ati sürücülerini yükleme

Başlatan Cuaresma45, 31 Ocak 2015 - 14:47:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cuaresma45

Arkadaşlar. Bilgisayarıma ubuntu 14.04 yükliycem. Fakat ekran kartının driverini amd nin kendi sitesindenmi yoksa ubuntunun denetim masasındaki ek sürücüler bölümündenmi yüklesem karar veremedim. Hangisi daha performanslı olur? Mint cinnamon da kendi sitesinden yükleyip çekirdeği güncellediğimde x sunucusunu durdurdu hatasını almıştım. Mint türkiye forumunda driveri elle yüklediğim için bu sorunun çıktığını söylemişlerdi. Ubuntuda aynı durum varmı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Ekran kartım radeon hd6570

neynefes

Cuaresma45

Alıntı yapılan: neynefes - 31 Ocak 2015 - 14:49:46
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0
Daha ekran kartı driverini yüklemeden bu çıktılar işe yararmı. Yoksa siz o sorun için mi bunları istediniz? Zaten bilgisayarım çöktü sorunu çözmeme gerek kalmadı. Ubuntuyu bilgisayara yarım saate kurucam

neynefes

Burda donanım bilgilerinizi istedim. O komutları yürütünde sistemde çift ekran kartı mi var ekran kartı modeli nedir gibi bilgileri alacaktık. Kurulum yaptıktan sonra buraya geçin çıktıları sonra konuşalım neler yapabileceğimizi.

Cuaresma45

Alıntı yapılan: neynefes - 31 Ocak 2015 - 15:07:52
Burda donanım bilgilerinizi istedim. O komutları yürütünde sistemde çift ekran kartı mi var ekran kartı modeli nedir gibi bilgileri alacaktık. Kurulum yaptıktan sonra buraya geçin çıktıları sonra konuşalım neler yapabileceğimizi.
Şuan ubuntu 14.04.1 32 bit indiriyorum. Fakat md5 ini göremedim. Buraya yazarmısınız.
Edit:
Hocam buldum şuan yüklüyorum.

Cuaresma45

Alıntı yapılan: neynefes - 31 Ocak 2015 - 15:07:52
Hocam deliricem ya. Md5 kontrolü yaptım en düşük hızda yazdırıp onuda doğruladım. Kurdum bilgisayara. Yeniden başlat dedi başlattım. Şifreyi girdikten sonra bu ekran takılı kalıyor. Kapatıp açsam bile.
https://www.dropbox.com/s/17zlf2yvh26vde6/IMG_20150131_171527.jpg?dl=0

heartsmagic

cekirdekkonusu

Yukarıdaki başlığa bakarak nomodeset parametresi ile sistemi açmayı dener misin? Eğer Grub görünmüyorsa başta, sistem açılmaya başladığı anda Shift tuşuna basarak görünmesini deneyebilirsin. Ayrıca, kablo ile mi kablosuz olarak mı çıkıyorsun internete?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Cuaresma45

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Ocak 2015 - 17:26:55
http://kb.ubuntu-tr.net/cekirdek-secenekleri

Yukarıdaki başlığa bakarak nomodeset parametresi ile sistemi açmayı dener misin? Eğer Grub görünmüyorsa başta, sistem açılmaya başladığı anda Shift tuşuna basarak görünmesini deneyebilirsin. Ayrıca, kablo ile mi kablosuz olarak mı çıkıyorsun internete?
Kablolu. Ayrıca tam yanıp sönen çizgi gelmeden önce shifte basarak gruba girmem gerekiyor ama mintte girerken, ubuntuda girmiyor ve shifte bastıktan sonra görüntü hiç gelmemeye başladı. İlk mouse gözüküyor sonra görüntü gidiyor(monitöre giden görüntü tamamen kesiliyor. Bilgisayar kapandığında sol üstte çıkan analog yazısı çıkıyor.)ve açılma sesi geliyor(dırırıt)
Edit:
Görüntü gelmeye başladı ama hala gruba giremediğim için ubuntuyu açamıyorum. Başka bir yolu varmı girmenin?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2015 - 18:40:58

Hocam yardım edermisiniz lütfen grub menüsüne ne yaptıysam giremedim. Shiftle herşeyi denedim ama olmadı. Mintte tam sol üstteki çizgi gelince oluyodu ama bunda olmuyor. Başka bir yolu varmı girmenin?

heartsmagic

Ne oldu son durum? Gördüğün gibi farklı farklı başlıklar olunca bizim de, senin de kafan karışıyor. Şu an sana yardım önerisi verebilirdik belki ama çözüp çözmediğini bilemediğimiz için vakit kazanma adına yapamıyoruz bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.