Gönderen Konu: [Çözüldü] USB belleğe yazdığım Ubuntu tabanlı dağıtımlar açılmıyor.  (Okunma sayısı 1463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Acer V3-571G dizüstü bilgisayarımda, USB belleğe Unetbootin ve W32 Disk Imager programları ile yazdığım Ubuntu tabanlı dağıtımlar (Emmabuntüs veya Makulu Xfce 7 gibi) açılmıyor. Daha doğrusu görülmüyor. Bugün uumate 20141215 GNU/Linux dağıtımını indirdim ve yine aynı hata mesajı ile karşılaştım. Sürekli aşağıdaki hata mesajını alıyorum.
 
Kod: [Seç]
Broadcom UNDI PXE-2.1 v15.0.13
  PXE-E61: Media test failure, check cable.
  PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM.
  Diğer dağıtımlarda hiçbir sorun yok. Rahatlıkla hepsini açabiliyorum. Örneğin Makulu GNU/Linux'un Debian tabanlı olan daha önceki versiyonlarını (6.1 versiyonlarını) veya Korora, SolydXK, Siduction, Manjaro gibi dağıtımları rahatlıkla açabiliyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
 
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2014 - 02:54:37 Gönderen: yağmuradam »

« Yanıtla #1 : »
bende sık sık bu işlemi yaptığım için söylüyorum diğer programları dene sebebini bilmiyorum fakat bazı dağıtımlar bazı programlar la olmuyor. En garanti yol dersen bir dağıtımdan ya da bir live usb den isoya sağ tıkla write iso to usb tarzı * bir şey olmalı öye yap
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

« Yanıtla #2 : »
Farklı programları , farklı  dağıtımlarda denemişsin zaten ancak usb belleğin çalıştığından eminmisin ? Farklı bir bellekle denedin mi ?

« Yanıtla #3 : »
Unetbootin hatalar verebiliryor cok karşılaştım linux live kullan o sağlam yapıyor bu işi
Büyük Türk milleti!
Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile, atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.
''Bu söylediklerim hakikat olduğu gün sizden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur : Beni hatırlayınız.''
''Mustafa Kemal Atatürk''

« Yanıtla #4 : »
  mr.ozhan,
 Makulu GNU/Linux 6.1 içerisindeki, Refrecta2usb isimli programı deneyip, birkaç dağıtımı açmaya çalıştım, fakat hiçbiri açılmadı. Program görevini yapıp, flash disk içerisine iso dosyası açılıyordu. Fakat yazdığım dağıtımların hiçbiri açılmadı. Herhalde usb üzerinden sistemi canlı olarak açıp, dağıtımları oradan yazdığımız için olmadı. Açıkçası neden hiçbiri açılmadı, ben de anlayamadım.
  Quapukulu,
 Kullandığım flash bellek gayet iyi çalışan, yeni bir bellek. Birkaç defa format atıp denedim. Bunun yanında farklı flash bellekleri de denedim. Sonuç hep aynı oluyor. Malesef dağıtımlar açılmıyor. Dün akşam hemen hemen bütün zamanımı bunun için harcadım. Kaç defa BIOS'a girip, sistemi kaç defa yeniden başlattığımı sayamadım. O kadar çok.
  mustangank,
 Yazmış olduğunuz öneri işe yaradı. Linux Live programı ile yazdığım uumate GNU/Linux ve Makulu Xfce 7 GNU/Linux dağıtımlarını artık rahatlıkla açabiliyorum. Herhalde bundan sonra Ubuntu tabanlı dağıtımlarda sorun yaşamam.
 İlgilendiğiniz için, her üçünüze de ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sağolun varolun. Görüşmek üzere.