login yaparken sisteme isminin yaninda ubuntu sembolu var,ona tiklayip gnome flashback gibi bir secenek var,onu secip oluyormu dene,olmuyorsa yarim saatini alir en fazla,yeniden kurulumu deneyebilirsin,kurarken mp3 guncellemeler seceneklerinide isaretleyip!Yok beklerim diyorsan,konu basligini duzeltip uzman arkadaslari bekliyelim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2015 - 13:11:34

login ekraninda,gnome flashback (metacity) ile girmeyi dene.