ATI technologies Inc SB450 HDA Audio (rev 01) Ses Gelmiyor

Başlatan aliufuk, 07 Nisan 2008 - 11:07:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aliufuk

Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandan beri linux ve windows arasında gidip gelen biriyim bu gidip gelmemin en büyük sebebi linuxdaki exe desteğinin olmaması online oynadığım world of warcraft oyunu idi webde surf yaparken gördümki artık wine ile wow oynanıyormuş bu yüzden linuxa geçmeye karar verdim ve dağitim olarak ubuntuyu seçtim yeni bir laptop aldım datron PL5C  blutoth, wireles ve ati ekran kartı olmak üzere her şeyi sorunsuz tanıdı ne varki ses çıkaramadım ses kartımı görüyor fakat ses yok ses kartım hda-intel ATI technologies Inc SB450 HDA Audio (rev 01) bütün üğraşilarıma rağmen  ses çıkmadı bende dün gece sessiz işletim sistemini ne yapayım diyerek kalbim yana yana ubuntuyu sildim malesef windowsu kurdum fakat bu gün bu siteye üye olduktan sonra bunun çözümünün olduğunu gördüm şimdi işteyim eve gidip ubuntumu tekrar kurmak için sabırsızlanıyorum inşaallah bu anlattıklarınız benim sorunumu çözücek ve windowsa ebediyyen veda edeceğim  yaşasın linux ve türevleri saygılarımla

Semih

Alıntı yapılan: aliufuk - 07 Nisan 2008 - 11:07:19
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandan beri linux ve windows arasında gidip gelen biriyim bu gidip gelmemin en büyük sebebi linuxdaki exe desteğinin olmaması online oynadığım world of warcraft oyunu idi webde surf yaparken gördümki artık wine ile wow oynanıyormuş bu yüzden linuxa geçmeye karar verdim ve dağitim olarak ubuntuyu seçtim yeni bir laptop aldım datron PL5C  blutoth, wireles ve ati ekran kartı olmak üzere her şeyi sorunsuz tanıdı ne varki ses çıkaramadım ses kartımı görüyor fakat ses yok ses kartım hda-intel ATI technologies Inc SB450 HDA Audio (rev 01) bütün üğraşilarıma rağmen  ses çıkmadı bende dün gece sessiz işletim sistemini ne yapayım diyerek kalbim yana yana ubuntuyu sildim malesef windowsu kurdum fakat bu gün bu siteye üye olduktan sonra bunun çözümünün olduğunu gördüm şimdi işteyim eve gidip ubuntumu tekrar kurmak için sabırsızlanıyorum inşaallah bu anlattıklarınız benim sorunumu çözücek ve windowsa ebediyyen veda edeceğim  yaşasın linux ve türevleri saygılarımla

İnşallah kardeşim.O zaman ne mutlu sana Ubuntu kullanıyorsun.Ne mutlu bize 1 kişi daha bizle beraber:)
A.Semih Türk

ethen

Alıntı yapılan: aliufuk - 07 Nisan 2008 - 11:07:19
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandan beri linux ve windows arasında gidip gelen biriyim bu gidip gelmemin en büyük sebebi linuxdaki exe desteğinin olmaması online oynadığım world of warcraft oyunu idi webde surf yaparken gördümki artık wine ile wow oynanıyormuş bu yüzden linuxa geçmeye karar verdim ve dağitim olarak ubuntuyu seçtim yeni bir laptop aldım datron PL5C  blutoth, wireles ve ati ekran kartı olmak üzere her şeyi sorunsuz tanıdı ne varki ses çıkaramadım ses kartımı görüyor fakat ses yok ses kartım hda-intel ATI technologies Inc SB450 HDA Audio (rev 01) bütün üğraşilarıma rağmen  ses çıkmadı bende dün gece sessiz işletim sistemini ne yapayım diyerek kalbim yana yana ubuntuyu sildim * maalesef windowsu kurdum fakat bu gün bu siteye üye olduktan sonra bunun çözümünün olduğunu gördüm şimdi işteyim eve gidip ubuntumu tekrar kurmak için sabırsızlanıyorum inşaallah bu anlattıklarınız benim sorunumu çözücek ve windowsa ebediyyen veda edeceğim  yaşasın linux ve türevleri saygılarımla

arkadaşım ben de aynı sorundan muzdaribim. alsa-project sitesinde tarif ediliyordu ama yapamadım. çözümü yazarsan sevinirim.