ubuntu anlatım videoları

Başlatan earas, 08 Aralık 2014 - 00:08:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

earas

Merhaba arkadaşlar

Biz teknik konularda duyulan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermek ve alanında kendisini geliştirmek isteyen insanlara kaynak oluşturma amacıyla bir site açtık. Sitenin linkini buraya koymadım reklam olmasın diye. (gerçi kuralları okudum sadece imzada yasakmış) Bu site daha beta aşamasında. Yayına başladık ama tam bitmedi. Video çekme aşamasındayız, daha 80 videomuz falan var ama artık hızlı ve sağlam adımlarla ilerleriz diye düşünüyorum. Sitede videoları izlemek veya herhangi bir şey için herhangi bir ücret istenmiyor ve istenmeyecek. Zaten insanlar para vermesin diye kaynak olma amacıyla açılmış bir site.  Para istemesi sitenin mantığına ters. Yetkinliği olan herkesin istediği teknik konularda video çekebileceği özgür bir site.
Ben şahsen ağırlıklı olarak linux ve açık kaynak üzerine videoların olmasını çok istiyorum. Özellikle yeni başlayanlara yönelik kullanım videoları, windowstan linux a geçiş için sıralı videolar. İnsanları linux'un sadece programcılar için değil, kod bilmeyen son kullanıcıların da kullanabileceği bir işletim sistemi olduğunu gösterecek videolar. Ubuntu özellikle Türkçe desteği sayesinde bence iyi bir başlangıç. Hatta artık steam gibi platformlarda linux uyumlu oyunlar var. Bu oyunların yüklenmesini çalıştırılmasını gösteren videolar çekilebilir. Teknik konularda daha ileri düze kulllanıcılar için de videolar çekilebilir.
Kısacası linux propagandası yapacak, linux'un üstünlüklerini, güzelliklerini anlatacak videolar çekilebilir  :D
Bu konuda yardımcı olabilecak birileri var mı?

neynefes

Bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum sitenin ismini vermeniz.

earas

Pekala web sitesimiz bu: http://kaynakvideo.com/

Henüz o da tamamlanma aşamasında. Videolarda ve sitede ubuntu-tr'yi de önermeliyiz. İnsanların destek alacakları bir Türkçe Ubuntu forumu olduğunu bilmeleri de, geçiş yapmalarına yardımcı olabilir. Tabi önce birilerinin ubuntu için video çekmesi lazım  :))

heartsmagic

Alıntı yapılan: earas - 08 Aralık 2014 - 00:08:44
Sitenin linkini buraya koymadım reklam olmasın diye. (gerçi kuralları okudum sadece imzada yasakmış)

@neynefes'in söylediği gibi böyle bir yasağımız yok, aksine GNU/Linux bağlamında oluşturulan herhangi bir sitenin reklamı seve seve barındırılır burada. İmzadaki reklam yasağı da, bizim konularla alakalı olmayan reklam anlamındadır.
Umarım sitenin ilgili bölümünde güzel videolar görürüz, şimdiden kolaylıklar dileriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

earas

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2014 - 15:31:35
Alıntı yapılan: earas - 08 Aralık 2014 - 00:08:44
Sitenin linkini buraya koymadım reklam olmasın diye. (gerçi kuralları okudum sadece imzada yasakmış)

@neynefes'in söylediği gibi böyle bir yasağımız yok, aksine GNU/Linux bağlamında oluşturulan herhangi bir sitenin reklamı seve seve barındırılır burada. İmzadaki reklam yasağı da, bizim konularla alakalı olmayan reklam anlamındadır.
Umarım sitenin ilgili bölümünde güzel videolar görürüz, şimdiden kolaylıklar dileriz.
Anladım teşekkür ederim. Buradan ubuntu tanıtımı yapabilecek gönüllü birileri çıkmazsa başka hiçbir yerden çıkmaz :D
Bence insanlar Ubuntu tanıtımı yapmak istiyor ama video çekmekten çekiniyor. Yoksa Ubuntu'ya giriş seviyesinde videolar, windowstan ubuntuya geçiş rehberi hazırlamak, ubuntu da oyun çalıştırma videoları vs çok faydalı ve zevkli konular bana göre. Çekeceğim seriler olmasa onunla da ben ilgilenirim ama hem ubuntu konusunda daha bilgili hem de sıkışıklık olmadan daha müsait biri çekerse çok daha verimli olur diye düşünüyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.