VNC ile bağlanınca s ve d tuşları çalışmıyor.

Başlatan static_reactor, 10 Aralık 2014 - 17:17:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

static_reactor

merhabalar;
vds e ubuntu kurdurup
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42365.0
anlatılanları yaptım.
Windows VNC olarakta VNC-Viewer kullanıyorum.
bağlanıyorum ama gel gelelim klavyemden "s" tuşuna basınca ALT+F1 yapmışım gibi applications u açıyor.
aynı şekilde "d" tuşunda ise masaüstünü gösteriyor.  Haliyle yazi yazmama engel oluyor.

fikri olan var mı acaba?

heartsmagic

http://superuser.com/a/264600
Sunucu tarafındaki klavye ayarlarında "Hide all normal windows and set focus to the desktop" kısmıyla oynayabilirsin. Hatta iptal bile edebilirsin sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

static_reactor

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2014 - 13:41:25
http://superuser.com/a/264600
Sunucu tarafındaki klavye ayarlarında "Hide all normal windows and set focus to the desktop" kısmıyla oynayabilirsin. Hatta iptal bile edebilirsin sanırım.

teşekkür ederim yorumunuz için ama maalesef yeniden kurdurdum(Ubuntu 14.04.1 LTS)
başka desktop ları inceliyorum. dolu dolu herşey kurulu halde gelen bir desktop bulursam hemen deneyeceğim. LXDE ve XFCE çok boş geldi(Linux ile ilk defa ilgilendiğim için kusura bakmayın, neyin nerede olduğunu ve ne işe yaradığını pek bilmiyorum o yüzden boş dedim)
bir arkadaş Mate Desktop 'ı önerdi. Mate için fikriniz var mı acaba?
vds de sadece php dosyalarımı çalıştırayım ve ffmpeg ile render yapayım yeterli benim için.

heartsmagic

Son cümleden yola çıkarsak neden dolu bir masaüstü istiyorsun? :)
Sana işini görecek bir masaüstü yeter bence, fazlası zaten sistemi yoracaktır. Sunucu olması açısından böyle söylüyorum. Masaüstü tercihleri biraz kullanıcının kendisiyle alakalıdır, başkalarının söyleyeceği yorumlar cidden taraflı olacaktır. Ancak, sunucu olması ve uzak masaüstü yapılması hasebiyle hafif masaüstleri zannımca daha isabetli olur.

Yeniden kurulum sorunu çözdümü mü? Zira aynı sorunun oluşacağını düşünüyorum.

static_reactor

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2014 - 15:18:14
Sana işini görecek bir masaüstü yeter bence, fazlası zaten sistemi yoracaktır. Sunucu olması açısından böyle söylüyorum. Masaüstü tercihleri biraz kullanıcının kendisiyle alakalıdır, başkalarının söyleyeceği yorumlar cidden taraflı olacaktır. Ancak, sunucu olması ve uzak masaüstü yapılması hasebiyle hafif masaüstleri zannımca daha isabetli olur.

merhabalar;
dolu masaüstünden kastım, kullanacağım materyaller linuxde nasıl geçiyor bilmiyor olmamdan kaynaklanıyor. (ama öğreniyorum misal wamp server=lamb server vb.)
şimdi made kurulumunu yapıyorum. Umarım klavye sıkıntı çıkartmaz :) çıkartırsa ve araştırıp beceremezsem sizi tekrardan rahatsız ederim üstadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Aralık 2014 - 16:04:02

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2014 - 15:18:14

Üstad;
Mate Desktop ı kurdum, sonra XRDP 'yi kurup bağlandım ama language support dan Türkçe'yi listede tepeye sürükletmiyor. Videodaki gibi yapacağım ama olmadı, araştırıyorum. direk terminalden kod ile klavye dilini yada Mate nin İngilizce olan dilini Türkçe yapabilir miyim acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=tvfX6zdzbp8

heartsmagic

Konu biraz çatallanıyor ancak fazlaca dağıtmadan cevaplayalım. Kurmayı düşündüğün LAMP gibi şeylerin masaüstü ile alakası yok, hangi masaüstünü kurarsan kur o dediğin bileşenler gelmez. Sen sonradan kuracaksın o istediğin bileşenleri. Dil konusuna gelirsek, Türkçeyi yukarı sürüklemen falan gerekmiyor, seçip sistem geneline uygula demen yeterli.