ubuntu 14.04 güncelleme ve yazılım merkezi kapanma sorunu

Başlatan ttdark, 21 Ekim 2014 - 12:29:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ttdark

mrb arkadaşlar ubuntu 14.04 kurdum kurdugum ilk gün iyi çalışıyor bir yada iki güncelemeden sonra güncelleme yapmıyor ekrana devamlı hata raporları geliyor ve yazılım merkezini açtıgım anda kapanıyor hemen yazılım merkezi ubuntuyu 3 kez kaldırıp kurdum hep aynı hata nedendir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ler ....

heartsmagic

Üç kez değil, bir kere bile yeniden kurmaya gerek yok. Ayrıca her kurulumdan sonra aynı şeyin olması normal değil. Kurulum düzgün gitmiş miydi? ISO'nun md5 bütünlüğünü denetlemiş miydin? Şu an yazılım merkezi açılmıyor, sistem güncellenmiyor mu? Lütfen şunları dene:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
software-center

Çıktıların hepsini buraya kod etiketi içinde aktarırsın: kodetiketi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rcpsvn

İyi günler arkadaşlar. Benimde yazılım merkezi ile sıkıntım var. Yeni konu açmak istemedim şöyle bi hata veriyor.

#Paket listeleri okunuyor... Hata!
E: Encountered a section with no Package: header
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/extras.ubuntu.com_ubuntu_dists_trusty_main_i18n_Translation-tr
E: Paket listeleri ya da durum dosyası ayrıştırılamadı ya da açılamadı.

mendirec

Aramıza hoş geldin @rcpsvn
Aynı sorun aşağıda bağlantısını verdiğim konuda çözüme ulaştırılmış.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43583.5

Ctrl + Alt + T veya seçkeden uçbirimi açın ve aşağıdaki komutları sırasıyla çalıştırın. Çıktıları kod etiketi içerisinde buraya geçiniz. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0
sudo rm -f /var/lib/apt/lists/extras.ubuntu.com_ubuntu_dists_trusty_main_i18n_Translation-tr
sudo apt-get update

rcpsvn

MeNDireC  verdigin konutları uyguladım problem çözüldü teşekkür ederim..