ubuntu msi ge70 2pc kasma sorunu

Başlatan gnnc144, 18 Aralık 2014 - 01:44:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gnnc144

iyi aksamlar arkadaşlar.3-4 ay önce msi ge70 2pc aldım freedostu ve w8 kurmuştum hiç bir sorun yoktu  gayet iyi çalışıyordu ancak linux kurmam gerekti onceden sanal olarak kullanıyordum ve artık tek işletim sistemi linux kullanıyorum ama linuxtan sonra bilgisayar ısınmaya basladı fan daha cok çalışır oldu ses çıkarıyor ve donmalar da yaşanabiliyor sizce bunun kaynağı nedir w8 deyken hiçbir sorunum yoktu ve ubuntuda olması gerçekten beni çok şaşırttı,Beraber bir çözüm bulabiirsek çok mutlu olacagım şimdiden çok sagolun arkadaslar iyi geceler.

turkerataturk

Bunu bir deneyin ;

Jupiter

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter

sudo apt-get update && sudo apt-get install jupiter
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

gnnc144

2.kod ile yukledım tamamlandı en son E: Unable to locate package jupiter dedi de
ilk kod hata verdi
Cannot add PPA: 'ppa:webupd8team/jupiter'.
Please check that the PPA name or format is correct.

PPA ile ilgili google da arattım ama denediklerim işe yaramadı

turkerataturk

Isinma tum sistemi tam perfonmasta calistigi icin olbilir
Jupiteri kurarsan tabi benim pc masaustu kuramiyorum sorunu cozebilirsin belki kardesim,,,
Buraya bi goz at kardesim;
http://askubuntu.com/questions/453512/how-to-install-jupiter-on-ubuntu-14-04-lts

Rpm dosyasini alien ile deb ceviceksin sonra yukleyeceksin
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

gnnc144

yükledim ama sağ üstte simgesi çıkmadı ama arattıgımda çıkıyor veya terminale jupiter yazdıgımda  sağda ekran ile ilgili ayar yaptıgnı soyluyor okadar veya pili çıkardığımda moda geçtiğini söylüyor ama kendim ayar yapamıyorum ve fandan hala fazlasıyla ses geliyor ne yapmam gerekir sizce.sağolun

heartsmagic

Jupiter'in artık paketlemesi yapılmıyor, eğer zorlama yöntemle kurulduysa kaldır sonra da PPA'sını temizle:

sudo rm -f /etc/apt/sources.list.d/*jupiter*

Önce bir grafik kartı bilgilerine bakalım. Şu başlığı kullan lütfen: ekrankomut
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.