Ubuntu'ya Zarar Vermeden Windows'u Kaldırmak

Başlatan -DıLgEş-, 22 Kasım 2014 - 12:18:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Arkadaşlar iki işletim sistemi yüklü Ubuntu ve Windows... Ben Ubuntu'ya zarar veermeden grub ve windowsu nasıl kaldırabilirim.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

andydufy

Doğru olduğundan emin olmamakla  birlikte, ben ubuntu üzerinde disk yöneticisi yardımıyla Windowsun bulunduğu disk bölümünü biçimlendirmiştim. Ama Grub düzenlemesi yapmadım.
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

if

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

grayloop

hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

gecegezen

Windowsun bulunduğu bölümü bicimlendir sonda terminalden "sudo update-grub" komutusunu yürüt bununla gurb listesini güncelleyeceksiniz. dedikleri grubun kaldıramazsın grub ubuntu'nun açılışını sağlıyor.
Bir sorun olmaması lazım ama olursa @gridongu'nun gösterdiği sayfalar ile grub'u onarabilirsiniz.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

ilksumat

Merhaba, bende 12.04 kullanıyorum netbook samsung'da. yalnız 12.04ün yanında windowsda yüklü. birde google chromium yüklenmişti ama ben chromium videoları falan açamıyor ne yapabilirim... chrome kullanmak iyimidir yoksa tümden kaldırayımmı. windowsu ihtiyacım olur belki diye yüklenmişti ama çok yer kaplıyormudur diye düşünüyorum. kaldırmamı önerirmisiniz. birde mozillayla ilgili sorum olacak ama onu sonra sorayım. teşekkürler şimdiden 

neynefes

Alıntı yapılan: sumatilk - 20 Ekim 2015 - 01:15:14
Merhaba, bende 12.04 kullanıyorum netbook samsung'da. yalnız 12.04ün yanında windowsda yüklü. birde google chromium yüklenmişti ama ben chromium videoları falan açamıyor ne yapabilirim... chrome kullanmak iyimidir yoksa tümden kaldırayımmı. windowsu ihtiyacım olur belki diye yüklenmişti ama çok yer kaplıyormudur diye düşünüyorum. kaldırmamı önerirmisiniz. birde mozillayla ilgili sorum olacak ama onu sonra sorayım. teşekkürler şimdiden

Her konunun farklı başlıkta konuşulması taraftarıyız düzen açısından. Sorularınızı kısaca cevaplayacağım ama olay uzayacaksa lütfen yeni bir başlık açın. Cihazınız hakkında yeterli bilgi vermemişsiniz. Windows çok fazla yer kaplamaz tabi siz ne kadar ayırdınız sisteme bilmiyorum ama. Chrome'da dahili flash player var o yüzden kurup kullanabilirsiniz videolar için. Benim kullandığım programlar ve bir kaç oyundan dolayı windows ile dual boot olarak kullanıyorum cihazı. Size kalmış oluyor aslında burda sistem tercihi.

meda

Alıntı yapılan: gecegezen - 23 Kasım 2014 - 17:39:59
Windowsun bulunduğu bölümü bicimlendir sonda terminalden "sudo update-grub" komutusunu yürüt bununla gurb listesini güncelleyeceksiniz. dedikleri grubun kaldıramazsın grub ubuntu'nun açılışını sağlıyor.
Adımları dikkatli bir şekilde uygula. Biçimlendirme için Gparted uygulamasını kullanabilirsin. Gparted ile disk parçalarını birleştirebilirsin.
Alıntı yapılan: sumatilk - 20 Ekim 2015 - 01:15:14
Chromium yerine güncel Flash Player dahili olarak gelen Chrome kullanabillirsin. Ayrıca zorunlu sebep yoksa 14.04 LTS sürümüne geçmeni tavsiye ederim. Herhangi bir aksilik olmazsa 6 ay sonra 16.04 LTS yayınlanır. Ekran kartı sürücüleride güncel olacağı için video gibi işlemlerde sorunuz çözülebilir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ilksumat

Teşekkür ederim deneyip sonucu bildiririm ve samsung netbookla ilgili de bilgi verirym np-n145 model ama windowsa ne kadar yer ayrıldığını herhalde açılışta f12 basıp bakmam lazım? arkadşım yüklemişti daha önce böyle. bende pek hakim değilim. sadece windows giderse daha yer açılır diyorum birde zaten kullanmıyorum niye dursun yer kaplasınki dedim.