Swap bağlama sorunu

Başlatan pranaya, 02 Şubat 2015 - 21:49:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pranaya

Mesajı komple değiştirmek zorunda kaldım, çünkü Ubuntu üzerinde problemi çözemeyince farklı bir işletim sistemi ile deneyeyim dedim Elementary Os kurdum fakat sorun hala devam ediyor. Bilgisayarı açtığımda:
Alıntı YapThe disk drive for /dev/mapper/cryptswap1 is not ready yet or not present.
Continue to wait or Press S to stop mounting or M for manual recovery.
Böyle bir uyarı çıkıyor sonra bekleyince bilgisayar açılıyor, bu bir sorun mu yoksa normal birşey mi anlayamadım.
Teşekkürler

heartsmagic

Ah forum araması :)
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30411.0

Eğer o başlıkta anlatılanlar kafanı karıştırırsa en azından orada istenen çıktıları buraya geç ki duruma bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pranaya

Sanırım sorun çözüldü. Teşekkür ederim. Bir şeyi merak ediyorum her kurulumdan sonra bu sorunu yaşadım bunun sebebi nedir?

heartsmagic

Rica ederiz, konuyu etiketlersen biz de kapatırız: cozuldukonusu

Farklı bir Linux dağıtımı kurarken takas alanı ayırıyorsundur, sonra da onu biçimliyorsundur. Böyle olunca haliyle bölüme ait UUID değeri değişiyordur. Eski dağıtım da mızmızlanıyordur. Takas alanları her dağıtımda ortak kullanılabilir. Eski dağıtımın yanına yenisin kurarken ikinci bir takas alanına ihtiyaç olmadığı gibi, var olanı da yeniden biçimlemek gerekmez. Kurulum esnasında takas alanı ekler fakat biçimlemezsin. Böylece her iki dağıtım da sıkıntı yapmadan kullanırlar bu takas alanını.

Şu açıklamalar biraz afaki tabi, sendeki duruma tam uyuyor mu bilmiyorum. 
sudo fdisk -l
cat /etc/fstab
mount
free 

çıktılarını aktarırsan son yorumları yaparız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.