linuxtan windows 8 e dönüş

Başlatan damienslediable, 10 Kasım 2014 - 21:41:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

damienslediable

merhabalar bu konu baslıgı forumda varmı tam bılmıyorum yınede problemımı anlatayım win8 vardı dual boot yaparım dıye dusundum linuxla beraber fakat win 8 silindi. sımdı w8 e donup tekrar dualboot yapmayı dusunuyorum nasıl yaparım yardımcı olursanız sevınırım

meda

Kurulumla ilgili biraz daha detay aktarın ki daha kolay yardımcı olalım. Mesela Grub ekranı geliyor mu kurulumu UEFI mi yaptınız ?
Grub onarmayı deneyebilirsiniz. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub_önyükleyicisini_onarmak
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

damienslediable

Alıntı yapılan: meda - 10 Kasım 2014 - 21:51:23
Kurulumla ilgili biraz daha detay aktarın ki daha kolay yardımcı olalım. Mesela Grub ekranı geliyor mu kurulumu UEFI mi yaptınız ?
Grub onarmayı deneyebilirsiniz. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub_önyükleyicisini_onarmak

grub ekranı gelmıyor tek isletım sıstemı lınux arastırdıgımda bazı dosyaların el ıle sılınmesı gerektıgını soylenıyor usb ye ıso atacagım hangı program lınuxta desteklenıyor yada ıslemlerın adımları hakkında bılgı almak ıstıyorum

meda

Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Mesele Windows'u bir şekilde belleğe atmaksa forumda bir süre önce benzer bir konu vardı sanırım. Fakat mesele Windows meselesi olunca ne yazık ki net hatırlayamıyorum kullanılması gereken uygulamayı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

remziyapar

Benim anladığım Elinde windows 8 ISO var bunu USB ya yazdıracaksın. Eğer sorun buysa ISO sağ tık diske yaz seçeneği vardı sanki birde dd aracı ile de bu işlemi yapabilirsin.

feritarslan

En sağlıklısı bölümlemeleri kendi elinle oluştur ben hep öyle yaparım nolursa olsun hemde windows bootloaderi kullanarak

CloneZilla

meda

Alıntı yapılan: feritarslan - 19 Kasım 2014 - 18:57:29
En sağlıklısı bölümlemeleri kendi elinle oluştur ben hep öyle yaparım nolursa olsun hemde windows bootloaderi kullanarak

Nasıl yaptığınızı anlatırsanız çok daha güzel olur.

feritarslan

konu açimmi abi çekiniyorum şimdi bilemedim ki
                CloneZilla

meda

Alıntı yapılan: feritarslan - 19 Kasım 2014 - 20:44:00
konu açimmi abi çekiniyorum şimdi bilemedim ki
Bence harika olur tabi makale tarzında hazırlayıp görsellerle de zenginleştirirsen yani daha da anlaşılır kılarsan çok daha iyi olur. Yeterki faydalı paylaşımlar olsun. Zaten en çok ihtiyaç duyduğumuz konu paylaşmak forumun amaçlarından bir tanesi de bu. İlk soruyu soruyum MBR ya da UEFI sistemlerin  ikisinde de kullanabilir miyim bu yöntemi ?

feritarslan

Alıntı yapılan: medaAlıntı yapılan: feritarslan - 19 Kasım 2014 - 20:44:00konu açimmi abi çekiniyorum şimdi bilemedim kiBence harika olur tabi makale tarzında hazırlayıp görsellerle de zenginleştirirsen yani daha da anlaşılır kılarsan çok daha iyi olur. Yeterki faydalı paylaşımlar olsun. Zaten en çok ihtiyaç duyduğumuz konu paylaşmak forumun amaçlarından bir tanesi de bu. İlk soruyu soruyum MBR ya da UEFI sistemlerin  ikisinde de kullanabilir miyim bu yöntemi ?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=45681.0
buyur kardeşim
                CloneZilla