Ubunutu Alternate CD Güncelleme Hatası

Başlatan 6ng4n, 06 Kasım 2008 - 22:49:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6ng4n

Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır Linux kullanıyorum. Hardy Heron'dan bu yana da Ubuntu kullanıyorum ancak Ubuntu'yu 8.10'a alternate CD'den güncelleme yaparken dosyaların indirilmesi aşamasını geçip yüklemeye başlayacağı esnada ilgili kaynağın bulunamadığını yazıyor, ne yapabilirim? Bir de mümkünse dreamweaver gibi hem grafiksel hem de kod özelliği(xhtml ve php) olan bir düzenleyici var mı? Aptana ve Bluefish iyi ama grafiksel özellikleri yok. Sayfayı anında göremiyoruz. Kompozer'i denedim ama sayfayı editlemektense el ile yazılan kodu bozdu. :D Kısacası hem WYSIWYG hem de coder özellikli bir tasarım arabirimi arıyorum.

heartsmagic

sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Alıntı yapılan: 6ng4n - 06 Kasım 2008 - 22:49:34
...
Bir de mümkünse dreamweaver gibi hem grafiksel hem de kod özelliği(xhtml ve php) olan bir düzenleyici var mı? Aptana ve Bluefish iyi ama grafiksel özellikleri yok. Sayfayı anında göremiyoruz. Kompozer'i denedim ama sayfayı editlemektense el ile yazılan kodu bozdu. :D Kısacası hem WYSIWYG hem de coder özellikli bir tasarım arabirimi arıyorum.

Dreamweaver, Wine ile çalıştırılabilir:
http://appdb.winehq.org/appview.php?appId=183

Bir de Mozilla'nın SeaMonkey program paketi (Browser & Composer) var:
http://www.desktoplinux.com/news/NS6632990219.html
Synaptic'te seamonkey-browser paket ismiyle bulunuyor.

erginemr

Alıntı yapılan: 6ng4n - 06 Kasım 2008 - 22:49:34
Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır Linux kullanıyorum. Hardy Heron'dan bu yana da Ubuntu kullanıyorum ancak Ubuntu'yu 8.10'a alternate CD'den güncelleme yaparken dosyaların indirilmesi aşamasını geçip yüklemeye başlayacağı esnada ilgili kaynağın bulunamadığını yazıyor, ne yapabilirim? Bir de mümkünse dreamweaver gibi hem grafiksel hem de kod özelliği(xhtml ve php) olan bir düzenleyici var mı? Aptana ve Bluefish iyi ama grafiksel özellikleri yok. Sayfayı anında göremiyoruz. Kompozer'i denedim ama sayfayı editlemektense el ile yazılan kodu bozdu. :D Kısacası hem WYSIWYG hem de coder özellikli bir tasarım arabirimi arıyorum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4404.0.html
başlığındaki B maddesinde anlatılanlar, yani Alternate CD sürücüye takılınca dürekt güncelleme gerçekleşmiyor mu?

6ng4n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Kasım 2008 - 11:35:17
sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

paket listesini güncelliyor ancak alternate cdden 8.10 a sistem güncellemesi yapmaya kalkınca şu hatayı veriyor:
E: Could not open file /media/cdrom0/dists/intrepid/main/binary-i386/Packages - open (2 No such file or directory)
E: Unable to determine the file size - fstat (9 Bad file descriptor)
E: Could not open file /media/cdrom0/dists/intrepid/main/debian-installer/binary-i386/Packages - open (2 No such file or directory)
E: Could not open file /media/cdrom0/dists/intrepid/restricted/binary-i386/Packages - open (2 No such file or directory)
E: Could not open file /media/cdrom0/dists/intrepid/restricted/debian-installer/binary-i386/Packages - open (2 No such file or directory)

W: Hash mismatch for: main/binary-i386/Packages
W: Hash mismatch for: main/debian-installer/binary-i386/Packages
W: Hash mismatch for: restricted/binary-i386/Packages

6ng4n

Alıntı yapılan: erginemr - 07 Kasım 2008 - 21:56:17
...
Dreamweaver, Wine ile çalıştırılabilir:
...
dreamweaverı kurdum ancak bazı uyumsuzluklar çıkarınca kaldırmak zorunda kaldım.dosya açarken ev dizininde dahi root yetkisi istiyor.proje yarattığımda her seferinde yeniden dosyadan açmak zorunda kalıyorum ve editor sisteme yük bindiriyor:(

erginemr

Sizin Alternate CD'de bir hata var gibi görünüyor...

6ng4n

Alıntı yapılan: erginemr - 07 Kasım 2008 - 22:00:07
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4404.0.html
başlığındaki B maddesinde anlatılanlar, yani Alternate CD sürücüye takılınca dürekt güncelleme gerçekleşmiyor mu?
Alıntı Yap
B. Ubuntu'yu Alternate CD'yi Kullanarak Güncellemek
....

4. Bir diyalog kutusu ekrana gelerek bu CD'yi kullanarak sistemi yükseltmek isteyip istemediğinizi soracak. Ekran yönergelerini izleyerek kurulumu tamamlayın.

...
cdyi mount edip taktım aynen dediği gibi(iso dosyasından değil!)
diyalog ekrana geldi ve internetten daha yeni paketlerin olabileciğini güncellemeye bunları dahil edip etmeyeceğini sordu daha yeni 3-4 paket vardı. onları indirdi sonra 1266-67 gibi bir dosya kopyalama işlemi geldi ekrana.daha sonra yükleme aşamasına geçtiğinde hata verdi.

6ng4n

teşekkür ederim cdyi yeniden indirmeliyim galiba:D:(

atomkarinca

@6ng4n, Amaya da güzel bir editördür.

6ng4n

amaya,screem,nvu ya da kompozer aynı işi görüyor.sadece html editleyen bir yapıdalar ne yazık ki  :( ama dw hem php hem asp hem de diğer sayfaları wysiwyg olsun kod olsun editleyebiliyor.böyle bir yapı var mı linux altyapısında yoksa açık kaynak ve gelişmiş dil mimarileriyle baş gösteren linuxun böyle büyük bir açığı mı var?varsa bu direkman kullanıcıları windows kullanmaya itiyor demektir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: 6ng4n - 08 Kasım 2008 - 23:09:43
böyle bir yapı var mı linux altyapısında yoksa açık kaynak ve gelişmiş dil mimarileriyle baş gösteren linuxun böyle büyük bir açığı mı var?varsa bu direkman kullanıcıları windows kullanmaya itiyor demektir.

@6ng4n, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2534.msg51156.html#msg51156 başlığında bu yorumuna bir cevap verdim. Sanırım yeterli olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.