Gönderen Konu: [Çözüldü] Ubuntu'da Yönetici Hesap Oluşturma  (Okunma sayısı 977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Arkadaşlar Ubuntu'da hesap oluşturmak için adduser'i kullandım ama standart kullanıcı oluştu. Bunu nasıl yönetici hesap yapabilirim.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2015 - 11:15:28 Gönderen: Nurullah_RT »
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

« Yanıtla #1 : »
Sistem Ayarları altındaki Kullanıcı Hesaplarını açtıktan sonra, Hesap Türünden değiştirmeyi denediniz mi?

« Yanıtla #2 : »
Evet ama orasına tıklanmıyor bile. Basılmıyor malesef.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

« Yanıtla #3 : »
Sağ üstte kilit simgesi var, açık mı?

« Yanıtla #4 : »
Yönetici eklenecek kullanıcının hesabında oturum açılmamışken

Kod: [Seç]
sudo usermod -a -G sudo Kuallınıcı_adı

« Yanıtla #5 : »
Alıntı yapılan: MeNDireC
Sağ üstte kilit simgesi var, açık mı?
Evet, @plazma 'nın söylediği çözümü eve gidince deneyeceğim...

« Yanıtla #6 : »
Alıntı yapılan: Nurullah_RT
Alıntı yapılan: MeNDireCSağ üstte kilit simgesi var, açık mı? Evet, @plazma 'nın söylediği çözümü eve gidince deneyeceğim...
Şu kilit simgesine bastım şifreyi girdim ve hesap oluşturdum. Yardımlarınız için çok teşekkürler.