Zaman Zaman Kitlenme ve Ekranın Kararması

Başlatan mutlucan96, 28 Ekim 2014 - 09:49:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

O öneriler elbette denenebilir, ben RAM konusu için yorum yaptım sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

talip

İlginize teşekkür ederim. Sorunum maalesef devam ediyor. Bilgisayarımı açalı 15 dakika oldu. Bu süre içinde 3 kez kilitlendi, görüntü sabit, mouse ve tuşlar çalışmadı. 2 kez ise kendi kendine birden kapanıp yeniden başlattı. Bir kez de kendi kendine kapattı ama yeniden başlatamadı. Yani, 6 kez yeniden başladım.

Çıldırmak üzereyim. Bu işletim sisteminden hevesim kaçmaya başladı.

@meda önerilerini de deneyeceğim. Ancak, öncelikle BIOS nasıl girilir, nasıl ayarlanır, araştırıp öğrenmem lazım. Denedikten sonra buradan bilgi veririm. Yine olmazsa, maalesef, windows'a dönüş düşünmeye başlayacağım.

heartsmagic

@talip, ortada ciddi bir donanım uyuşmazlığı sorunu var. Öteki türlü bu derecede bir sorun olmamalı. @meda'nın önerilerini bir dene, olmazsa sendeki sürücüleri kaldırıp bir de ATI'nin kendi sürücülerini deneriz. Gerçi meselenin artık grafik kartından dolayı olmadığını düşünmeye başladım. Yeni bir çekirdek denetiriz ikinci seçenek olarak.

Bu bir dizüstü müdür, markası modeli nedir öyleyse?
Değilse anakartın çipsetine göre bakınabiliriz bir diğer seçenek olarak.

Fakat her türlü sırayla gidelim:

1. @meda'nın önerisi.
2. Üst sürümden çekirdek denemek.
3. Anakarta göre arama yapmak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

talip

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ocak 2015 - 01:54:02
@talip, ortada ciddi bir donanım uyuşmazlığı sorunu var. Öteki türlü bu derecede bir sorun olmamalı. @meda'nın önerilerini bir dene, olmazsa sendeki sürücüleri kaldırıp bir de ATI'nin kendi sürücülerini deneriz. Gerçi meselenin artık grafik kartından dolayı olmadığını düşünmeye başladım. Yeni bir çekirdek denetiriz ikinci seçenek olarak.

Bu bir dizüstü müdür, markası modeli nedir öyleyse?
Değilse anakartın çipsetine göre bakınabiliriz bir diğer seçenek olarak.

Fakat her türlü sırayla gidelim:

1. @meda'nın önerisi.
2. Üst sürümden çekirdek denemek.
3. Anakarta göre arama yapmak.

Bu bir masaüstü bilgisayar. Anakartı, Gigabyte GA-MA78GM-UD2H.

BIOS ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmaya fırsat bulamadım. Ancak, öğrenmeye çalışırken cool&quiet özelliği olduğunu fark ettim. Auto konumunda idi. Nasıl kapatacağıma bakarken yine kilitlendiğinden bakamadım. Böylece, ubuntu başlamadan da kilitlenebildiğini öğrenmiş oldum.

@meda önerilerini denemeye çalışacağım. Ancak, her zaman bilgisayar ile ilgilenme fırsatı bulamıyorum. Bu nedenle, zaman alıyor.