ekran parlaklığı

Başlatan önderÖner, 30 Ocak 2015 - 20:55:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

önderÖner

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=10180358&postcount=8
bu bağlantıdaki yönergeleri uyguladığım halde ekran karardı, nasıl çözebilirim ;D

heartsmagic

Ubuntu sürümün nedir, makinenin markası modeli nedir, tam olarak sorunun nedir? Önce sorununu bir tanımlayalım, sonra duruma bakarız. Ayrıca: ekrankomut
En azından oradaki lspci ile istenen komutun çıktısını buraya geç.

O bulduğun çözüm farkındaysan beş sene önceki bir iletiye dayanıyor. PPA'yı eklemeyi denediysen de eklenmemiştir, paketler kurulmamıştır. Çekirdek parametreleri denenebilir ama, denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

önderÖner

Kalsın, Sen Bakma !  heartsmagic

heartsmagic

Paşa gönlün bilsin, bakmayayım. Yalnız, bundan sonra açacağın her başlığın başına bu ifadeyi ekle ki vakit kaybetmeyeyim kendi adıma.

önderÖner

Biraz sonra ubuntuyu sileceğim, kibar olmayı bir türlü öğrenemediniz, kendiniz söylüyorsunuz zaman harcadığınızı ve külfet olduğunu. Orada durmak zorunda değilsiniz..Her konuyu üstünüze alınmayın, adı üstünde FORUM.. Orada durmak için para alıyorsanız ayrı bir vahamet.. 

neynefes

Yazık.. Gerçekten ayıp şu yaptığınız. Bilgisine, yaşına hiç mi hürmetiniz yok? Kaç kişi şurada yeterli düzeyde yardım edebiliyor? 56bin mesaj boş muhabbet sonucu mu yazılmış? Yardım alabileceğiniz en yetkili kişilerden biri şu forumda. Uğurlar olsun. Ne yazsam boş.

önderÖner

İşini yürütmek için, hakarete katlanılmalımı, bunu mu söylüyorsunuz ? Edindiğiniz bilgi ve statü size hakaret etme yetkisi tanıyorsa, problem başka boyutta.. Yaş ve bilgiden hürmetten bahsediyorsunuz da beni nerden tanyorsunuz ve kıyaslama yapıyorsunuz, hakikatten boş boş şeyler söylüyorsunuz..
      Profesyonel olarak, para karşılığı bu forumda bulunup cevap veriyorsanız, hiçbir işveren buna göz yummaz.. Gönüllü olarak vevap veriyorsanız, cevap vermek zorunda değilsiniz..

ihsaniye

Hayatta tercihler vardır, yaşam kalitemizi de büyük oranda bu belirler. Biz burada farklı olmak adına bulunuyoruz, bence bu çok önemli. Ayrıca arkadaşım sana verilen yanıt hakaret içermediği gibi diğer taraftan baktığında hoş bile sayılır. Dünya yuvarlaktır, ancak bu dağların ve derin deniz diplerin varlığını gözden kaçırmayalım.

önderÖner

Bilinçten yarılcağım iymi... 8). ''Konuyu kapatsak diyorum''

plazma

Çözüldü etiketi ekleyiniz ozaman konu içeri taşınsın zaten başlıkla konuşulan alakasız kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama genel kurallar çerçevesinde saymalı, ikidebir para mevzusuna çekiyorsunuz alakası olmadığı halde demagoji yapmayınız lütfen.

heartsmagic

Hakaret nerede bir görebilir miyim? Bu başlıkta olmadığı kesin, bari başka bir yerden örnek görelim. Madem öyle, hakarete yaklaşan bir tavır takınayım: Hayırdır, kuyruk acısı mı var?

Eğer karşı tarafın hareket tarzı konusu bağlamında, size "doğru şeyler" söylemesini kaldıramıyorsanız sosyalleşmeyin. Sonra gelip insanları da "hakaret ediyorlar" diye yaftalamayın, "iftira atmayın".

Buyur, konu devam etsin böyle eğer edebileceksen. Kapatmıyorum konuyu da, ara ara böyle polemikler iyi oluyor. Bizi ego tatmini için suçlayanlar var, onları azıcık haklı çıkaralım bari.

Not: Paraymış, falan. Komik.

