Lubuntu kaldıramıyorum

Başlatan zindanbekcisi, 22 Aralık 2014 - 22:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zindanbekcisi

arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar

ubuntu 14.10 unity kullanıyorum incelemek amacı ile lubuntu desktop yüklemesi yaptım. Kaldırmak istiyorum bir türlü olmuyor formda araştırdım uzunca bir kod var fakat oda işe yaramadı. şifre giriş ekranıda değişti onuda bir türlü düzeltemiyorum. lightdm değişim komutuda işe yaramıyor. yardımcı olabilirseniz sevirim. şimdiden teşekkür ederim.

mozhan

Ubuntu ile Lubuntu aynı yere mi kurulu (disk bölümü açısından )
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

zindanbekcisi

ubuntu  14.10 kullanıyorum

lubuntu desktop yüklemesi yaptım ayrı bir bölüme kurum yapılmadı

mozhan

When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

decent

Aşağıdaki komutu uçbirimde yürütün, çıktısını buraya aktarın:

sudo apt-get remove abiword abiword-common abiword-plugin-grammar abiword-plugin-mathview ace-of-penguins audacious audacious-plugins audacious-plugins-data blueman chromium-browser chromium-browser-l10n chromium-codecs-ffmpeg elementary-icon-theme ffmpegthumbnailer fonts-lyx galculator gdebi gdebi-core gecko-mediaplayer giblib1 gksu gnome-desktop-data gnome-icon-theme-full gnome-mplayer gnome-system-tools gnome-time-admin gnumeric gnumeric-common gnumeric-doc gpicview gtk2-engines gtk2-engines-pixbuf guvcview hardinfo indicator-application-gtk2 leafpad libaacs0 libabiword-2.9 libass4 libaudclient2 libaudcore1 libavcodec53 libavformat53 libavutil51 libbinio1ldbl libbluray1 libbs2b0 libcddb2 libcolamd2.7.1 libcompfaceg1 libcue1 libdca0 libdirectfb-1.2-9 libdiscid0 libdvdnav4 libdvdread4 libenca0 libept1.4.12 libexo-1-0 libexo-common libexo-helpers libfaad2 libffmpegthumbnailer4 libfluidsynth1 libfm-data libfm-gtk-bin libfm-gtk-data libfm-gtk3 libfm3 libgda-5.0-4 libgda-5.0-common libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a libgksu2-0 libglade2-0 libgmlib1 libgmtk1 libgmtk1-data libgoffice-0.10-10 libgoffice-0.10-10-common libgsf-1-114 libgsf-1-common libgsm1 libgtkmathview0c2a libgtkspell0 libguess1 libid3tag0 libimlib2 libjpeg-progs libjpeg-turbo-progs libjs-jquery liblink-grammar4 libloudmouth1-0 libmenu-cache2 libmms0 libmodplug1 libmowgli2 libmp3lame0 libmpg123-0 libmusicbrainz3-6 libnet-dbus-perl libobrender27 libobt0 libonig2 liboobs-1-5 libopts25 libots0 libpisock9 libpostproc52 librarian0 libresid-builder0c2a libschroedinger-1.0-0 libsdl1.2debian libsidplay2 libswscale2 libtidy-0.99-0 libtie-ixhash-perl libts-0.0-0 libuniconf4.6 libva1 libvdpau1 libvte-common libvte9 libwebcam0 libwv-1.2-4 libwvstreams4.6-base libwvstreams4.6-extras libxfce4ui-1-0 libxfce4util-bin libxfce4util-common libxfce4util6 libxfconf-0-2 libxml-parser-perl libxml-twig-perl libxml-xpath-perl libxvidcore4 lightdm-gtk-greeter link-grammar-dictionaries-en lm-sensors lp-solve lubuntu-artwork lubuntu-artwork-13-04 lubuntu-core lubuntu-default-session lubuntu-default-settings lubuntu-desktop lubuntu-icon-theme lubuntu-lxpanel-icons lubuntu-software-center lxappearance lxappearance-obconf lxinput lxkeymap lxlauncher lxmenu-data lxpanel lxpanel-indicator-applet-plugin lxrandr lxsession lxsession-data lxsession-edit lxshortcut lxtask lxterminal mplayer2 mtpaint ntp obconf openbox openbox-themes pcmanfm pidgin pidgin-data pidgin-libnotify pidgin-microblog plymouth-theme-lubuntu-logo plymouth-theme-lubuntu-text python-pysqlite2 python-support python-xklavier rarian-compat scrot sylpheed sylpheed-doc sylpheed-i18n sylpheed-plugins synaptic system-tools-backends transmission tsconf uvcdynctrl uvcdynctrl-data wvdial xfburn xfce-keyboard-shortcuts xfce4-notifyd xfce4-power-manager xfce4-power-manager-data xfconf xfonts-100dpi xpad xscreensaver xscreensaver-data && sudo apt-get install ubuntu-desktop && sudo /usr/lib/lightdm/lightdm-set-defaults -g unity-greeter

