unity minimize etme sorunu

Başlatan ysevgiler, 17 Aralık 2014 - 22:57:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ysevgiler

Merhaba,

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39847.msg473852#msg473852 linkinde yer alan konu kilitlendiği ve soru sormayı beceremediğim için yeni konu açtım, sıkıntı oluyorsa şimdiden özür dilerim. Unity'de pencereleri minimize ederken pencere arkaplan resmi gibi küçülüp silik kalıyor ve sistem donuyor. Ancak Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonu ile (her zaman değil) ya da açma tuşuna uzun süre basarak bu durumdan kurtulabiliyorum. O sitede "unity" komutunun çıktısını istemişler, fakat soruyu soran sistemi yeniden yükleyip sorunu çözdüğü için derinlemesine incelemeden vazgeçilip konu kilitlenmiş. Ben uçbirimde "unity" komutunun çıktısını aldım, aşağıdadır. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim. Sistemim 14.04.1 LTS.

hursit@hursit-W240HU-W250HUQ:~$ unity
unity-panel-service stop/waiting
compiz (core) - Info: Loading plugin: core
unity-panel-service start/running, process 3724
compiz (core) - Info: Starting plugin: core
compiz (core) - Info: Loading plugin: ccp
compiz (core) - Info: Starting plugin: ccp
compizconfig - Info: Backend     : gsettings
compizconfig - Info: Integration : true
compizconfig - Info: Profile     : unity
compiz (core) - Info: Loading plugin: composite
compiz (core) - Info: Starting plugin: composite
compiz (core) - Info: Loading plugin: opengl
compiz (core) - Info: Unity is fully supported by your hardware.
compiz (core) - Info: Unity is not supported by your hardware. Enabling software rendering instead (slow).
compiz (core) - Info: Starting plugin: opengl
compiz (core) - Info: Loading plugin: grid
compiz (core) - Info: Starting plugin: grid
compiz (core) - Info: Loading plugin: move
compiz (core) - Info: Starting plugin: move
compiz (core) - Info: Loading plugin: resize
compiz (core) - Info: Starting plugin: resize
compiz (core) - Info: Loading plugin: compiztoolbox
compiz (core) - Info: Starting plugin: compiztoolbox
compiz (core) - Info: Loading plugin: imgpng
compiz (core) - Info: Starting plugin: imgpng
compiz (core) - Info: Loading plugin: wall
compiz (core) - Info: Starting plugin: wall
compiz (core) - Info: Loading plugin: unitymtgrabhandles
compiz (core) - Info: Starting plugin: unitymtgrabhandles
compiz (core) - Info: Loading plugin: copytex
compiz (core) - Info: Starting plugin: copytex
compiz (core) - Info: Loading plugin: regex
compiz (core) - Info: Starting plugin: regex
compiz (core) - Info: Loading plugin: commands
compiz (core) - Info: Starting plugin: commands
compiz (core) - Info: Loading plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Starting plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Loading plugin: place
compiz (core) - Info: Starting plugin: place
compiz (core) - Info: Loading plugin: vpswitch
compiz (core) - Info: Starting plugin: vpswitch
compiz (core) - Info: Loading plugin: snap
compiz (core) - Info: Starting plugin: snap
compiz (core) - Info: Loading plugin: animation
compiz (core) - Info: Starting plugin: animation
compiz (core) - Info: Loading plugin: session
compiz (core) - Info: Starting plugin: session
compiz (core) - Info: Loading plugin: workarounds
compiz (core) - Info: Starting plugin: workarounds
compiz (core) - Info: Loading plugin: fade
compiz (core) - Info: Starting plugin: fade
compiz (core) - Info: Loading plugin: expo
compiz (core) - Info: Starting plugin: expo
compiz (core) - Info: Loading plugin: ezoom
compiz (core) - Info: Starting plugin: ezoom
compiz (core) - Info: Loading plugin: scale
compiz (core) - Info: Starting plugin: scale
compiz (core) - Info: Loading plugin: unityshell
compiz (core) - Info: Starting plugin: unityshell
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'org.gnome.Shell' yet as we don't have a connection, waiting for it...
ERROR 2014-12-17 22:44:55 unity.debug.interface DebugDBusInterface.cpp:216 Unable to load entry point in libxpathselect: libxpathselect.so.1.4: paylaşımlı nesne dosyası açılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok
WARN  2014-12-17 22:44:55 xim.controller XIMController.cpp:103 IBus natively supported.
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'com.canonical.Unity.Launcher' yet as we don't have a connection, waiting for it...
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'com.canonical.Unity.Dash' yet as we don't have a connection, waiting for it...
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'org.gnome.SessionManager.EndSessionDialog' yet as we don't have a connection, waiting for it...
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'com.canonical.Unity.Session' yet as we don't have a connection, waiting for it...
WARN  2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:579 Can't register object 'org.gnome.ScreenSaver' yet as we don't have a connection, waiting for it...
ERROR 2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:524 DBus name lost 'org.gnome.Shell'
ERROR 2014-12-17 22:44:55 unity.glib.dbus.server GLibDBusServer.cpp:524 DBus name lost 'com.canonical.Unity'