önderÖner

Ekran parlaklığı konusunda, problem yaşarsanız, apt-get update , ardından apt-get upgrade; Daha sonra klavyenizdeki Fn+F1..............F12 tuşlarını deneyin, sadece ubuntu için değil Linux için geçerlidir... Fn+ tuşları işinizi görmez ise, bilgisayarınızın ekran kartı üreticisinden güncelleme yapabilirsiniz, bu da olmaz ise, PPA deposu ekleyebilirsiniz...PPA deposu eklemek (güncelleme açısından) son ve geçici bir çare format atmanız daha makul....

heartsmagic

apt-get update depoları günceller, upgrade sistemi günceller. Fn+FX tuşları değil Linux, neredeyse tüm sistemlerde ortak noktadır. Parlaklık işe yaramıyorsa zaten denenmiş bir şeydir bu tuşlar. Grafik kartı üreticisinden güncelleme? Grafik kartının hangi modeli? Intel zaten gömülü geliyor sisteme. PPA deposu, hangi PPA deposu? Format atmak? !!!

Süper, forum işte. Makine, grafik kartı ne diye sorunca hakaret oluyor, öneri diye bir şeyler zırvalamak makul..
Yanlış anlaşılmasın, yardım etmiyorum bildiğin hakaret ediyorum.

Konuyu kişiselleştirdiğim için üzgünüm ancak böyle böyle saçma başlıklarla, insanlarla uğraştıkça insan soğuyor bu işten. Bir de ahkâm kesmeler falan.

heartsmagic

Başlığı iki defa raporlayarak ilgilenilmesini istemişsin. Nesiyle ilgilenmemizi istiyorsun?

önderÖner

Forum kuralı gereği, moderatöre raporlamak, e-posta adresimin moderatör tarafından görülebilmesi anlamını taşır...E-posta adresimi gören moderatör yada siz, bana e-posta ile yazabilirsiniz.
   Buralarda olabilecek çekişme  ve nizalar, GNU projesine zarar verir...Ayrıca, Linux gibi GNU dağıtımların, yeterince geniş kitlelere yayılamamasının sebebi, kullanmak isteyen insanların fiziki muhatabları olmamasıdır.. Hemen hemen tek çözüm kaynağı olan bu sayfaları çirkinleştirmeye kimsenin hakkı yok...

heartsmagic

Alıntı yapılan: önderÖner - 03 Şubat 2015 - 06:59:04
  ... bu sayfaları çirkinleştirmeye kimsenin hakkı yok...

Çirkinleştirmek? Hâlâ nasıl bu kadar pişkin olabiliyorsun merak ediyorum. İlk iletinden sonra gayet normal bir şekilde, seni hiç zorlamayacak bir cevap yazdım, sonra tutup bazı ithamlarda bulundun. Ben de bu ithamları koy karşıma konuşalım dedim. Cevap: yok. Çamur at izi kalsın mıdır mantığın? Eğer şu son yazdığın çirkinleştirme "iftirası" gibiyse mesele hiç tartışmayalım. Ancak tutup beyefendi ayaklarına yatıp, sonra da laf sokmaya çalışma lütfen. Açık açık söylüyorum buradan, şeffaf bir şekilde hem de. Şu başlık hariç, nerede ne demişiz sana? -miz de demeyeyim, ne demişim diyeyim zira başlıkta doğrudan beni hedef almıştın.

Sen tut isim vererek birisini hedef al, sonra raporladığın iletiyi o kişi sana eposta üzerinden değil de, genelden sorduğu için olay çirkinleştirmek olsun. "Troll" kısmına sokacağım seni de, olay başka. Sendeki olay beyefendi ayaklarına yatıp bir şeyleri yapmaya çalışmak gibi duruyor. Altındaki çapanoğlunu henüz anlayamadım ancak şunu bil lütfen, buradan sana ekmek çıkmaz. Kişisel olarak birisini hedef aldığın, yalan söyleyerek itham ettiğin sürece bildiğin yöntemler burada iş görmez yani. "Efendim forumda takılıyorlar, raporlayayım, onlar da kurala uyarak benle özelden iletişime geçsinler." Kural gereği hem de. Başka isteğin?

Alıntı Yap...kibar olmayı bir türlü öğrenemediniz,
Alıntı YapOrada durmak için para alıyorsanız ayrı bir vahamet..
Alıntı Yapİşini yürütmek için, hakarete katlanılmalımı, bunu mu söylüyorsunuz ?

önderÖner

Alıntı Yap"doğru şeyler" söylenmesini kaldıramıyorsanız sosyalleşmeyin.
yukarıdaki alıntıyı siz yazmışsınız,
''İtilmeden Uçmayı Bilmek Güzel Şey''

heartsmagic

Doğru söylüyorum demeye getiriyorsun yani? Ben de üçtür soruyorum, nedir o doğru dediğin? Örnek göster lütfen de seni "yalancı" sıfatından ayıralım. Başlığı raporlayıp durma lütfen, kapanmaz bu konu böyle. Senin iyiliğini düşünüyorum şurada, "yalancı" sıfatından kurtaralım seni, ben hakaret eden insan olmaya razıyım.

