Packard Bell TK85 laptop görüntüyü televizyona aktaramama sorunu?

Başlatan hulusidiken, 18 Ekim 2014 - 13:28:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hulusidiken

Merhabalar arkadaşlar ben ubuntuya yeni başladım hiç birşey bilmiyorum ve yavaş yavaş öğreniyorum; lakin sizlere bir sorum var beni aydınlatırsanız çok sevinirim, windows kullanırken ekstra hiç birşey yapmadan hdmı kablosu ile laptopumdaki görüntüyü lg televizyonuma yansıtabiliyordum, hiç bir sorun, sıkıntı yaşamıyordum, ubuntuya kurdum ne yaptım ne ettim bu görüntü yansıtılamaz oldu, daha doğrusu sadece masa üstünü yansıtıyor; ancak bilgisayarda yaptğın hiçbirşeyi televizyon görmüyor, mesela bir film veya bir oyun açıyorsunuz televizyonda hiç birşey açılmamış gibi halen masa üstünü görmeye devam ediyor, konunun çözümünü bilen arkadaşlar yanıtlarlarsa çok sevinirim. Selam ve saygılar.... :-\  (Ekran kartım Geforce GT 420M)

neynefes

Hocam ayarlar üzerinden ekran sekmesinden yapılıyor düzenleme diye hatırlıyorum. Ben gnome 3.12 kullanıyorum masaüstünde sağ tıklayıp aynala diyorum goruntuyu.

hulusidiken

Üstadım o ayarları çok kurcaladım ama maalesef sadece bilgisayarın masa üstünü görüyor televizyon, sanki fotoğraf çekilmiş televizyona yansıtılmış gibi, ekran kartı uyum sağlamıyor diye aklıma geliyor fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum..

if

hulusidiken

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2014 - 11:35:10

Alıntı yapılan: if - 20 Ekim 2014 - 01:40:16
lspci | grep -E "VGA|Display|3D" çıktısına bakayım.

mavi@mavi-ubuntu:~$ lspci | grep -E "VGA|Display|3D"
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 02)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 420M] (rev ff)

heartsmagic

Alıntı yapılan: hulusidiken - 19 Ekim 2014 - 13:57:51
Üstadım o ayarları çok kurcaladım ama maalesef sadece bilgisayarın masa üstünü görüyor televizyon, sanki fotoğraf çekilmiş televizyona yansıtılmış gibi, ekran kartı uyum sağlamıyor diye aklıma geliyor fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum..

Nereleri kurcaladığını anlayamıyoruz şu cevaptan. Ekranlar uygulamasını açtığında TV görünüyor mu bağlıyken? "Ekranları yansıt" dediğinde hiçbir işlevi olmuyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.