burk

Öncelikle başlık için doğru konu bölümü ve kod etiketi gibi konulara dikkat edersen sevinirim. :)

İlgli konudaki sorun farklı göründü bana, kaldı ki sürümleriniz de farklı. Ekran kartı sürücüsü olarak Nvidia'nın sürücüsünü mü kurdun? Öyleyse bahsettiğin sorundan bağımsız ancak çıktıda aynı sorunları basan bir sistemle karşılaştım, şu dursun şimdilik: http://www.techsupportforum.com/forums/f64/setsid-unity-command-errors-876177.html#post5509321

turkerataturk

aynı sorunu bende yaşadım ve bu sorun ubuntu kısıtlı ilaveleri yükledikden sonra oluyor çözüm nedir bilemicem ama
ben pence yöticisinden kenar cubuğu gizleme yerinde pencere başlık çubuğunu diğer şeceneği seçin düzelecektir..
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ysevgiler

Yanıtlar için teşekkür ederim, Bundan sonra dikkat ederim. Ben hiçbir sürücü kurmadım. Sistemi kurduktan sonra ek sürücüleri açarak eksik sürücü var mı diye kontrol ediyorum ama kullanılabilir ek sürücü yok yazıyor. Ekran kartım Intel HD Graphics 3000. Ben de ubuntu kısıtlı ilavelerini kuruyorum. Mesajı yazdıktan sonra ccsm'yi kurup özellikleri kapatayım belki onlar sıkıntı yaratıyordur dedim. Unity tamamen kayboldu. Ben de sistemi yeniden yükledim. Şimdi yeniden yüklenen bilgisayardan yazıyorum. Mustangank kısıtlı ilaveleri kurduktan sonra oluyor dediği için henüz kısıtlı ilaveleri kurmadım ve sıkıntı yok şu an. Unity arayüzünü tamamen kaldırıp gnome klasiği kurduktan sonra kısıtlı ilaveleri kuracağım. Sonucu yazarım.

Saygılarımla,

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2014 - 22:42:52

http://thanhsiang.org/faqing/node/209 sitesindeki yönergeyi uyguladım. Yalnızca thunderbird'ü kaldırmadım. Oturumu kapatıp yeniden açtığımda gnome-flashback-metacity'i seçtim. Unity gitti, gnome klasik geldi. Kısıtlı ilaveleri ve daha birçok programı yükledim. Şimdilik sıkıntı yok. Sanırım unity compiz özelliğinin kısıtlı ilaveler ya da başka bir program ile çakışması oluyor.

turkerataturk

Çakisma kisitli ilaveleri yuklerken acik pencere program gibilerde olur o yuzden ubuntu kisitli ilaveleri yuklerken hic biseyi acmayin,
saygilar
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ysevgiler

Unity'i kaldırdım ya, synaptic gereksiz (açıp bakamadığım için hatırladığım adını yazdım) süzgecini açıp tarama yaptırdım, bir sürü unity isimli program göründü, ben de anlayıp bilmeden hepsini sildim. Bir de intel graphics diye bir program kurup ekran kartı güncellemesi yaptırdım. Yeni driver yükledi yeniden başlat uyarısı geldi. Yeniden başlattığımda low graphic mod uyarısından başka bir şey görmedim ekranda. Bir türlü açılmadı format şart oldu. Formattan sonra uçbirimde ubuntu-restricted-extras ı yüklerken diğer bütün pencereleri kapatmıştım. Hala sıkıntı yok. Sorun çözüldü yani. Teşekkürler Mustangank ve burk.