Windows 8.1 Pro Format dvd'si oluşturma

Başlatan technic, 29 Ocak 2015 - 11:29:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

technic

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konu üzerine çok konu açtım ve en sonunda usb yazdıramıyacagımı anladım bende biraz daha araştırtıktan sonra bresore ve xfburn diye programlar gördüm bu programlar dvd ye iso ımajı yazabiliyorlarmış şimdik gelelim konuya;

1-)Bu programlarla dvdye format cdsi yazabilirmiyim

2-)Yazarsam kesin çalışırmı

NOT: eger çalışır derseniz 50tl dvd sürücü alcagım onun harıcınde bilgisayarcıya 65tl vermek zorundayım
NOT2: Forumda fazla bilgi bulamadım yada göremedim.

acil cevap verirseniz sevinirim

hsynblgn

merhaba
bresore ve k3b ile şu ana kadar yazdırdığım kalıp dosyalarında hiçbir sorun olmadı formatlardada onları kullandım

technic

Teşekkürler. iso dosyasını yazıyor ama ben bıos dan dvd sürücü sectigimde direk olarak windows'un format ekranı gelecekmi?

heartsmagic

@technic, sorduğun son sorunun ISO yakan uygulamayla ilgisi yok aslında, ISO'nun kendisi ve senin nasıl yaktığınla alakası var. ISO sağlam mı? ISO'yu açmadan yakacak mısın? Doğru yöntem ISO'yu hiç açmamaktır, zaman zaman kullanıcılar .zip, .rar sanarak açıyorlar kendisini.

Bunun ötesinde uygulama tarafı pek fark etmiyor, eğer özel bir sorun yoksa ISO'yu medyaya yakarlar. O saatten sonra da senin ISO sistemi açar mı açmaz mı biz bilemeyiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

technic

Abi iso saglam ama yakma işlemini anlamadım benim iso .rar degil direk .iso yazıyor.. bide unetbootın sadece wın7 mi yazıyor bide wın7.iso indiriyorumda

heartsmagic

"İndiriyorum" dediğin her ISO benim için şüphelidir. Bahsetmek istediğim şey bu, neyi nasıl edindiğin elbette bizi ilgilendirmez. Lisanslı ve sağlam bir şey indiriyorsan emin olabilirsin, öteki türlüsü için kimse sana garanti veremez.

ISO yakmak çok basit bir iş, sağ tıkla ve devam et. Uygulama üzerinden gidince de Windows tarafındaki uygulamalardan farklı değildir. ISO seçeneğini bulup, ISO'nun yolunu gösterirsin.

technic

Şuanda indirdigime bende güvenmiyorum ama win8 orjinal lisanslı ozaman dvd rom alayım. BEnim konuyu açmamdaki asıl amaç lınuxta okadar usb ye  iso dosyası yazan program var ama ben indiripte açamıyorum en sonunda unetbootın buldum oda sanırım sadece wın7 yazıyor wın8 yazdıgım zaman sadece 4 dosya yazıyor

heartsmagic

Windows ISO'su yakmadığım için hiç bilemiyorum ancak forumda farklı uygulamalarla yapan arkadaşlar var. Bizzat denemediğim için net bir şey söylemem mümkün değil. Mesele Linux dağıtımları olsa en kötü dd ile bile sağlam ISO'lar yakılabilir.

technic

Teşekkürler. Önce wın7 indireyim unetbotın ile yazmaz ise dvdrom ile dvd wın8 yazarım

hsynblgn

winusb uygulamasını denemediysen winusbyi kullanabilirsin

technic

Wınusb biliyorum ama yükleyemiyorum hep hata çıkıyor kimsede hatanın nasıl çözülecegını söylemiyor sen biliyorsana sana söyleyebilirmiyim

hsynblgn

win usbyi mi yükleyemiyorsun
yoksa isoyu mu yazdıramıyorsun

technic

technic

hsynblgn

winusb ile iso yu yazması lazım bende sorun olmamamıştı

technic

Ya ben anlatamadım galiba wınusb yüklenmiyor aramada çıkmıyor çıksa kesin yazacak

grayloop

Ben iso yazdırma işini K3B ile yapıyorum. K3B'yi Yazılım Merkezinden indirerek kullanabilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

hsynblgn

şimdi tekrardan yükledim winusb açılıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Alıntı yapılan: technic - 29 Ocak 2015 - 14:48:55
Ya ben anlatamadım galiba wınusb yüklenmiyor aramada çıkmıyor çıksa kesin yazacak

Yüklenmiyor mu, yoksa yükleniyor ama açılmıyor mu? Sana iki paket verilmiş orada, mimarine uygun olanı indirip kuracaksın. Kaldı ki forumda da nasıl kurulacağını anlatan iletiler var. Örnek: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46358.msg534900#msg534900
Sistemin 32bitse i386 olanı, 64bitse amd64 olanı indireceksin.

