windows grubdan gitti!!!

Başlatan mcqn, 19 Ekim 2015 - 19:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mcqn

windows 10 kullanıcısıyım.
ubuntuyu bilgisayara 3-4 gün önce kurdum ama uefi sorunu yüzünden hep boot menuden açmak zorunda kaldım
bende sonunda windows'dan easyBCD programını yükledim ve linuxu ekledim
başarılı olamadım birazdaha uğraştıktan sonra windowsu silmişim sanırım
uefiden açınca hiçbirşey açılmıyor
csm den açınca linux
windowsu gruba nasıl geri getirebilirim acaba?

neynefes

Wikimizdeki boot-onarımı başlığını inceleyin takıldığınız yerde yardımcı oluruz.

fsutil

mcqn

boot repair programını ben kullanamadım okudum onlarca yeri recommended repaire tıklayınca =
"The current session is in Legacy mode. Please reboot the computer, and use this software in an EFI session. This will enable this feature. For example, use a live-USB of Boot-Repair-Disk-64bit (www.sourceforge.net/p/boot-repair-cd), after making sure your BIOS is set up to boot USB in EFI mode." hatasını veriyor

fsutil

Bilgisayara kurulu olan linux üzerinde mi denediniz ? Canlı bir linux sistem ile deneyin

mcqn

bilgisayardaki linux ubuntu üzeriden denedim ve bu hatayı aldım :(

The current session is in Legacy mode. Please reboot the computer, and use this software in an EFI session. This will enable this feature. For example, use a live-USB of Boot-Repair-Disk-64bit (www.sourceforge.net/p/boot-repair-cd), after making sure your BIOS is set up to boot USB in EFI mode.

fsutil

[1]Adresinden .iso yu indirip, Mintstick [2] programı ile bir usb ye yazın, daha usb üzerinden bilgisayarınızı yeniden başlatın

[1] http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/
[2] https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.0

mcqn

630 mb lık program şu an int çok hızlı değil yarın yükleyip denicem ve sonucunu yazarım teşekkürler

heartsmagic

Diyor ki orada kurulum UEFI kipinde değil. Kurulumu nasıl yapmıştın sen, UEFI ile mi? Görünen o ki yapmamışsın, yaptıysan eğer BIOS tarafındaki EFI ayarlarını gözden geçir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mcqn

csm üzerine yaptım kurulumu uefi de iken linux açılmıyor linux için csm ye almam gerekiyor

heartsmagic

Neden açılmasın? UEFI ile kurulum yapıp Boot-Repiar'i uygulamış mıydın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.