[Çözüldü] Wifi Simgesi kayboldu 14.04 Unity

Başlatan subram, 31 Aralık 2014 - 02:05:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

subram

Ubuntuyu yükseltiyorum. 14.10 yüklüyorum. Bakalım ne olacak

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bytan

Ubuntu üzerinde olmadığım için tam yerini söyleyemiyorum ancak şöyle bir şey olması lazımdı; sende ne görünüyor?

gsettings get com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

subram

@heartsmagic durum aynı. Değişen bir şey yok.
@bytan nereden, nasıl bulabilirim bunu?

bytan

Uçbirime kopyalayıp yapıştırarak çıktıyı buraya aktarabilirsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

subram

çıktısı
'com.canonical.Unity.Panel' gibi bir şema yok

bytan

Eh çıkmaması normalmiş. Bağlantı üzerinden giderek görmeye çalışabilirsin. Dconf ile söz konusu value değerini all olarak belirlediğinde, sorunun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını da görmüş oluruz

http://www.webupd8.org/2013/05/how-to-get-systray-whitelist-back-in.html

PF @ ST

subram

Son adım kısmen işe yaradı,
menüde şuan iki tane dil, iki tane bluetooth ve bir wifi simgesi oluştu

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

@bytan'ın eline sağlık, aklıma gelmedi hiç fakat durduk yere neden görünen uygyulamaların arasından çıkartılmış anlam veremiyorum hâlâ.

Başka bir masaüstü yüklenmiş miydi sisteme?

subram

Yok  başka bir masaüstü yüklemedim.
Bir ara bir baktım gitmiş.

heartsmagic

Garip. Şu iki tane simge olayını da çözmek istiyorsak eğer sisteminde Unity olan birisinden bir çıktı istememiz gerekecek. Benim sistem biraz çorba durumda, Unity 8 paketleri falan da var o nedenle cidden saf haliyle ne geliyor ne gelmiyor bir şey söyleyemiyorum.

subram

Bir arkadaşın bilgisayarına 14.04 kurduk. Unity var. Hangi dosyalar gerekiyor kontrol için.

heartsmagic

dpkg -l | grep indicator
çıktısına bakalım durum nasılmış.

subram

çıktı;

ii  gir1.2-appindicator3-0.1                              12.10.1+13.10.20130920-0ubuntu4.1                   amd64        Typelib files for libappindicator3-1.
ii  indicator-application                                 12.10.1+14.04.20140407-0ubuntu1                     amd64        Application Indicators
ii  indicator-appmenu                                     13.01.0+14.04.20140404-0ubuntu1                     amd64        Indicator for application menus.
ii  indicator-bluetooth                                   0.0.6+14.04.20140207-0ubuntu2                       amd64        System bluetooth indicator.
ii  indicator-datetime                                    13.10.0+14.04.20140415.3-0ubuntu1                   amd64        Simple clock
ii  indicator-keyboard                                    0.0.0+14.04.20140410.1-0ubuntu1                     amd64        Keyboard indicator
ii  indicator-messages                                    13.10.1+14.04.20140410-0ubuntu1                     amd64        indicator that collects messages that need a response
ii  indicator-power                                       12.10.6+14.04.20140411-0ubuntu1                     amd64        Indicator showing power state.
ii  indicator-printers                                    0.1.7+14.04.20140527-0ubuntu1                       amd64        indicator showing active print jobs
ii  indicator-session                                     12.10.5+14.04.20140410-0ubuntu1                     amd64        indicator showing session management, status and user switching
ii  indicator-sound                                       12.10.2+14.04.20140401-0ubuntu1                     amd64        System sound indicator.
ii  libappindicator3-1                                    12.10.1+13.10.20130920-0ubuntu4.1                   amd64        Application Indicators
ii  libindicator3-7                                       12.10.2+14.04.20141007.1-0ubuntu1                   amd64        panel indicator applet - shared library
ii  sni-qt:amd64                                          0.2.6-0ubuntu1                                      amd64        indicator support for Qt
ii  telepathy-indicator                                   0.3.1+14.04.20140411-0ubuntu1                       amd64        Desktop service to integrate Telepathy with the messaging menu.

ahmet_matematikci

Bende de aynı problem vardı
sudo apt-get install indicator-application
komutu sonrası yeniden başlatınca düzeldi.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

subram

kuruluymuş bende.
indicator-application zaten en yeni sürümde.

heartsmagic

Biz sana indicator-network paketini kurdurmuştuk değil mi? Onu bir kaldırır mısın, zira kurulu gelmiyor gibi kendisi.

subram

Paketi kaldırdım. Durum aynı. Birşey değişmedi.

heartsmagic

indicator-applet paketini de kurmuşsun bir ara fazladan, onu da kaldırıver.

subram

heartsmagic

Benden pes :) Bir başkası temiz kafayla değerlendirebilir belki konuyu.