wireless kopma sorunu

Başlatan dardanel36p, 14 Mart 2009 - 14:29:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dardanel36p

ubuntu 8.10 kullanıyorum ve bütün güncellemeleri yaptım ancak wireless ta sürekli kopma yaşıyorum bir ağa bağlanıyorum 1 2 dakika sorunsuz kullanıyorum sonra ise ağa dan kopuyorum acaba bunu nasıl çözeriz acamiyim daha ona göre anlatırsnız sevinirim
wirelessım Intel Corporation Wireless WiFi Link 5100 bu marka model şimdiden teşekkurler

heartsmagic

Sorun ne yazık ki biraz muğlak. 8.04 kullanıyor olsan belki eski problemimiz derdim ancak kullandığın sürüm 8.10. Tek önerim bağlantı meselesini bir de Wicd programı ile denemen olacaktır. Forumda wicd için bir başlığımız mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Ayrıca bağlandığın ağın şifrelemesi WPA2 ise ne yazık ki şu anda bir çözümü yok.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

dardanel36p

bağlandığım ağa wpa2 bü yüzden olabilir diyosunuz birde wicd i denedim biraz gelişme kaydettim artık sadece internette dolaşmadığım zaman kopuyor internet aslında kopmuyo bağlı gözüküyorum ancak internete girilmiyo teşşekurler

heartsmagic

Can sıkıcı bir kablosuz problemi daha karşımızda demektir. Yeni güncellemelerle sorunun çözülmesini beklemekten başka ne yapılabilir acaba.
Forumda elle kablosuz ağlara bağlanma yöntemi var, bir de ona baksan?

coni

bu sorun bendede vardı pardusta bu yüzden dolayı linux kuramıyordum pc ye şu andada sanal pc de kullanıyorum sırf wirelessten dolayı benim kartın markasıda boardcom

garafatma

Alıntı yapılan: coni - 16 Mart 2009 - 02:42:04
bu sorun bendede vardı pardusta bu yüzden dolayı linux kuramıyordum pc ye şu andada sanal pc de kullanıyorum sırf wirelessten dolayı benim kartın markasıda boardcom

Kartın markasından da kaynaklanabilme olasılığı var ancak sözü geçtiği üzere asıl sıkıntı WPA2 şifreleme türünde. Wicd'de de bu sıkıntı henüz aşılabilmiş değil. Dün akşam testlerini yaptım ancak maalesef sonuç aynı.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

zulfikar

Bende bu sorundan muzdarib olanlardanim. Suana kadar birsuru dagitim, bir okadarda yontem denedim ama benim acidan sorun cozulmus degil. Sonuc olarak kendim icin geldigim nokta, linux kernelinde yapilan ipw3945 modulunun iwl3945 ile degistirilmesi ile basladigi ve hala bu yeni modulun kararli bir yapiya aradan gecen 1.5 sene gibi bir zamanda ulasamamasi bende buyuk hayal kirikligi olusturmakta. Ilerisi icin de artik umudumu yitirmis durumdayim.

Yapila bilecek tek care olarak gordugum sey en son 2007 de yayinlanan kartimin linux surucusunu kurmak, fakat bu suan icin oldukca zor bir durum benim icin cunki yeterli dokuman bulmak cok zor, eldeki dokumanlarda eski, ben uzman bir linux kullanicisi olamdigim icin bir sey yapamiyorum. Iwl3945 modulunu iptal edip intelin kartim icin yayinladigi resmi linux surucusunu ipw3945 ile degistirilmesinde yardimci ola bilecek veya beni yonlendire bilecek var ise minnettar olurum.

heartsmagic

iwl serisini tamamen kaldırıp, elle ipw serisini derleyip kurabilirsin sanırım. Derleme aşamasında sorun yaşarsan yardımcı olmaya çalışırız. Ancak acaba son sürümde de bu hata mevcut mu? Jaunty Alfa deneme imkânın oldu mu?

zulfikar

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mart 2009 - 23:45:36
iwl serisini tamamen kaldırıp, elle ipw serisini derleyip kurabilirsin sanırım. Derleme aşamasında sorun yaşarsan yardımcı olmaya çalışırız. Ancak acaba son sürümde de bu hata mevcut mu? Jaunty Alfa deneme imkânın oldu mu?

Zaten en guncel kernel kullana bilmek ve sorunun duzelmesi umudu ile Jaunty`i alfa 3 surumunden beri kullanmaktayim, ama dedigim gibi suana kadar bir gelisme gormedim. Diyer guncel dagitimlardada durum farkli degil, bsd ve linux dagitimlarin eski versiyonlarinda sorun yok, fakat bunlarinda kendilerine haz dezavataji var. Suan yapilabilecek dedigin gibi ipw uzeride durmak en iyisi olur, fakat ipw serisi biraz gecmisde kaldigi icin dokuman bulmak zor. Ben biraz daha arastirayim diyer yerel sitelere filan bakayim oralarda belki birsey bula bilirim.

heartsmagic

Belgeden ziyade sadece o paketi derleyip kurmak bile yeterli olabilir belki. En fazla beraberinde bir iki paket daha. Ancak seni anlıyorum bunu kesinleştirmek istiyorsun.

kahraman masa esat

Fazla dert etmemekle bu sorun ben de var. Yalnız o kadar kısa sürelerde olmuyor. Modemi kapatıp açmadan bağlanamıyorum. İlginizi çeker mi bilmiyorum ama bağlantı koptuğu zaman bilgisayarı baştan başlatsam da yeniden bağlanmıyor. İllaki modemi açıp kapatmam gerekiyor. Başka ağlara bağlandığım zaman böyle bir şey olmamakla beraber neti ortak kullandığım hiç kimse de böyle bir şey yok. Bu durumda modemi değiştirmek farz olsa gerek.

heartsmagic

Modemden ziyada sorun kablosuz ağ kartındır. Wicd programını kullanmayı denedin mi?

kahraman masa esat

Şimdi onu kurmayı deniyorum. Sonucu yarın biraz test ettikten sonra yazarım.

kahraman masa esat

Kurdum ancak çevremdeki ağları görmesine  rağmen bir türlü bağlanamadı. Her hangi bir hata da vermedi.

raspacı

8.04 ve 8.10 da bu sorun varken 9.04 te bu sorunu yaşamaz oldum. İşin ilginci mandrivanın eski sürümlerinde yaşarken 2009 sürümünde de yaşamadım. Debian lenny 5 te de kopma sorunu kalktı. Belki 8.10 u bırakıp 9.04 e geçme zamanınız gelmiştir.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

heartsmagic

Umarım 9.04'ün kararlı sürümü birçok arkadaşın bu sorununa çare olur.

ekremdogan

wi-fi problemi yaşıyorum bende .windows tan bağlanırken bu kadar sık internetten kopmuyorum ama ubuntu  surekli kopma oluyor .surekli wi-fi ağları açıp yeniden bağlanmak zorunda kalıyorum
wicd ve elle yapılandırmadan bahsetmişsiniz ,bu şekilde bir işlem yaptığımda router'in ip'si değişmeyecek mi?
sormak sebebim şu  :   ben interneti modemden router'a alıyorum ,aynı zamanda başka bir router'a internet dağıtıyorum ,yani elle yapılandırdığımda ip değişirse diğer router'da yeniden ip tanıtmam gerekecek mi her defasında ?? teşekurler..

heartsmagic

@ekremdogan, bu konu çok eski. Sen en yeni bir başlık açarak şuradaki çıktıları oraya geç lütfen: agkomut
Elle yapılandırma önerisini pek düşünme, sorunları keşke o kadar kolay çözebilsek.