Log Kayıtlarını Silme?

Başlatan elextra, 31 Aralık 2014 - 17:28:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elextra

bu log kayıtlarını silmek istiyorum. /var/log dizinini silsem sorun olur mu? yoksa terminalden kodlarla sisteme zarar vermeden silebilirmiyim?

ve sistemin ayrıyeten tuttuğu log dışında kayıtlar var mı?

There is only darkness for you,
and only death for your people.

meda

Silmekteki amaç ne ? Her yeniden başlatmanda bu dizinler geri gelir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Sorun olur mu? Olabilir. Zira her uygulama kendisi oluşturmayabilir kayıt dosyalarını, böyle olunca da bazıları mızmızlanır belki bazıları çalışmaz.
Neden silmek istiyorsun diye soracağım ben de @meda gibi. Amaç yer kazancı ise silme, içlerini boşalt, daha güzeli zaten bu bir sunucu ise ve çok fazla kayıt üretiyorsa logrotate ile kayıt yönetimi yap.

Öteki türlü, masaüstü ise bu sistem be çok çok büyümüş bir kayıt dosyası varsa ortada bir sorun var demektir zaten. Sözün özü, bize neden böyle bir şey yapmak istediğini söyle ki seni yönlendirebilelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

elextra

bu dizinin boyutu her gecen gun buyuyor. Hdd kapasitem baya az. Sorun olacak bana belli. Söyle yapabilirmiyiz log kayitlari 100 veya 300 mb oldugunda eski kayitlari silip onlarin ustune yazabilir mi
There is only darkness for you,
and only death for your people.

meda

Şu an boyut ne kadar ? Her yeniden başlatmada silinmesi için Tmpfs yardımcı olabilir.

sudo gedit /etc/fstab
Açılan dosyaya aşağıdaki satırı ekleyerek
tmpfs        /var/log tmpfs    defaults,noatime    0    0     

sudo update-grub
sudo update-initramfs -u

Yeniden başlatın.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

UykusuzBizon

Beni doyurmuyor ne para ne sistemin masalı.

heartsmagic

sudo du -sh /var/log
Alıntı Yap17M   /var/log

Sistem yeni değil, 14.04'ten geliyor. Olup olacağı boyut bu :)

Alıntı YapÖteki türlü, masaüstü ise bu sistem be çok çok büyümüş bir kayıt dosyası varsa ortada bir sorun var demektir zaten.

Hangi kayıt dosyası büyüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.