[Çözüldü] PHP Öğrenmek İçin

Başlatan -DıLgEş-, 07 Ocak 2015 - 16:35:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Arkadaşlar lafı fazla uzatmadan konuya giriyorum. PHP öğrenmek istiyorum. Ubuntu'da PHP kodlarını yazıp nasıl çalıştırıyoruz. Dersler var ama bir türlü çalıştıramadım. Bi yardım edin, neler lazım...
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

plazma

Reverser

Alıntı yapılan: Nurullah_RT - 07 Ocak 2015 - 16:35:20
Arkadaşlar lafı fazla uzatmadan konuya giriyorum. PHP öğrenmek istiyorum. Ubuntu'da PHP kodlarını yazıp nasıl çalıştırıyoruz. Dersler var ama bir türlü çalıştıramadım. Bi yardım edin, neler lazım...

C ve türevlerine yatkınlığınız varsa PHP öğrenmesi çok kolay bir dildir. İsterseniz php5-cli (Command Line Interface) kurarak direkt konsol üzerindende scriptlerinizi başlatabilirsiniz.

php5-cli kurulumu için,

sudo apt-get install php5-cli

daha sonra chmod izini ile başlatılabilir hale getirip,

chmod +x myScript.php

konsoldan direkt olarak başlatabilirsiniz.

./myScript.php

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ReverserAlıntı yapılan: Nurullah_RT - 07 Ocak 2015 - 16:35:20Arkadaşlar lafı fazla uzatmadan konuya giriyorum. PHP öğrenmek istiyorum. Ubuntu'da PHP kodlarını yazıp nasıl çalıştırıyoruz. Dersler var ama bir türlü çalıştıramadım. Bi yardım edin, neler lazım...
C ve türevlerine yatkınlığınız varsa PHP öğrenmesi çok kolay bir dildir. İsterseniz php5-cli (Command Line Interface) kurarak direkt konsol üzerindende scriptlerinizi başlatabilirsiniz.

php5-cli kurulumu için,

Kod: [Seç]sudo apt-get install php5-cli
daha sonra chmod izini ile başlatılabilir hale getirip,

Kod: [Seç]chmod +x myScript.php
konsoldan direkt olarak başlatabilirsiniz.

Kod: [Seç]./myScript.php
Teşekkürler, eve gidince deneyeceğim.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

-DıLgEş-

php5 yazdım kodu yazdığımda Ctrl+D fonksiyonuyla scripti çalıştırdım ama chmod sürekli bir yerde hata verdi.

plazma

Çözüldü etiketi atmışınız ama son mesajda hata verdi yazımışsınız şimdi nasıl çözüldü çözüldüyse, yoksa çözülmedi yanlışlıklamı etiketlediniz

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: plazmaÇözüldü etiketi atmışınız ama son mesajda hata verdi yazımışsınız şimdi nasıl çözüldü çözüldüyse, yoksa çözülmedi yanlışlıklamı etiketlediniz
Aslında benim amacım kodlarımı denemek. Bilgisayarda internet yok, bu yüzden konsoldan denemeyi buldum bana yeter.