http://www.psychocats.net/ubuntucat/pure-ubuntu-13-04/

zindanbekcisi

sudo dpkg-reconfigure lightdm

arkadaşlar merhaba

ne güzel unity kullanıyordum merakımda lubuntu desktop yükledim ve bir türlü kaldıramıyorum. hadi neyse kalsın dedim fakat şifre girişi ekranı lubuntu nun ekranı kaldı ve değiştirmek için yukarıdaki komutile işlem yapıyorum ama değişmiyor. seçenekler çıkıyor lightdm seçiyorum fakat "insserv: warning: script 'ccpd' missing LSB tags and overrides" şu bilgilendirme çıkıyor ve değişmiyor. sebebi nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz

zindanbekcisi

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
'libaudcore1' kurulu değildi, dolayısıyla kaldırılmadı.
Bilgi, 'libfm-gtk-bin' yerine 'libfm-tools' seçiliyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cinelerra-ppa-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-earth.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntuhandbook1-ubuntu-lives-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kubuntu-ppa-ubuntu-next-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'mefrio-g-ubuntu-plymouthmanager-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cinelerra-ppa-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-earth.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntuhandbook1-ubuntu-lives-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kubuntu-ppa-ubuntu-next-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'mefrio-g-ubuntu-plymouthmanager-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'opera.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
E: libabiword-2.9 paketi bulunamadı
E: 'libabiword-2.9' düzenli ifadesini içeren herhangi bir paket bulunamadı
E: libavcodec53 paketi bulunamadı
E: libavformat53 paketi bulunamadı
E: libavutil51 paketi bulunamadı
E: libcolamd2.7.1 paketi bulunamadı
E: 'libcolamd2.7.1' düzenli ifadesini içeren herhangi bir paket bulunamadı
E: libfm-gtk3 paketi bulunamadı
E: libfm3 paketi bulunamadı
E: libmenu-cache2 paketi bulunamadı
E: libobrender27 paketi bulunamadı
E: libobt0 paketi bulunamadı
E: openbox-themes paketi bulunamadı

sonuç bu daha öncede denemiştim olamamıştı aynı kodu belki sisz nedenini bula bilirsiniz

decent

Sadece şu üç komutu yürüterek başlayalım:
sudo apt-get remove lxsession lxsession-data lxsession-edit lxshortcut lxtask lxterminal mplayer2 mtpaint ntp obconf openbox openbox-themes pcmanfm pidgin pidgin-data pidgin-libnotify pidgin-microblog plymouth-theme-lubuntu-logo plymouth-theme-lubuntu-text python-pysqlite2 python-support python-xklavier rarian-compat scrot sylpheed sylpheed-doc sylpheed-i18n sylpheed-plugins synaptic system-tools-backends transmission tsconf uvcdynctrl uvcdynctrl-data wvdial xfburn xfce-keyboard-shortcuts xfce4-notifyd xfce4-power-manager xfce4-power-manager-data xfconf xfonts-100dpi xpad xscreensaver xscreensaver-data
sudo apt-get install ubuntu-desktop
sudo /usr/lib/lightdm/lightdm-set-defaults -g unity-greeter

Her üç komutta ayrı ayrı çıktıyı buraya aktarın..

Uçbirim çıktısında görüntülenen N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'cinelerra-ppa-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor. cümleleri hakkında aşağıdaki konuya bakabilirsin.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=23296.0

zindanbekcisi

sudo apt-get remove lxsession lxsession-data lxsession-edit lxshortcut lxtask lxterminal mplayer2 mtpaint ntp obconf openbox openbox-themes pcmanfm pidgin pidgin-data pidgin-libnotify pidgin-microblog plymouth-theme-lubuntu-logo plymouth-theme-lubuntu-text python-pysqlite2 python-support python-xklavier rarian-compat scrot sylpheed sylpheed-doc sylpheed-i18n sylpheed-plugins synaptic system-tools-backends transmission tsconf uvcdynctrl uvcdynctrl-data wvdial xfburn xfce-keyboard-shortcuts xfce4-notifyd xfce4-power-manager xfce4-power-manager-data xfconf xfonts-100dpi xpad xscreensaver xscreensaver-data

çıktısı

E: openbox-themes paketi bulunamadı

Çıktısı

ubuntu-desktop zaten en yeni sürümde.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

sudo /usr/lib/lightdm/lightdm-set-defaults -g unity-greeter

Çıktısı

sudo: /usr/lib/lightdm/lightdm-set-defaults: command not found

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dj_psk

sudo apt-get autoremove

ve

sudo apt-get autoclean

komutlarını deneyip sistemde temizlik yapın bakalım ne olacak?
İnadına değil daha iyi olduğu için Linux!

