Ubuntu Gnome 14.04 Terminal başlamıyor.

Başlatan kızılgenç, 18 Aralık 2014 - 17:58:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kızılgenç

Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım Virtual makine kurmaya çalışırken başlıkta da belirttiğim gibi bir hata sonucu terminali açamaz olmuş. CTRL+ALT+F1 kombinasyonu ile terminali açabiliyoruz. Ama normal açamıyoruz. Ne yapmamız gerekli?

heartsmagic

Uçbirim değil de öykünücüsünü mü açamıyor yani? Gnome Terminal yani. Hata ne peki? Eğer hata yoksa uçbirimden rxvt gibi küçük bir öykünücü kurulup onun üzerinden gnome-terminal çağrılabilir. Bu arada:
dpkg -l | grep gnome-terminal
ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kızılgenç

Dostum sistemi baştan kurdum. Acil düzeltmem gereken bir sorundu. Kurulumları filan yaptım. Dediğiniz gibi öykücü silinmiş. Amam beraberinde birçok şey de silinmiş. Hepsini tek tek düzeltemedi. Ubuntu da böyle sorunları kontrol edip gideren bir komut  filan var mı?

heartsmagic

Baştan kurulum yapıldığı için etiketi kaldıralım. 

Öyle her şeyi düzelten sihirli bir komut yok :) Sistem geri yükleme gibi bir şey de yok (hazırda). Ancak, birçok sorun esnek uçbirim sayesinde çözülebilir, tabi gerekli tecrübe lazım. Sizdeki sorun neydi bilemiyorum ancak gnome-terminal durduk yere silinmez. Hayır, ben de neden rxvt'ye kadar gittiysem? ctrl+alt+f1 ile düştüğün uçbirimde basit bir şekilde gnome-terminal paketini kurabilirmişsiniz. Hoş, sen başka yerlerde de sorun var diyorsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kızılgenç

Virtual makine yüklemeye çalışırken arkadaş bazı şeyler yapmış. Ne yaptığını kendisi de bilmiyor zaten. Sistemde daha önce de dediğin gibi birçok şey silinmişti. Hepsini tek tek yüklemek uzun sürünce bende baştan kurulum yaptım. Dediğiniz gibi birçok yüklemeyi zaten uç birimden yaptım. Neyse teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.