Virtualbox ile Ubuntu 14.04'e Mavericks Kurulumu Hakkında

Başlatan mertasa, 01 Kasım 2014 - 13:40:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertasa

Arkadaşlar merhaba,

benim bir sorunum var,şu anda 14.04 nolu ubuntu sürümünü kullanıyorum ve virtualbox ile sanallaştırma yaparak mac os x mavericks'i kurmak istiyorum şuanki sistemime.Fakat dünden beri bir kaç yere baktım fakat sonuç alamadım şuanda arka planda virtualbox mavericks'i açmaya çalışıyor ama o hoşgeldiniz yazılı ekran bir türlü gelmiyor.Kısacası bana virtualbox ile ubuntu işletim sistemi üzerine nasıl mac os x mavericks kurulacağını anlatabilir misiniz ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

meda

Söz konuusu Hacintosh olunca işler değişir. İlk olarak Mavericks kalıbının sanala uygun olarak hazırlanmış gerek. Daha sonra işlemci uyumluğu devreye girer. Hatta sisteminizin bile bu tür sanallaştırmaya izin veriyor olması gerek.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mertasa

Alıntı yapılan: meda - 01 Kasım 2014 - 15:50:29
Söz konuusu Hacintosh olunca işler değişir. İlk olarak Mavericks kalıbının sanala uygun olarak hazırlanmış gerek. Daha sonra işlemci uyumluğu devreye girer. Hatta sisteminizin bile bu tür sanallaştırmaya izin veriyor olması gerek.

sanala uygun iso'yu indirdim açıkcası işlemci konusunda nasl emin olabilirim ve ayrıca da bios'da virtualization denilen sekme açık.Fakat dediğim gibi bir türlü mavericks'in hoşgeldiniz ekranı gelmiyor.Başka nasıl bir öneriniz var acaba ?