Intel USB Bilgisayar

Başlatan siberoloji, 14 Ocak 2015 - 12:16:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siberoloji

Intel firması CES 2015 (Comsumer Electronics Show) fuarında ilginç bir duyuru yaptı.
Intel Compute Stick adıyla duyurdukları ürünü, HDMI girişi olan herhangi bir monitore bağlayıp, işletim sistemi olarak kullanma imkanı bulmak mümkün olacak. Bildiğiniz gibi USB hafızaya kurabildiğiniz Ubuntu işletim sistemiyle uygun bir bilgisayarı kendi işletim sisteminizle açmanız zaten mümkündü. Ancak burada hem monitör hem de bir bilgisayar gerekliydi. Duyurusu yapılan ürün sayesinde herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara gerek kalmadan monitöre (HDMI ve HDMI dönüştürücülü VGA da olabilir sanırım) doğrudan bağlantı yapılabilecek. Burada klavye mouse sorusu akla gelse de önemli olan şimdilik bu ürünün özellikleri.

Intel Atom quad-core CPU, işlemciye sahip mini bilgisayar Mart ayından itibaren şeçimlik tercihle,
8 Gb yerleşik hafıza ve 1 GB Ram özelliği ile Ubuntu yüklü olarak $89 fiyatla
32 GB yerleşik hafıza ve 2 GB Ram özelliği ile Win 8.1 yüklü olarak $149 fiyatla satışa sunulacağı duyuruldu.
Ayrıca her iki üründe de ortak olarak;
MicroSD girişi ile hafızayı arttırma imkanı bulunmakta ve ürün üzerinde
Bluetooth 4.0, Wireless 802.11b/g/n desteği, 1 Adet USB girişinin de bulunacağı belirtilmektedir.
Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan elde edebilirsiniz.

Kaynak