Eğer yükleniyorsa şu şekilde açmayı dene:

winusb

technic

ya bak ben yaptıgım işlemlerı sana söyleyim sende anla

wget --no-check-certificate https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_i386.deb
sudo dpkg -i winusb*
sudo apt-get -f install

burdan
wget --no-check-certificate https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_i386.deb
bunu sorunsuzca kuruyorum

sudo dpkg -i winusb*
bundada sorun cıkmıyor ama

bunu yazınca sorun cıkıyor
sudo apt-get -f install
böyle
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  kde-l10n-engb kde-l10n-tr wine-gecko2.34 wine-mono4.5.4
Bu paketleri kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 3 paket yükseltilmeyecek.
6 paket tam olarak kurulmayacak ya da kaldırılmayacak.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 0 B ek disk alanı kullanılacak.
Ayarlanıyor udev (208-8ubuntu8.2) ...
udev stop/waiting
udev start/running, process 7481
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
insserv: warning: script 'S05mountdevsubfs.sh' missing LSB tags and overrides
insserv: warning: script 'mountdevsubfs.sh' missing LSB tags and overrides
insserv: script vboxdrv: service vboxdrv already provided!
insserv: warning: script 'mountdevsubfs.sh' missing LSB tags and overrides
insserv: script vboxdrv: service vboxdrv already provided!
insserv: Service mountdevsubfs has to be enabled to start service lvm2
insserv: exiting now!
update-rc.d: error: insserv rejected the script header
dpkg: udev paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
alt süreç post-installation betiği kuruldu 1 çıkış kodu ile sona erdi
dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden mountall paketi yapılandırılamıyor:
mountall şuna bağımlı: udev, ama:
  udev paketi henüz yapılandırılmadı.

dpkg: mountall paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor
dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden systemd paketi yapılandırılamıyor:
systemd şuna bağımlı: udev, ama:
Apport raporu yazılmadı çünkü hata iletisi bu durumun bir önceki hatadan kaynaklanan bir hata olduğunu belirtiyor.

dpkg: systemd paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden libpam-systemd:i386 paketi yapılandırılamıyor:
libpam-systemd:i386 şuna bağımlı: systemd (= 208-8ubuntu8.2), ama:
  systemd paketi henüz yapılandırılmadı.

dpkg: libpam-systemd:i386 paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
Apport raporu yazılmadı çünkü hata iletisi bu durumun bir önceki hatadan kaynaklanan bir hata olduğunu belirtiyor.
                                  En fazla rapor miktarına (MaxReports) ulaşıldığı için apport raporu yazılmadı
                               dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden xserver-xorg-core paketi yapılandırılamıyor:
xserver-xorg-core şuna bağımlı: udev (>= 149), ama:

dpkg: xserver-xorg-core paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden xserver-xorg-video-intel paketi yapılandırılamıyor:
xserver-xorg-video-intel şuna bağımlı: xorg-video-abi-18, ama:
  'xorg-video-abi-18' paketi kurulu değil.
  xorg-video-abi-18 paketini sağlayan xserver-xorg-core henüz yapılandırılmadı.
xserver-xorg-video-intel şuna bağımlı: xserver-xorg-core (>= 2:1.15.99.903), ama:
  xserver-xorg-core paketi henüz yapılandırılmadı.

dpkg: xserver-xorg-video-intel paketi işlenirken sorun yaşandı (--configure):
                     Tetikleyiciler işleniyor initramfs-tools (0.103ubuntu8) ...
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.16.0-30-generic
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
udev
mountall
systemd
libpam-systemd:i386
xserver-xorg-core
xserver-xorg-video-intel
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'gezakovacs-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'deluge-team-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'colingille-freshlight-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'colingille-ubuntu-freshlight-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'gezakovacs-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'deluge-team-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'colingille-freshlight-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'colingille-ubuntu-freshlight-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

heartsmagic

Sorun WinUSB'ye özel değil ki, bambaşka paketleme sorunları oluşmuş sistemde. Son zamanlarda ne yaptın, depo ekledin mi, çıkarttın mı? Sürüm mü yükselttin, neler yaptın yani?

technic

hiç bir şey yapmadım ama bunun bir çözümü varmı varsa nolur söyleyin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2015 - 16:01:18

Çözüm yokmu :D