League Of Legend oyuna başlama problemi

Başlatan kanki5659, 07 Ocak 2015 - 00:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kanki5659

eyw çok sağolasın akşam akşam uğraştırdım senide bayağı ama yeni başladım ubuntuya ... sorunla karşılaştım mı bırakıp windows a da geçmek istemedim ... Hem en iyi sorun çözerken öğreniliyor ... çok teşekkürler ...

Fiora

bendede aynı sıkıntı vardı 1.7.24-LeagueOfLegendsCSMT yükledim ve diğer dediklerinizi yaptım siyah ekran gidiyor ama oyun açıldığı anda dondu bu sferde  görünümdeki ayarları yapmayı unuttuğumu farkettim dediniz gibi ayarladım  windowsu yeniden başlata tıkladım sonra oynu açtım bu sferde oyun menüde lolclient.exe belirtilmeyen bir hatayla karşılaştı hatasını verip kapanıyor.

arkara

Benim sorunumda aynı olduğu için yeni bir başlık açma gereği duymadım.
Bende yaptıklarımı anlatayım belki arkadaşlarda ordan kendi atladıkları bir yeri keşfeder orayı düzeltir benim kadar ilerlemiş olurlar.

Öncelikte POL indirdim kurdum Lol kurulumunu gerçekleştirdim.
denemelerimde ;
"1.7.24-LeagueOfLegendsCSMT" Bu versiyonla 1 kere oyuna giriş yapabildim. Fakat oyunun içinde bir şey satın almaya girdiğimde oyun çötü.
bu başlık altından devam ediyorum.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Ocak 2015 - 01:17:35
DirectX falan kurulu mu?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34002.0

Ayrıca, makinede tek kart mı var? Intel yani, Nvidia+Intel olamaz değil mi? Her durumda şuradaki çıktılar güzel olur:
http://kb.ubuntu-tr.net/ekran-komutlari
verdiği linkteki;
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1946188

Alıntı YapStep 1: Install Wine1.4 and Winetricks

code: sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
(adds ppa repository of wine)

code: sudo apt-get update
(updates the database/list)

code: sudo apt-get install wine1.3
(installs wine1.4)

code: sudo apt-get install winetricks
(installs winetricks)

Step 2: Install Winetricks Extra Components

code: winetricks vcrun2005
(installs visual c++ 2005)

code: winetricks wininet
(installs inet)

code: winetricks ie6
(installs internet explorer 6)

code: winetricks d3dx9
(installs directx 9)

code: winetricks corefonts
(installs several windows fonts)

code: winetricks adobeair
(installs adobe air)

Adımlarını takip ettim.Hiç bir değişiklik olmadı!

Alıntı yapılan: plazma - 07 Ocak 2015 - 03:42:07
1.7.24-LeagueOfLegendsCSMT olan sürümü yükleyin sanal sürücüye pol - yapılandırdan

sonra görünümden direct draw renderer opengl
video hafızası - ekran kartı kaçsa okadar
offscreen rendering mode - fbo

diğerleri default

sonra wine sekmesinden windowsu yeniden bailatıp deneyin

gpu çok düşük performans kötü olabilir http://www.game-debate.com/hardware/?gid=107&graphics=Intel%20965%20Express%20Family

Arkadaşımızın dediği adımı uyguladım fakat ben "1.7.19-LeagueOfLegends2" bir kıpırdama oldu.

Oyun çökmedi ama Siyahtı heryer şu şekilde;

Yine aynı arkadaşımızın tavsiyesiyle
Alıntı yapılan: plazma - 07 Ocak 2015 - 04:58:08
Pol u açıp lol sanal sunucusuna tıklayıp yandaki menuden "rehberi aç" diyelim, sonra config klasörünün içindedeki "game.cfg" dosyasını metin editörü ile açın [General] başlığının en atlına "x3d_platform=1" ibaresini ekelyip kaydetip kapatın, diğer satırlar kalsın olduğu gibi.
Bu durumu gerçekleştirdim.
Sonuç:

Buraya kadar gelebildik. Bunun sebebi nedir acaba ? Şuanda tüm wine sürümlerinde aynı şekilde görüntü veriyor.
Ne yapabiliriz ?

arkara

Arkadaşlar hiç bir fikri olan yok mu konu hakkında ?

plazma

arkara

Reverser

başka bir oyunda aynı şekilde font sorunu yaşıyordum bir türlü düzeltemedim çözüm bulabilirseniz bildirin lütfen.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

arkara

Sildim ve tekrar POL den kurulum yaptım, bu sefer direk plazma arkadaşımızın ayarlarlarından başladım
Girip oyun izleyebiliyorum. Ama oyuna girdiğimde markette takılı kalıyor.

Lütfen cevap verirseniz sevinirim.

plazma

Oyun içi markette donuyor mu?

