PHP + HTML Derleyici

Başlatan erainozkul, 12 Aralık 2014 - 04:20:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erainozkul

Merhabalar,

PHP derleyici olarak şuanda bluefish kullanıyorum,

Sizin Kullandığınız PHP derleyicileri nelerdir. Önerilerilerinizi bekliyorum, iyi geceler. :)

gokhanyildiz

sublime text kullanabilirsin.

91011

Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

alorak

PHP ve HTML derlenen(compile) diller değildir. Bunların düzenleyicileri(edit) vardır. Bu bilgiyi düzelttikten sonra basitliğinden dolayı geany önerebilirim.
özgürlük için

erainozkul

Önerileriniz için teşekkür ederim sublime texti sevdim ancak alışmak zaman alıcak gibi duruyor kısayolları filan, geany daha önce denedim basit ama eksikleri var yinede teşekkür ederim

ersinkandemir

Sublime harika bir editör gerçekten, kısayollara alışamasanız da Ctrl+Shift+P ile komut paletini açıp yapmak istediğiniz şeyi yazdığınızda seçenekler çıkıyor zaten. Örneğin reindent yazıyorsunuz komutu orada seçebiliyorsunuz. :) 
Where there's a shell, there's a way.

erainozkul

evet bence ede bu yönüyle çok kullanışlı sanırım ücretli sürümü mevcut, herhangi bir fark var mıdır acaba ücretsiz sürümü ile

mozhan

Arkadaşlar yakın zamanda çıkan açık kaynak ve tüm platformlarda çalışan bi tane biliyorum php konusunda emin değilim ama live görünüm de var adı brackets bi inceleyin derim
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

feritarslan

BlueFish var ama basit işler için sublininal text 3 kullanıyorum
                CloneZilla

Source

sublime text linux üzerinde gördüğüm en iyi metin editörü atomu da tavsiye ederim. Heleki php html yazmak için bunlar ideal editörler. Nedendir bilmem bir türlü ide lere ısınamıyorum metin editörleri hem küçük bir program hemde her işi görüyor. Sublime text tada atom kullanmalısın.

ginraj

Web için en iyisi bence bracket

MuhammedOzby

kaynakkod

FireSwords

Eğer para sıkıntı değil diyorsan kesinlikle PhpStorm. Gördüğüm en iyi PHP IDE'si.

Eğer ücretsiz bir şey arıyorsan metin düzenleyici de işini görebilir. En iyi iki metin düzenleyici:

-Sublime Text
-Atom

Ben şahsen Atom'u çok daha şık ve kullanışlı buluyorum. Ama Sublime Text kullanıyorum. Sebebi ise daha stabil, daha olgunlaşmış ve daha hızlı bir metin düzenleyici.

being

PHPstrom yazılımını öneririm. Eğer öğrenciyseniz veya öğrenci maili olan bir tanıdığınız varsa öğrenciler için ücretsiz lisans veriyorlar. Ben eda uzantılı üniversite mailimle almıştım bir veya iki senelikti sanırım lisans

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FireSwords

Alıntı yapılan: being - 13 Eylül 2016 - 12:31:16
PHPstrom yazılımını öneririm. Eğer öğrenciyseniz veya öğrenci maili olan bir tanıdığınız varsa öğrenciler için ücretsiz lisans veriyorlar. Ben eda uzantılı üniversite mailimle almıştım bir veya iki senelikti sanırım lisans

İndirimli oluyor diye biliyorum ben.

being

Alıntı yapılan: FireSwords - 13 Eylül 2016 - 13:21:46
Alıntı yapılan: being - 13 Eylül 2016 - 12:31:16

İndirimli oluyor diye biliyorum ben.
Hayır eğer Edu uzantılı mailiniz varsa ücretsiz lisans veriyorlar. Sitelerinde de söylüyorlar zaten öğretim görevlileri ve öğrenciler için ücretsiz diye hocam.