opera problemi

Başlatan mykrhope, 02 Kasım 2008 - 22:14:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mykrhope

ubuntu 8.04 kullanıyorum. operanın 9.62 sürümünü paket olarak indirip kurdum. ondan önce 9.60 sürümü vardı sanırım ve internete bağlanmıyordu. belki bu sürümünde bağlanır dedim fakat ilk kurduğum anda google sayfasını görüntüleyebildim sadece. bütün bağımlılıkları da kurulu. sitede arama yaptım yine böyle bir sorunu varmış bir kullanıcının. ordaki tavsiyede; araçlar>>tercihler>>gelişmiş>>ağ sekmesinden "yönlendirici bilgileri gönder" ve "otomatik yönlendirmeyi kullan" kutucuklarının işaretlerini kaldırmayı deneyin yazyordu. onu da denedim fakat yine internete bağlanmadı. hatta operayı kaldırdım. home dizini içindeki ".opera" klasörünü kaldırıp tekrar denedim ancak yine değişen bişey olmadı.

yardımlarınızı bekliyorum... şimdiden teşekkürler...

dip not: firefox internete sorunsuz bağlanıyor.

erginemr

Çok enteresan bir problem.
1. "Opera Menü >> Dosya >> Çevrimdışı Çalış" seçeneği seçili kalmış olmasın.
2. "Opera Menü >> Araçlar >> Tercihler >> Gelişmiş >> Ağ >> Vekil Sunucular"ı kontrol edin.
3. Bir de Opera'yı konsoldan "opera" komutu ile çalıştırıp, bir hata döndürüp döndürmediğini kontrol edin.

mykrhope

ilk kontrol ettiğim yerlerden biri de orasıydı ama çevrimdışı çalış seçeneği etkin değil. vekil sunucular kısmın da da yapılmış bir ayar yok, konsoldan çalıştırmayı da denedim yine bir sorun vermedi. gerçekten herşey normalken böyle bir sorun çıkmasına bende çok şaşırdım anlayamadım da.

ironic

Gelişmiş /ağ / vekil sunucular bölümünde herhangi bir seçim söz konusu mu? İlk aklıma gelen bu kısım. Değiştirdiğiniz ayarları eski konumuna getirip deneyin.

mykrhope

hayır hayır orada yaptığım bir ayar yok kesinlikle,  zaten seçili herhangibir kutucuk da yok.

ironic

Firefox ile sorun olmuyorsa onun ayarları ile deneyelim.

Vekil sunucu bölümünde fotoğraftaki yeri işaretleyip , kutucuğa aşağıdaki değeri girin. ("yönlendirmeyi kullan" ve "yönlendirici bilgilerini gönder" seçili olsun) Opera'yı yeniden başlatıp deneyin.

localhost, 127.0.0.1

[IMG]http://img37.picoodle.com/img/img37/3/11/4/t_EkranGrntsVm_432685e.jpg[/img]

mykrhope

* maalesef yine olmadı hatta o kutucukları teker teker de denedim kaldırmayı da denedim hatta operayı yeniden kurdum yine olmadı.

bobincom

Operada widndows da yaşamadığım bir kaç problem yaşıyorum bilmiyorum sizlerde de oluyor mu?

Opera da bazen kasılmalar oluyor ve force quit ile ancak operadan çıkıyorum ve yeniden açmaya çalıştığımda hata veriyor fakat açılıyor ama feeds ler gozukmuyor bu defada.. processlerden kill edince ancak duzeliyor opera.Sizde de benzer bir durum varmı ?

Konu içinde konu oldu ama  :(

ironic

Alıntı yapılan: mykrhope - 04 Kasım 2008 - 22:43:17
* maalesef yine olmadı hatta o kutucukları teker teker de denedim kaldırmayı da denedim hatta operayı yeniden kurdum yine olmadı.

Sorun Opera'da değil sanırım. Son olarak 9.27 nin adresini verdim. Zahmet olacak ama bir de bu sürümle dener misiniz? Sistemle ilgili sorunlara yardımcı olamam. Bende yeni kullanıcı sayılırım. Üzgünüm.  :-[

9.27 için Tıklayın.

Alıntı yapılan: bobincom - 04 Kasım 2008 - 22:56:09
Operada widndows da yaşamadığım bir kaç problem yaşıyorum bilmiyorum sizlerde de oluyor mu?

Opera da bazen kasılmalar oluyor ve force quit ile ancak operadan çıkıyorum ve yeniden açmaya çalıştığımda hata veriyor fakat açılıyor ama feeds ler gozukmuyor bu defada.. processlerden kill edince ancak duzeliyor opera.Sizde de benzer bir durum varmı ?

Konu içinde konu oldu ama  :(

Bu başlıkta Opera ayarları ile ilgili anlatım yapmıştım. Ayarlarınızı gözden geçirirseniz donmalara çözüm olabilir. 

mykrhope

9. 27 de denedim hatta verdiğin "localhost, 127.0.0.1" ayarını da denedim onsuz da denedim ağ ayarlarıyla teker teker denedim ama yok yine yok. çözemedim bi türlü. ama şöyle bişey de vardı ben ubuntu 7.10 kullanırken opera da sorun yoktu ancak 8.04 e geçtiğimden beri operayı kullanamıyorum dip not olarak iliştireyim yine de.

bluecem

Arkadaşım sana bir önerim olacak.Opera'nın windows versiyonunu indirip wine ile çalıştırmayı deneyebilir misin? Bakalım çalışacak mı?

mykrhope

Alıntı yapılan: bluecem - 06 Kasım 2008 - 13:02:15
Arkadaşım sana bir önerim olacak.Opera'nın windows versiyonunu indirip wine ile çalıştırmayı deneyebilir misin? Bakalım çalışacak mı?

evet işe yaradı ben çalışmaz diye düşünmüştüm ama akıl akıldan üstündür ne diyelim =). ama performansı konusunda bakalım nasıl olcak...

ihtiyar said

Bence bu geçerli bir çözüm değil. Arkadaşın bahsettiği sorunu aynen ben de yaşıyorum ve bir çözüme ulaşılmasını bekledim şimdiye kadar. Ama sonuç maalesef olumsuz. Umarım geçerli bir çözüme ulaşırız.

bluecem

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 06 Kasım 2008 - 21:33:25

Bence bu geçerli bir çözüm değil. Arkadaşın bahsettiği sorunu aynen ben de yaşıyorum ve bir çözüme ulaşılmasını bekledim şimdiye kadar. Ama sonuç maalesef olumsuz. Umarım geçerli bir çözüme ulaşırız.

arkadaşlar sorun yaşayan arkadaşımın alışkanlıklarından vazgeçmeden sorunu çözülene kadar rahatça gezebilsin diye basit bir öneride bulunmuştum. şu an hala sorunu çözmek ve arkadaşa kalıcı olarak yardım etmek için ben de uğraşmaktayım.herkese kolay gelsin.:)