heartsmagic

Mevcut bir konu varken ikincisini açmayalım lütfen, birleştirelim ve oradan devam edelim.

sudo apt-get update
sudo apt-get dist upgrade
çıktılarını buraya geç.

zindanbekcisi

Bu çıktıları daha önce yukarıda geçtim bir daha geçmeme gerek varmı

bu arada gdm yi de kaldırdım ama gene aynı gıcık şifre ekranı çıkıp duruyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2014 - 18:24:01

Arkadaşlar az önce farkettim etc/lightdm/ içinde  unity-greeter.conf diye bir dosya yok onun yerine lightdm-gtk-greeter.conf dosyası var sanırım unity için olan dosya silinmiş. unity için olan dosyayı yerine koysak düzelirmi acaba

heartsmagic

çıktısını ben mi göremiyorum?

zindanbekcisi

çıktısı aşağıdaki gibidir

insserv: warning: script 'ccpd' missing LSB tags and overrides

heartsmagic

sudo apt-get install --reinstall unity-greeter
ile bir şansımızı deneyelim.

zindanbekcisi

synaptic üzerinden lubuntu ve kde ile ilgili ne varsa kaldırdım. lightdm ile ilgili ne varsa kaldırıp tekrar kurdum şifre ekranı sonunu çözüldü. yardımlarınız için teşekkür ederim

fakat buradamı devam eder başka bir konumu açayım bilemedim. Bir sorun daha oluştu şimdi, ctrl+alt+l tuş kombinasyonu ile kilitleme yapıyordum şimdi olmuyor üst panelde sağ taraftaki menüde kilitle seçeneği de gitti. yardımcı ola bilirseniz sevinirim

heartsmagic

dpkg -l | grep indicator
çıktısını görmemiz fayda verir.

zindanbekcisi

dpkg -l | grep indicator

çıktısı

ii  gir1.2-appindicator3-0.1                             12.10.1+13.10.20130920-0ubuntu4.2            amd64        Typelib files for libappindicator3-1.
ii  indicator-application                                12.10.1+14.04.20140407-0ubuntu1              amd64        Application Indicators
ii  indicator-application-gtk2                           12.10.0.1-0ubuntu2                           amd64        Application Indicators
ii  indicator-appmenu                                    13.01.0+14.04.20140404-0ubuntu1              amd64        Indicator for application menus.
ii  indicator-bluetooth                                  0.0.6+14.10.20141006-0ubuntu1                amd64        System bluetooth indicator.
ii  indicator-datetime                                   13.10.0+14.10.20141009-0ubuntu1              amd64        Simple clock
ii  indicator-keyboard                                   0.0.0+14.10.20140620.1-0ubuntu2              amd64        Keyboard indicator
ii  indicator-messages                                   13.10.1+14.10.20141009-0ubuntu1              amd64        indicator that collects messages that need a response
ii  indicator-power                                      12.10.6+14.10.20141015-0ubuntu1              amd64        Indicator showing power state.
ii  indicator-printers                                   0.1.7+14.10.20140527-0ubuntu1                amd64        indicator showing active print jobs
ii  indicator-session                                    12.10.5+14.10.20141009-0ubuntu1              amd64        indicator showing session management, status and user switching
ii  indicator-sound                                      12.10.2+14.10.20141010-0ubuntu1              amd64        System sound indicator.
ii  libappindicator1                                     12.10.1+13.10.20130920-0ubuntu4.2            amd64        Application Indicators
ii  libappindicator3-1                                   12.10.1+13.10.20130920-0ubuntu4.2            amd64        Application Indicators
ii  libindicate5                                         12.10.1-0ubuntu3                             amd64        library for raising indicators via DBus
ii  libindicator3-7                                      12.10.2+14.10.20140922-0ubuntu1              amd64        panel indicator applet - shared library
ii  libindicator7                                        12.10.2+14.10.20140922-0ubuntu1              amd64        panel indicator applet - shared library
ii  lxpanel-indicator-applet-plugin                      0.6.2-0ubuntu2                               amd64        lxpanel indicator applet
ii  sni-qt:amd64                                         0.2.6-0ubuntu1                               amd64        indicator support for Qt
ii  telepathy-indicator                                  0.3.1+14.10.20140908-0ubuntu1                amd64        Desktop service to integrate Telepathy with the messaging menu.

heartsmagic

indicator-power paketinden şüpheleniyordum ama o kurulu. Şu ne diyor:
dpkg -l | grep gnome-screensaver

zindanbekcisi

dpkg -l | grep gnome-screensaver

çıktısı

ii  gnome-screensaver                                    3.6.1-0ubuntu14                             
                           amd64        GNOME screen saver and locker

Reverser

10 yıllık linux tecrübelerime dayanarak kendi adıma vardığım sonuç; kurulu gelen masaüstü ortamını asla değiştirme ve asla tema yükleme.

XFCE ROCKS !