14.04 de ekranda ki unty dock bar kayboldu

Başlatan sireno52, 05 Aralık 2014 - 18:39:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ubuntuyu sürekli kullanmıyorum  işim olduğunda kullanıyorum en son geçen hafta bir güncellleme yaptım ekrandaki  herşey silindi  sadece masa üstünün  teması var   bu sorunu nasıl çözebilirim masa üstünde sağ tık yaptığımda sadece ayarlar  menüsü geliyor  bu sorunu çözmemde yardımcı olursanız sevinirim bu arada ubuntu 14.04 lts  64 bit kulanıyorum şimdiden teşekkür ederim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

lnxdev

Merhaba tema ayarlarından acaba dock barı otomatik gizle moduna almış olabilirmisiniz ? Eğer bu mod kapalı olmasına rağmen yoksa aklıma unity ayarlarınızı sıfırlamak geliyor. Sıfırlamak için şu komutları izleyin:

Eğer Tweak tool yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz değilse tweak toolu yükleyelim:

sudo apt-get install unity-tweak-tool

Ardından ayarlarınızı sıfırlayalım:

unity-tweak-tool --reset-unity

heartsmagic

Grafik kartın Nvidia mı? Eğer sürücüleri yüklüyse:

sudo apt-get purge nvidia*

ile kaldırmayı deneyip, ardından sistemi yeniden başlat. Kaldırmak için ctrl+alt+t ile uçbirimi açıp komutu uygularsın. Eğer uçbirim bu şekilde açılmıyorsa ctrl+alt+f1 ile uçbirim açıp, kullanıcını ardından parolanı yazarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Aralık 2014 - 10:56:18
Grafik kartın Nvidia mı? Eğer sürücüleri yüklüyse:

sudo apt-get purge nvidia*

ile kaldırmayı deneyip, ardından sistemi yeniden başlat. Kaldırmak için ctrl+alt+t ile uçbirimi açıp komutu uygularsın. Eğer uçbirim bu şekilde açılmıyorsa ctrl+alt+f1 ile uçbirim açıp, kullanıcını ardından parolanı yazarsın.
okomutları nasıl yazacam uzunca bir zamandır ubuntuya girmedim  uçbirim  sekmesini nasıl çıkaracağım  bu arada evet ekran kartım nvidia gigabyte geforce gtx 680 oc modeli ama şöyle bir şey var daha öncede güncelleme yaptım her açtığımda sık sık güncelleme yapmıştım bu son güncellemede ne olduysa  oldu birde cair dock muydu tam hatırlamıyorum  onu ve compizi kurmuştu  eskiden küp görsel efekt lerini çalıştıra biliyordum her nedensen bu unty  ye geçtikten sonra yapamaz oldum belkide bir yerlerde hata yaptım bilmiyorum  dediğim gibi uzunca bir zamandır ubuntu kulanmıyorum takıldığım  mmorpg  tarzı bir oyun var onu  wine aracılığıyla  ubuntuya kursam  windows u bırakırım vallahi :)  bu arada oyunun ismi neverwinter   ( http://www.youtube.com/watch?v=e6z3CrnUwuI )
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

Kaldırmak için ctrl+alt+t ile uçbirimi açıp komutu uygularsın. Eğer uçbirim bu şekilde açılmıyorsa ctrl+alt+f1 ile uçbirim açıp, kullanıcını ardından parolanı yazarsın.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2014 - 16:00:43
Kaldırmak için ctrl+alt+t ile uçbirimi açıp komutu uygularsın. Eğer uçbirim bu şekilde açılmıyorsa ctrl+alt+f1 ile uçbirim açıp, kullanıcını ardından parolanı yazarsın.
dediklerini yaptım olmuyor hiç biri oturumu açmada kullandığım adı giriyorum   su   yazıyorum  password diyor giriyorum olmuyor   direk su yazıyorum  şifre istiyor giriyorum gene olmuyor başka bir çaresi yokmu  düne kadar gayet randımanlı çalışıyordu   güncelleştirmeden sonra sapıttı :(

heartsmagic

su falan yazmayacaksın, sudo ile sana önerdiğim komutu uygulayacak ardından parola yazacaksın bu kadar. Dikkatlice girersin parolayı zira yazarken görünmez. Tekrar diyorum, su ile falan uğraşma.

sireno52

ben  dediğiniz  şeyi yapamadım    baktım  ubuntu 14.10  çıkmış  bende onu yükledi  ama  benim ekran kartıma uygun olan  ek sürücü hangisi   ben onu  bilmiyorum ubuntuyu ilk kurduğumda ek sürücüler kısmında  2 farklı  driver  vardı  aslında  her birinden 2 şer tane vardı bunlar 304.125 sürümü ile  331.113  her birinin  arkasında  (kadarı kullanılıyor .(açık kaynek )veya (kadarı kullanılıyor .(sahipli  ) yazıyor  benim kullan mam greken driver modeli hangisi bilmiyoru  ekran kartı modelim gerçi alt kısımda yazıyor ama genede vereyim nvidia GTX 680

heartsmagic

Bu konuyu kapatalım o zaman. Kapatmadan önce şu çıktıyı geç, kart için yönlendirelim seni:
lspci | egrep "VGA|3D|Display"

feritarslan

CloneZilla