[Çözüldü] kök dizin içinden dosya silmek nasıl

Başlatan centipede, 21 Aralık 2014 - 05:34:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

centipede

.................. (kubuntu 14.10 32 bit)....................

kök dizin / etc / apt / .... içinde bulunan dosyaları silmek istiyorum..
bu dosyalar işletim sistemime google earth kurmak için denemeler yaparken oluştu.. muon'dan  uzantılarını silmeme rağmen uç birimden her işlemimde geçersiz bir dosya uzantısıdır ikazı geliyor..
1- bu dosyaları nasıl silerim.. 
2- ve istediğimde herhangi bir iş için yada bir dosyayı buraya gizlemek için yeni bir dosyayı kök dizinin içinde nasıl açarım..
yardımınız için teşekkürler..
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~$ sudo apt-get autoclean
[sudo] password for erolbas:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-earth.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kubuntu-ppa-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-earth.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kubuntu-ppa-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~$

sabahın 05.34'ü ben bi yol bulamadım..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

mozhan

sudo dolphin yazıp o şekilde denedin mi ?
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

centipede

her iki arkadaşıma teşekkür ediyorum..
gösterdikleri yollar işime yaradı.. sağolun varolun..

mozhan

sudo dolphin yaptıgın zaman root hesap olarak acarsın dolphin i ve tüm izinler elindedir belirtmek istedim eğer buna benzer sorunlar yaşar ise bu şekilde grafik arayüzü ile de halledebilirsin
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

centipede

grafiksel görünüm de müdahaleyi daha çok sevdim.. teşekkürler. :)

furkankalkan

Alıntı yapılan: centipede - 21 Aralık 2014 - 18:51:02
grafiksel görünüm de müdahaleyi daha çok sevdim.. teşekkürler. :)

Yalnız bu durumda dikkatli olmakta yarar var zira içindeki dosyalar yerine yanlışlıkla dizini silerseniz başınız ağrıyabilir. Daha acemiyken başıma geldi de ordan biliyorum :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

centipede

devilman kardeşim önerin için teşekkür ederim..  daha dikkatli olmaya çalışıcam..  ikazın için tekrar teşekkür ediyorum. saygılarımla..