Android Studio Kurulumu

Başlatan asortman, 15 Ocak 2015 - 21:01:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fucar07

Alıntı yapılan: 91011 - 03 Mayıs 2015 - 01:04:31
gradle ili ilgili hatanın aynısı burada var :

http://stackoverflow.com/questions/22148584/android-studio-gradle-sync-project-failed

Anladığım kadarıyla Windows için çözüm bulmuş. Benzer şekilde Gradle.1.12 All indiriyorum. Nereye atacağımı bulamadım. Bir kaç yer denedim çözüm olmadı. Şimdi SDK'ları tekrar yüklüyorum. Bakalım ne olacak?

sem

PPA yerine sitesinden indirip, dizine açtıktan sonra doğrudan çalıştığını hatırlıyorum. Uzun zaman oldu denemeyeli. Durum hale böyle ise en hızlı çözüm olabilir sizin için.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

agurbuz

Ben android studio yu kurdum,kurulumdan sonra açtım projede oluşturdum.Programı kapattım tekrar nasıl açacam?
android-studio kod bulunamadı diyor.
Kurulumuda yukarıda bahsedilen ./studio.sh ile yaptım.

ekremdogan

Super tuşuna basarak secke'den arama yapabilirsiniz.olmazsa.android-studio yu kurdugunuz yerden  ./studio.sh ile başlatın.
açildiktan sonra uzerine sag tiklayarak kisayolunu eklerseniz .elinizin altinda hazir bulunur.surekli klasorlerde aramak zorunda kalmazsiniz.

ahmet_matematikci

Depodan kurulmuş ise
sudo add-apt-repository ppa:paolorotolo/android-studio
sudo apt-get update
sudo apt-get install android-studio

sudo apt-get --purge remove android-studio

Bu şekilde kaldırılabilir.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

asortman

Bu konudaki önerimi söyleyeyim. Kurmak isteyen olursa.
Baya bir vakit geçti ama.

https://developer.android.com/studio/index.html

kendi sitesinden istediğiniz sürümü indirip kurun. İndirme aşamasından sunra linux için kurulum tutorialini vermişler zaten.

s1bernet1k

İşin ilginç tarafı Anroid sitesinden android studio  kurdum tabi önesinde java jdk yı yükledim kurulum bitti ilk projeyi açtım oluşturdum sonrasında android-std yi kapadım
neyse gel görki programın ismini aradığımda uygulamalarda görünmüyor terminalden çalıştırayım dedim komut bulanamadı diyor :D
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

UNC

Alıntı yapılan: s1bernet1k - 06 Ekim 2017 - 20:44:32
İşin ilginç tarafı Anroid sitesinden android studio  kurdum tabi önesinde java jdk yı yükledim kurulum bitti ilk projeyi açtım oluşturdum sonrasında android-std yi kapadım
neyse gel görki programın ismini aradığımda uygulamalarda görünmüyor terminalden çalıştırayım dedim komut bulanamadı diyor :D
İndirdiğin zip dosyasını ayrıştırdığın klasöre gidip başlatabilirsin. Kısayol oluşturmak istiyorsan forumda bir çok örnek mevcut.
Ayrıca:
Eğer deponuzda mevcutsa ordan yükleyin kısayol otomatik oluşacaktır.

s1bernet1k

Tam olarak rar dan çıkarıp klasörü farklı bir yere aldım ordan ./sh dosyasını çalıştırrarak programı kurdum yanlız benim anlayamadığım uygulamalarda neden bulunamaması 2. görev çubuğuna sabitle dediğim halde programı neden görev çubuğuna sabitlememiş olması ve ayrıca bahsettiğiniz klasörde android-studio yu çalıştıramadım

UNC

Alıntı yapılan: s1bernet1k - 06 Ekim 2017 - 21:01:02
Tam olarak rar dan çıkarıp klasörü farklı bir yere aldım ordan ./sh dosyasını çalıştırrarak programı kurdum yanlız benim anlayamadığım uygulamalarda neden bulunamaması 2. görev çubuğuna sabitle dediğim halde programı neden görev çubuğuna sabitlememiş olması ve ayrıca bahsettiğiniz klasörde android-studio yu çalıştıramadım
Zipten çıkan klasörü /usr/local/share veya /opt/ dizinine kopyalayıp

android-studio/bin/ klasöründe bulunan studio.sh ile başlatabilirsin.

Kısayol oluşturmak için Android studio'u açıp tools menüsünden create desktop entry seçeneğine tıklayın.

64bit Ubuntu kullanıyorsan aşağıdaki paketlerin yüklenmesi gerek

sudo apt-get install libc6:i386 libncurses5:i386 libstdc++6:i386 lib32z1 libbz2-1.0:i386

s1bernet1k

Kurulumu zaten başarılı bir şekilde yaptım 64 bit olduğu gerekli paketleri de kurdum hatta programı çalıştırdım başarılı bir şekilde benim sorunum şu kapattıktan sonra tekrar çalıştıramamak ne terminalden ne uygulamalar ekranında görünmüyor olması...

UNC

Alıntı yapılan: s1bernet1k - 07 Ekim 2017 - 09:18:59
Kurulumu zaten başarılı bir şekilde yaptım 64 bit olduğu gerekli paketleri de kurdum hatta programı çalıştırdım başarılı bir şekilde benim sorunum şu kapattıktan sonra tekrar çalıştıramamak ne terminalden ne uygulamalar ekranında görünmüyor olması...
Kurulum gerektirmiyor zaten, nasıl bir kurulum yaptınız?
zipten çıkarıp android-studio/bin/ klasöründen çalıştırın.

Kurulum yapılmadığı için zaten terminalden başlamıyor.

Rıhtıma eklenmemesinin nedeni Kısayol olmaması ( herhangi bir metin dosyası  veya resim Rıhtıma ekleniyor mu?)
Bunların farkında olduğunu düşünerek adımları belirttim.

Bir önceki mesajda belirttiğim şekilde
Kısayol oluşturup onu rıhtımda ekleyebilirsin.

Belirttiğin şekilde  terminalden çalışması için .deb olarak paketlenmiş kurulum dosyası gerek kullandığın depolarda varsa Android-studio'yu ordan yükleyip deneyin.

Veya oluşturduğun kısayolu .local/share/applications dizinine kopyalayıp simge on bellegini güncelleyip dene forumda bunla ilgili bir çok konu var. Bahsettiğin konu basit aslında ama mobildeyim daha fazla yardımcı olamayacağım .