sekme yazıları degistirme

Başlatan ekremdogan, 24 Kasım 2014 - 02:50:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekremdogan

sekme yazılarını degistirmek istedim ama masaustu sag tıklıyorum ,ilgili birsey yok.foruma da baktım bir şey bulamadım ,birde ayrıca ses sorunu var,youtube de                                                                          ses geliyor onun dısında diğer sitelerde ses sorunu var.ses ayarlarından test ettim problemsiz calısıyor.tesekurler..

ersinkandemir

Sekme yazısı nedir, uykusuzluğumdan anlamamış olabilirim kusura bakmayın. Ses sorunu bilgisayar üzerinde herhangi bir ses dosyası/video oynatırken yaşanıyor mu yoksa flash player şeklinde olan oynatıcılarda mı sorun yaşıyorsunuz? Ne olur olmaz uçbirimden şu çıktıları alalım:  

dpkg -l | grep flash

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39008.0
Where there's a shell, there's a way.

ekremdogan

dgn@dgn-Lenovo-G500:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                                 11.2.202.418ubuntu0.14.04.1                         amd64        Adobe Flash Player plugin installer
dgn@dgn-Lenovo-G500:~$ ^C
dgn@dgn-Lenovo-G500:~$

verdiginiz komutu yazdigimda ,ekran ciktisi bu şekilde .internet sitelerini açarken üstte sekmelerin baslık yazısı siralanıyor ya onun yazı fontu çok buyuk onları kucultmek için demek istedim.daha once wi-fi sorunu vardı,burdan gelen cevp kodları girdikten sonra sekme baslık yazıları büyüdü. tesekurler..

heartsmagic

Youtube haricindeki sitelerde ne kullanılıyor videolar için?
Farklı sorunları farklı başlıklarda konuşuyoruz, esasında bu başlıkta konuşmasak güzel olur ancak sekme dediğin tarayıcı sekmesi mi? Ağ sorunu için neleri uygulamıştın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremdogan

tarayıcı sekmesi için ,ve masaustu sağ tıklarken çıkan yazı fontları çok buyuk olmuş.aslında ilk kurarken boyle degildi,wi-fi sorunu diye mesaj mesaj yazdım gelen cevaplardan birini terminal e yazdım ve sekme ve başlık yazıları büyüdü,megerse wi-fi  ile alakalı degilmiş yazdıgım kod,onu yazı fontunu nerden degistirecem ?ses sorunu arada bir oluyor şimdilik duzelmiş .tesekurler..

heartsmagic

Hangi öneriyi denedin lütfen görebilir miyiz?
Sistemdeki yazıtiği ayarlarını kurcaladın mı? Basit bir şekilde oradan düzeltebilirsin belki?

ekremdogan

hangi kodu yazdıgımı hatırlamıyorum birkac tane mesaj gelmişti onları denedikten sonra oldu. ayrıca  sitem ingilizce onu da turkçe yapmak istiyorum .en son wi-fi sorununu sizin verdiginiz ileti ile duzeltmiştik galiba .gonderdiğim ve aldıgım mesajları en kolay yoldan toplu olarak nasıl ekranımda bulabilirim ama hepsi beraber olabiliyormu ?? teskurler

heartsmagic

Kablosuz sorunu için kullanılan komutlar yazıtipi için sorun yapmaz, hiç sanmıyorum böyle bir şey olsun. Fakat komutları görmek için:
history | less
komutunu uygulayıp aşağılara doğru gezinebilirsin.

Yazıtipi ayarlarına baktın mı sistemde?

ekremdogan

hangi kod olduğunu bilmiyorum şimdi:) masaüstü sağ tıklarken çıkan menü yazılarını nasıl küçültecem .belki sekme başlık yazısıda ordan ayarlanabilir belki,sudo apt-get python install ve netbeans terminalden dedim kuruyor ama nereye kaydettiğini bulamıyorum.butun klasorlere baktım bulamadım,sistem dili tamamen turkçe yapmak istiyorum  onu da yapamadım  , ???  siz bu işi biliyorsunuz bence tesekurler .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2014 - 16:39:27

yazı tipi ayarları bakacak yer yokki.system setting var ordan apearence tıklıyorum birkaç tane masaustu değiştirme resmi var başka birşey yok.acaba kurduğum surumden kaynaklı mı bu eksiklikler.belki dili türkçeye çevirsek daha kolay olabilir belki ,aama onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum tesekurler. :-[ :-[

heartsmagic

sudo apt-get install unity-tweak-tool
ile uygulamayı kur ve çalıştır. Orada yazıtipleri ayarı olacak, bir bak bakalım neymiş sendeki durum. Uçbirimden de olur da, uğraşmayalım şimdi.