Yok, örnek veremeyeceksen de ya kabul et ya da sus. Başlığı raporlayıp durma lütfen, zira "kurallarını" bozduğun, geçtim forumu "insanlık" kurallarını bozduğun bir durumda karşı taraftan kuralları yürütmesini bekleme. Azıcık kalıbının insanı olmayı dene lütfen. Ağır ağır davranıyor gibi yapmak bir işe yaramıyor yani. 

Buyur, bildiğin hakaret ettim şimdi. Benim istediğim örneklerse şu başlığa o saçma sapan iftiraları yazmadan önceki durum, yanlış anlaşılmasın yani. Hak edene hak ettiğini vermek gibi bir düsturum vardır zira.

heartsmagic

Dilediğin kadar konuyu raporlayıp, orada yorum yapabilirsin. Konuyu doğrudan burada ifşa ediyorum:

Alıntı YapHakaretin büyümesine sebep veriyorsunuz, bundan sorumlusunuz...

Yukarıdaki yorum senin ve hâlâ sorduğum sorulara cevap verememiş durumdasın. Tekrar ediyorum ya durumu kabullen, sus ya da bu başlıktaki ithamların için somut örnek göster. Bu kadar yüzsüzlüğü de az gördüm cidden. Nadir örneklerindensin.

Sorumlu olan benim yani? Sen "hakaret var" diyecek, sonra bunu somut şekilde örnekleyemeyeceksin ama sorumlu ben olacağım? Lütfen, eğer sorulara cevap vermeyecek ve böyle devam edeceksen bilelim. Gerekiyorsa forumdan uzaklaştırırız bir süre zira vaktimizi boşa harcıyorsun. Hakaret etti dediğin veya benimle kişisel olarak sorun yaşadığın için uzaklaştırmayacağım seni, ithamlarını örnekleyemeyip, vaktimizi harcadığın için yapacağım. Zira forumda genel olarak yaşananlar için kişisel olarak kin gütmem, ancak bana "kişisel olarak" bir şey söylendiyse hesabını sorarım. Karşı taraf söylediği şeylerin arkasında durmuyorsa genellikle uzaklaştırma da vermem. Ancak tutup da senin gibi raporlama sistemini falan boş yere kullanıp bir de üzerine kuralları işletin denirse bal gibi yasak koyarım. Öteki türlü kişisel olarak algılayıp yasaklama yapmak istesem ikinci iletinde bunu yapmış olurdum.

Hayır, canına yandığımının yerinde iki ay sonra olan biten her şeyi unutmuş olacağım. Olur da başlık açarsan cidden aklıma bile gelmez yaşadıklarım. Bu nedenle tekrar söylüyorum, forumdan tamamıyla uzaklaştırma almayı başarmadan şu başlığı atlatabilirsen lütfen ama lütfen yeni açacağın başlıklara şu başlıkta yaptığım ilk yorumda söylediğim üzere benden yardım istemediğini belirt. Belirt ki boşuna vakit kaybetmeyeyim. Eğer belirtmezsen, yani yardım istemiyorum senden demezsen, şu başlığı ve yaşananları hatırlasam bile yardımcı olmaya çalışırım. Hiç sorun değil benim için olan bitenler, herkes kendi yaptıklarından sorumludur netice olarak.

Şimdi, örnek vermek ister misin tartışmak üzere? Yoksa susmayı mı yeğeleyeceksin? Bir daha raporlama yapıp saçma sapan şeyler yazarsan süreli uzaklaştırma vereceğim. Karar senin.

heartsmagic

Arkadaş sorulan sorulara cevap vermeyip, ithamları kanıtlamaya çalışmayıp, yaptığı terbiyesizliği büyüttüğü için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır. Raporlama yoluyla bu terbiyesizliğe devam etse süreli olabilirdi ancak forumu kendince topa tutmaya çalıştığı, başlıklara "troll" iletiler geçtiği için süresiz olarak yasaklanmıştır.

Kendi adıma içim rahat. İlk ithamdan sonra bir şeyi ispatlayamayan insan tipi benim gözümde herhangi bir değere sahip değildir. Hani insan karakterini ancak bu kadar güzel belli edebilir.
Bir süre şu iletiler dursun kenarda da, ispatı olsun. Hani bana inanmayan çıkarsa diye:

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4049.msg535992#msg535992
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=6989.msg535993#msg535993
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29418.msg535994#msg535994
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=17310.msg535990#msg535990
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4723.msg535988#msg535988
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1313.msg535987#msg535987

Not0: Bir süre sonra yukarıdaki iletiler temizlenecektir.
Not1: Bir ileti hariç diğerleri temizlenmiştir.