[Çözüldü] asusx550ln usb takılıyken açılmıyor

Başlatan namekrronn, 03 Aralık 2014 - 21:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

namekrronn

Merhabalar , bilgisayarımda win 8.1ve fedora kurulu idi daha sonra fedorayı silip xubuntu kurdum win 8.1 açılmadığı için baştan yapayım dedim bilgisayarım da 4 ana bölüm biri win8.1 , linux ext4, swap alanı ve yedek diye ayrı bölüm(ntfs)yedeği hiç silmem format atarken diğer bölümleri silip düzenledim aynı şekilde baştan oluşturdum win8.1 kurdum fakat sonrasında usb ile boot etmeye çalışırken  bilgisayar açılmadı bios bile açılmıyor siyah ekranda bekliyor sorunu çözemedim ne kadar araştırdıysam da windows8.1 format usb si de aynı şekilde takılıyken  açılmadı pc bios ta açılmıyor.

turkerataturk

bios açılmıyorsa donanımsal bir sorun var demektir, masa üstümü leptop mu ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

namekrronn

Alıntı yapılan: mustangank - 03 Aralık 2014 - 21:27:56
bios açılmıyorsa donanımsal bir sorun var demektir, masa üstümü leptop mu ?

notebook asus x550ln silip  windows yüklemeden önce böyle bir sorun yoktu ama windowsun boot bölümleriyle oynamıştım ubuntudayken
ayrıca şuanda windowsu gayet iyi çalıştırıyor anlamadım bende

turkerataturk

usb takılı iken açılmıyorsa boot 1. de usb vardır usb dosyaları bozuk olabilir, winows boot silmiş yada devre dışı bırakmış olabilirsin, ubuntu kurulumu ?

namekrronn

Alıntı yapılan: mustangank - 03 Aralık 2014 - 23:35:58
usb takılı iken açılmıyorsa boot 1. de usb vardır usb dosyaları bozuk olabilir, winows boot silmiş yada devre dışı bırakmış olabilirsin, ubuntu kurulumu ?

yok kurulu değil windows kurduktan sonra yanına kurayım dedim olmadı , biosu usb siz açıyorum ilk sırada windows var ama usb takılıyken açılmıyor önceki windows ta boot kısmıyla oynamıştım boot-repair ile gparted ile ama sonra silip baştan kurdum windowsu şuan kurulu olan

turkerataturk

usb ye iso dosyasını tekrardan yazdırmayı denedin mi ?

ve bios a girip boot menüsünde usb yi görebiliyor musun?

namekrronn

Alıntı yapılan: mustangank - 04 Aralık 2014 - 00:00:56
usb ye iso dosyasını tekrardan yazdırmayı denedin mi ?

ve bios a girip boot menüsünde usb yi görebiliyor musun?

evet denedim xubuntuyu yazdırdım tekrar usb takılıyken biosu açmayı  denedim fakat yine açılmadı.

turkerataturk

usb takılı iken pc açılmıyorsa bios gelmiyorsa usb veya pc de sorun vardır öyle düşünüyorum dostum,

namekrronn

Usb de sorun yok hocam baska bilgisayarda denedim sanirkm bilgisayarim.servise gidecek ama oncesinde herseyi deneyeyim diyorum mesela bios guncelleme birde hocam hdd de ki windowsu silip yeniden windows kurunca donanimsal ariza olusur mu ki cunku.kurduktan sonra oyle oldu birde dvd ile deneyecegim duzelir insallah

namekrronn

Sorun çözülmüştür yöntemi;
dvd yi alıp power iso ile windowstan windwos 8.1 ve mint yazdırdım ayrı ayrı usblere  sonra windows bölümlerini sildiğimde tekrardan usb ile başlatabilir oldum.