Tersine Kod Mühendisliği

Başlatan Reverser, 03 Kasım 2014 - 20:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Reverser

Görmeyeli değerlenmiş buralar :)

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

contland

Güzel site ama k nasıl ileti yazacağımız belli degil :D yeniyim ben :D

Reverser

hoş geldin :) konuya ileti yazmakla ilgili bir sıkıntı mı yaşadın ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

OnLive

Alıntı yapılan: contland - 13 Şubat 2017 - 01:06:57
Güzel site ama k nasıl ileti yazacağımız belli degil :D yeniyim ben :D

Bu iletiyi atabildiğinize göre çözmüş olmalısınız.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

cokomoko

Bu konuyu öyle ayrıntılı incelemedim ama bir ara bakınacağım. Karşılıklı soru-cevap hoşuma gitti, güzel bir ortam yakalanmış.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

Hyd

Hocam özelden bi' mesaj atabilir misiniz?

Size danışmak istediğim bi' kaç soru varda.

7hr33l3t73r

Uzun bir aradan sonra, yeni bir EkleBeni ile Buradayiz. ^:^
Detayli bilgiler asagida olup, Oyuncularini beklemekte. ^_^
indir
=====================================================================================
        Filename:  badcafe.c
     Description:  CrackMe
          Created:  2017-05-26   T 06:21 AM
        Compiled:  gcc7.1 badcafe.c -o badcafe.o -c
            Linked:  ld -melf_x86_64 ...
=====================================================================================

badcafe: ELF 64-bit LSB executable, x86-64, version 1 (SYSV), dynamically linked, interpreter /lib64/ld-linux-x86-64.so.2, stripped, with debug_info

ELF Header:
  Magic:                                         7f 45 4c 46 02 01 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00
  Class:                                          ELF64
  Data:                                           2's complement, little endian
  Version:                                       1 (current)
  OS/ABI:                                       UNIX - System V
  ABI Version:                                 0
  Type:                                           EXEC (Executable file)
  Machine:                                      Advanced Micro Devices X86-64
  Version:                                       0x1
  Entry point address:                      0xbadcaf0
  Start of program headers:             64 (bytes into file)
  Start of section headers:               3002480 (bytes into file)
  Flags:                                          0x0
  Size of this header:                       64 (bytes)
  Size of program headers:               56 (bytes)
  Number of program headers:          7
  Size of section headers:                 64 (bytes)
  Number of section headers:           15
  Section header string table index:  14

RELRO             STACK CANARY      NX                 PIE               RPATH        RUNPATH       FILE
No RELRO        No canary found     NX enabled    No PIE          No RPATH   No RUNPATH   badcafe

dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

7hr33l3t73r

https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

Sh4oTT

Video güzel olmuş, sesli anlatım olsa tadından yenmez :)

Bipolar_Disorder

Assembly dili bu iş için biçilmiş kaftan :)
Crack'ler felan bu dil ile yazılıyor.

Bu dili bilen birkaç yaşlı kurt kaldı :D

012rev3

Alıntı yapılan: 7hr33l3t73r - 08 Mart 2016 - 00:38:22

Konuyu ara ara büyük bir ilgi ve merakla takip etmekteyim. Ne yazık ki yeterli bilgi ve donanımda olmadığımdan soruları çözemiyorum. Gerekli çözümlerin sunulması ve kimi kaynakların paylaşılması gerçekten harika.
Elimde dandik bir programla şifrelenmiş bazı fotoğraflar bulunmakta. Şifre kısa ve sadece numaralardan oluşsa bile, yani kaba kuvvet ile rahatlıkla çözülebilse bile malesef program dosyaları okumuyor. Uzun bir süre uğraştım ancak bir çözüm bulamadım ve şimdilik rafa kaldırdım. Belki bi gün çözerim ancak benim endişem dosyaların bozuk olabileceği. Çözebildiğim kadarıyla da Aes-128 ile şifrelenmiş. Bu nedenle bu yazıyı alıntıladım ama tam olarak söylenenleri de anlayabilmiş değilim. Şifre olmadan datanın okunabilmesi... Lütfen bu konuyu biraz açabilir misiniz?
Aynı zamanda paylaştığınız görseldeki masaüstü i3/xmonad vs. olsa gerek ve çok güzel bir şekilde konfigure edilmiş. Bu ayarlar için yararlandığınız kaynak oldu mu?

"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

7hr33l3t73r

Sorunuzu tam olarak anlamadim. Neyi acmam gerekiyor?
Sizin paylastiginiz gorsel de kullanilan uygulamanin kendi ozelligi. Kaba kuvvet saldirisi diyorsunuz ya, iste yazilim da bunu kendi icinde bagrindiriyor. Siz uzun sifreler de hatirladiginiz kismi yaziyorsunuz, gerisini yazilim kendi bulmaya calisiyor.  Eger herhangi bir karakter hatirlamiyorsaniz bunu direk yazilima birakiyorsunuz. Sanirim sifre olmadan acmak kismini boylece aciklamis olduk. Benim anlatimlarima o yuzden pek takilmayim. Isin basinda olanlar icin yada soyle diyelim daha iyi anlasilsin. Temel bilgisi olmayanlar icin burasi pek uygun bir konu degil diyelim.
Soyle ki;

;intel
mov eax, 5

nedirin aciklamasini yapmiyoruz.
Yani, orada temel bilgisi olan bir kisinin ne yapildigini, (aciklama olmasa bile) cok rahat bir sekilde anlamis olmasi gerekir. Temel seviye egitim veriyor olsak, iste o zaman anlatim yapmamiz sart. O zaman bize, mov eax,5 nedir yada diye sorabilirsiniz.
Kisaca bazi bolumler de anlatim kismina pek takilmayin. Anlatim kismi cok onemsedigim birsey degil. (Anlatim yapma konusunda pek iyi degilimdir..!)

Gelelim diger bir sorunuza;
DWM kullanmaktayim. Yapilandirma dosyalari, github adresimde acik sekilde paylasilmakta. Bazi kullanicilarin yapilandirma dosyalarini (C)alip kendi istdigim sekilde duzenleyip kullanmaktayim. Arch'in wiki'sin de kullanicilarin Masaustu ve  terminal vs yapilandirmalarinin bulundugu bolumden, kendime uygun kullanicinin dosyalarini secerek kullaniyorum. Tabi sevmedigim bazi yerlerde oynama yapma geregi duyuyorum...