Wine yüklerken hata

Başlatan -DıLgEş-, 12 Ekim 2014 - 15:32:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Arkadaşlar herhangi bir wine versiyonu yüklerken "Permission denied " hatası alıyorum indirdiğim dosyalar tar.gz ve tar.bz2 uzantılı dosyalardır...
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

plazma

Çıktıları ile beraber aktarırmısın.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: plazma - 12 Ekim 2014 - 18:44:06
Çıktıları ile beraber aktarırmısın.
tamam ben şimdi permission denied hatasını çözdüm ama şimdi flex pacage hatası veriyor g++ bulunmadı diyor lib hatası veriyor kıscası yüklenmiyor @plazma
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Linux

sudo apt-get build-dep build-essential
sudo apt-get install gcc
sudo apt-get install g++
dedikten sonra tekrar dener misin.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Linux - 13 Ekim 2014 - 15:40:14
sudo apt-get build-dep build-essential
sudo apt-get install gcc
sudo apt-get install g++
dedikten sonra tekrar dener misin.
yalnız benim bilgisayarda internet yok... :( :( :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ekim 2014 - 15:48:27

ACABA SORUNU NASIL ÇÖZECEĞİM...

plazma

İnternet olmadan çok zor taşıma su ile değirmen döndürmeye benzer.

Linux

Canlı CD/DVD veya USB'den de kurulum mümkün internet olmadan, lakin biraz uğraşman gerekecek

heartsmagic

İnternet yoksa kaynak koddan derlemek senin çok daha zahmetlidir. Şuradan edinebilirsin istediğin paketleri:
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=wine&searchon=names&suite=trusty&section=all
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Linux - 14 Ekim 2014 - 01:05:21
Canlı CD/DVD veya USB'den de kurulum mümkün internet olmadan, lakin biraz uğraşman gerekecek
olsun ne kadar uğraşmam gerekse bile yükleyecem...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ekim 2014 - 14:33:35

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ekim 2014 - 01:10:04
İnternet yoksa kaynak koddan derlemek senin çok daha zahmetlidir. Şuradan edinebilirsin istediğin paketleri:
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=wine&searchon=names&suite=trusty&section=all
SAĞOL, EVE GİDİNCE DENEYECEĞİM...