her şey tamam ama oyun oynama esnasında küçülmeyi durduramadı

Başlatan sireno52, 05 Kasım 2008 - 11:30:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Herkese iyi günler  belki bu sorunumun cevabı verilmiştir ama ben bulamadım sorun şu compiz mükemmel çalışıyor   oyun esnasında  küçülme  olmasın diye compiz menüsunden metacity `de işaretledim  fakt oyunu oynar iken  yarım saat geçmeden  birden bire küçülüyor  ben bunu anlamadım    ben nerde yanlış yaptım bilemiyorum   envy`le ekran kartı drıver`lerini  yüklediğim halde böyle bir hata veriyor
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

Evet bu bir compiz problemi ve geçici çözümü söylediğin şeyi yapmak. Ancak sende yine aynı hatayı vermesi ilgin. Ekran koruyucu mevcut mu? Mevcutsa süresi ne kadar?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Kasım 2008 - 12:14:50
Evet bu bir compiz problemi ve geçici çözümü söylediğin şeyi yapmak. Ancak sende yine aynı hatayı vermesi ilgin. Ekran koruyucu mevcut mu? Mevcutsa süresi ne kadar?
ekran koruyucu var  10 dk. ayarlı  birde(bilgisayar  bekleme durumundayken  ekran koruyucuyu  etkinleştir ) işaretli  onu haricindede başka birşey yok
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

10 dk. ise onunla alakası yoktur. Dediğim gibi bir compiz problemi bu fakat sende neden nüksediyor anlamış değilim.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2008 - 10:29:16
10 dk. ise onunla alakası yoktur. Dediğim gibi bir compiz problemi bu fakat sende neden nüksediyor anlamış değilim.
peki bir çaresi yokmu  düzeltemezmiyim

heartsmagic

Sorunun ne olduğunu bilemeden çözüm üretmek zor. Bariz bir compiz sorunu gibi görünüyor. Eğer compizi kapattığından eminsen benim tavsiye edecek başka bir şeyim ne yazık ki yok.

erginemr

Aynı şeyi ben soracaktım, Synaptic'ten fusion-icon paketini kurup çalıştırdıktan sonra, sistem tepsisine yerleşen bu uygulamayı kullanarak Compiz'i bir süreliğine devre dışı bırakın ve oyunu bir süre öyle çalıştırın.

Bir de bu ne oyunudur? Windows oyunu ise Wine ile de ilgili olabilir. Wine'ın hangi sürümü yüklü?

Belki problem doğrudan oyundan kaynaklanıyordur. Benzer diğer 3D oyunlarda da aynı şey oluyor mu?

sireno52

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Kasım 2008 - 15:09:45
Aynı şeyi ben soracaktım, Synaptic'ten fusion-icon paketini kurup çalıştırdıktan sonra, sistem tepsisine yerleşen bu uygulamayı kullanarak Compiz'i bir süreliğine devre dışı bırakın ve oyunu bir süre öyle çalıştırın.

Bir de bu ne oyunudur? Windows oyunu ise Wine ile de ilgili olabilir. Wine'ın hangi sürümü yüklü?

Belki problem doğrudan oyundan kaynaklanıyordur. Benzer diğer 3D oyunlarda da aynı şey oluyor mu?
urban terror den başkasını oynamıyorum zaten onu oynariken böyle oluyor birde ben Synaptic  pakette arama   bölmüne compiz yazdım nekadar compiz varsa hepsini yükledim  tabi kabul edilmeyen paketleri yüklemedim şunu söyliyeyim ben daha önce pardus kulanıyordum  onda alıştığım pakeleride ubuntuya kurdum örneğin k3b.kaffeine  kopete amarok vs. pardusta kullnılan  birçok şeyi kurdum sizin anlıyacağınız bunlar yaparmı acaba

erginemr

Söylediğim gibi Synaptic'ten fusion-icon paketini kurun. Menü >> Uygulamalar >> Sistem Araçları altına yerleşecek. Bu aracı çalıştırarak Compiz'i devre dışı bırakın ve Urban Terror'ü bir süre oynayın. Böylece sorunun Compiz'den kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış oluruz.

sireno52

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Kasım 2008 - 23:42:03
Söylediğim gibi Synaptic'ten fusion-icon paketini kurun. Menü >> Uygulamalar >> Sistem Araçları altına yerleşecek. Bu aracı çalıştırarak Compiz'i devre dışı bırakın ve Urban Terror'ü bir süre oynayın. Böylece sorunun Compiz'den kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış oluruz.
hocam şu an  eğer ubuntu 8.10 nvıdıa drıver paketleri hazır ise onu yükleğeceğim eğer ondada aynı sorun yaparise senin dediklerini aynen yapacağım

sireno52

ya arkadaş ben işletim sistemini baştan yeniden kurdum  envy`den nvıdıa ekran kartı driverinide kurdum fakat compizi kurmadığım halde vede  (görsel efekt) normal  olduğu halde bile  oyun oynariken birden bire pencere küçülüyor

vatansiz

Konu acilmisken bende,de ayni sorun mevcut. Bir caresi yokmu oyunu oynarken birden kücülüyor ekran. oynadigim oyunlar (Nexuiz,Sauerbraten)bazen kisa bir süre sonra ekran tekrar büyüyor bazen kücük olarak kaliyor. kompizden kaynakli  olacagini hic düsünmemistim kompizi kapatip deneyecegim. selamlar.

matafleur

((:

Garip bir şekilde bende de aynı sorunlar oluyordu.Sonradan şunu farkettim.Bu pencere boyutu değiştirmelerin hepsinde masaüstünde bir simge seçili oluyor.Boşluğa tıklayıp seçimi inaktif hale getirdikten sonra oyuna girmeye başladığımda bu sorunu yaşamamaya başladım.Rastlantısal mı bana mı özel bilmiyorum ama çok ilginç bir şey.Bir deneyin isterseniz (:

heartsmagic

Compiz zaten kuruludur. Buradaki tüm arkadaşlar lütfen fusion-icon uygulamasını kurup, tekrar tekrar kontrol etsinler.