Ekran çıktılarınıda eklerseniz : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

arkara

Ekran kartının modeli
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 540M] (rev ff)

Ekran kartını sürücüsünün adı
direct rendering: Yes
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Sandybridge Mobile
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp, GL_NV_packed_depth_stencil,
    GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,

Çözünürlük
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1366 x 768, maximum 32767 x 32767
LVDS1 connected primary 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 344mm x 193mm
   1366x768       60.0*+
   1360x768       59.8     60.0 
   1024x768       60.0 
   800x600        60.3     56.2 
   640x480        59.9 
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VIRTUAL1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

Oyun kurulumunda NVIDIA'yı seçmiştim, belki yararı olur.

arkara

Uzun zamandır uğraşıyorum ve sorunlar hep aynı sonuca varıyor, Oyun izleyebiliyorum ve orada eşyaların fiyatları ve yetenekler okunabiliyor. Fakat oyuna dahil olduğumda tüm yazı karakterleri gidiyor, Yetenekler, Mağza, Oyun ayarındaki tüm yazılar karmaşıklaşıyor. Bu gibi bir hatayı neden verebilir ?

plazma

Masaüstüde ben çalıştırmayı başardım bayağı uğraştıktan sonra ama performanslı gelmedi win le kıyasladığımda ki bende melez kartta yok harici kart var

arkara

Alıntı yapılan: plazma - 12 Haziran 2015 - 14:04:05
Masaüstüde ben çalıştırmayı başardım bayağı uğraştıktan sonra ama performanslı gelmedi win le kıyasladığımda ki bende melez kartta yok harici kart var

Nasıl bir kurulum yapmamız gerekiyor ? Yada Nvidea yada intel yüzünden mi bu hatayı gözlüyoruz ? Bir fikrin var mı hocam.

Source

merhaba arkadaşlar game.cfg nin içine x3d_platform=1 komutunu ekledim herşey düzgün bir şekilde çalışıyor oyunda hiçbir sıkıntı yok. Fakat tek bir sorun var fps oranım çok düşük windows makinada 60 fps alırdım şuanda 20-30 arası alıyorum işlem yoğunluğuna göre değişiyor.Bunun bir çözümü varmıdır?

arkara

Alıntı yapılan: Faker - 14 Haziran 2015 - 22:29:19
merhaba arkadaşlar game.cfg nin içine x3d_platform=1 komutunu ekledim * her şey düzgün bir şekilde çalışıyor oyunda hiçbir sıkıntı yok. Fakat tek bir sorun var fps oranım çok düşük windows makinada 60 fps alırdım şuanda 20-30 arası alıyorum işlem yoğunluğuna göre değişiyor.Bunun bir çözümü varmıdır?

Ekran karti ciktilarin neler acaba onlarida yazarmisin dostum oyle yardimci olsunlar.

Birde rica etsem kurulum adimlarini yazarmisin bizde hatalarimiz nerde onlari bulmaya calisalim.

Source

Ekran kartı bilgilerini mi istiyorsunuz tam anlayamadım hangi bilgileri istediğinizi söylerseniz birde komutlarıda yazarsanız memnun olurum aklımda kalmıyor ona göre bende yardımcı olmaya çalışayım sizin problemleriniz için.

lscpi bilgileri şunlar bunları ekliyim eğer yanlış anladıysam dediğim gibi söylerseniz başka bilgileride eklerim.

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 4th Gen Core Processor DRAM Controller (rev 06)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor PCI Express x16 Controller (rev 06)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB xHCI (rev 05)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #1 (rev d5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #5 (rev d5)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #6 (rev d5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation C220 Series Chipset Family H81 Express LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family 6-port SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation Device 0f02 (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF108 High Definition Audio Controller (rev a1)
03:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 0c)

plazma

Alıntı yapılan: arkara - 13 Haziran 2015 - 16:07:22
Alıntı yapılan: plazma - 12 Haziran 2015 - 14:04:05

Nasıl bir kurulum yapmamız gerekiyor ? Yada Nvidea yada intel yüzünden mi bu hatayı gözlüyoruz ? Bir fikrin var mı hocam.

Kurulum normal Pol üstündne olabilir onda bir sorun yok ama performans konusunda çok iyi değil ona nazaran başka win oyunlarıda denedim daha akıcı çalışıyor, Lol de neden böyle anlamış değilim.

Alıntı yapılan: Faker - 14 Haziran 2015 - 22:50:20
Ekran kartı bilgilerini mi istiyorsunuz tam anlayamadım hangi bilgileri istediğinizi söylerseniz birde komutlarıda yazarsanız memnun olurum aklımda kalmıyor ona göre bende yardımcı olmaya çalışayım sizin problemleriniz için.

lscpi bilgileri şunlar bunları ekliyim eğer yanlış anladıysam dediğim gibi söylerseniz başka bilgileride eklerim.

ekran kartı çıktıları : https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

Source

Fps sorununa bir nebze düzelttim diyebiliriz görüntü kalitesi en yüksekteydi en düşük kaliteye aldım.Şuanda 60 fps olarak oynabiliyorum.Arada bir 30 düşüyor ama olsun fazla etkilemiyor.

Kurulum ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlara örek olması açısından aşamalarımı yazayım.

POL ile kurdum.

PPa

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

Wİne kurulumlarım

-winetricks vcrun2005
-winetricks ie8
-winetricks wininet
-winetricks d3dx9
-winetricks corefonts
-winetricks adobeair

daha sonrasında yukarıdan öğrenmiş olduğum game.cfg nin içine x3d_platform=1 kodunu ekledim ve çalıştı resimde aşşağıda örnek olarak.