[Çözüldü] Açılan Pencelerin Düğmeleri Yukarıda Kalıyor

Başlatan Zebercet, 27 Ocak 2015 - 12:09:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zebercet

Ubuntu 14.04 kurdum. Çalıştırdığım bazı programlar ekranımda çok yukarıdan başlıyor ve kapat, büyüt gibi düğmeler görünmüyor. Firefox'da açılan pop reklamlar da üstten başlıyor ve kapat tuşu onlarda da görünmüyor. Bu durumu nasıl çözebilirim, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Sorun çözülmüştür, konunun en altındaki mesajda nasıl yaptığımı anlattım.

D@bbe

bu sorun bendede  var çözümü çok merak ediyorum... ;)

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

heartsmagic

Tam anlayamadım sorunu. Bahsedilen şey normal gibi geliyor bana zira son sürümlerde evrensel seçke kullanılıyor Ubuntu'da. Bahsedilen düğmeler de her uygulamada ortak olarak kullanılıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Zebercet

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ocak 2015 - 02:00:54
Tam anlayamadım sorunu. Bahsedilen şey normal gibi geliyor bana zira son sürümlerde evrensel seçke kullanılıyor Ubuntu'da. Bahsedilen düğmeler de her uygulamada ortak olarak kullanılıyor.

Düğmelerde sorun yok, sorun düğmeler var ama ekranın üst kısmında kaldığı için mouse u üstüne götürüp tam ekran yap, yada kapata basamıyorum. Görünmüyor ekranın üstünde kalıyor. Bu her uygulamada olmuyor. Şu ana kadar gördüğüm sadece libre writer ve firefoxta açılan pop reklam pencereleri.

Ciddi bir problem çıkarmıyor, popları ve libreleri alt+f4 le kapatıyorum.

heartsmagic

Anladım, 12.04 zamanında böyle sorunlar vardı LO için ancak 14.04 ve sonrasında pek görmedim. Şöyle yapınca çözen kullanıcılar varmış:

Unity ile Görünüş->Davranış: Pencere için menüleri göster -> Pencerenin başlık çubuğunda

Tabi böyle yapınca her uygulama için etkin oluyor bu özellik.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Zebercet

Malesef bu şekilde de çözülmedi. Resetten sonra bir daha kontrol edeceğim. Bir değişiklik olursa buradan bildiririm.

İlginiz için teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ocak 2015 - 16:01:21

Biraz kurcalayarak sorunu ihtiyacımı giderecek şekilde çözdüm. Üst menüsü, kapama ve küçültme düğmesi görünmeyen program açıkken alt tuşuna basılı tutarak mouse ile sağ tıklıyoruz. Karşımıza minik bir seçenek listesi çıkıyor. Bu listeden taşı tıklanarak uygulama istenilen konuma taşınıyor. Bu sorunu yaşadığım tüm programları açıp bunu yaptım ve tümünü ekranı kapla yaptım. Şimdi o uygulamaları açtığımda tam ekran çıkıyor ve normal sorunsuz olarak kapat düğmesi falan aktif bir şekilde görünüyor.