[Çözüldü] Compiz Kurulumu Nasıl yapılır?

Başlatan emrekirac, 04 Ekim 2014 - 18:10:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrekirac

Arkadaşlar compiz kurulumunu nasıl yapabilirim araştırdım fakat bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

heartsmagic

Ubuntu 14.04 kullanıyorsan zaten Compiz kuruludur. Compiz olmadan Unity çalışmaz zaten. Kurmak istediğin tam olarak nedir? Daha doğrusu ne yapmak istiyorsun da olmuyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrekirac

Ben çok önceden ubuntu yüklemiştim sürümünün kaç olduğunu tam olarak aklımda değil sol tıklağımda fareyle herhangi bir yere çok hoş bi ses çıkarıtıyor ayrı ayrı sesleri vardı çok hoştu gerçekten ve şimdi 14.04 arşatırken ubuntu küp şeklinde geçiş yapıldığını gördüm onu yapmaya çalışıyorum benim istediklerim şu ses efektleri ve küp yardımcı olursan çok sevinirim araştırdım fakat bulamadım.

heartsmagic

Ses konusunu hiç bilmiyorum, kullanmadığım gibi görmedim de. Küp meselesi ise biraz karışık, herkeste çalışmıyor diye düşünüyorum şu an, zira ara ara forumda yapmak isteyip de yapamayanlar oluyor. Küp canlandırması için şu paketi kurman gerekiyor muhtemelen: compiz-plugins-extra

Sende kurulu mu?
Compiz yöneticisi kurulu mu?
Küp canlandırmasını açmana rağmen çalışmıyor mu?

emrekirac

compiz config settings var yükledim synapics paketinden extrayıda şimdi açtım gerisini nasıl yapıcam çünkü ağzım yandı bişeyleri kurcalarken kurcalamıyımdiyorum yardım alıyım yani :D

heartsmagic

Gerisi dediğin kısım sana bakıyor ne yazık ki. Compiz yöneticisinde örneğin küp görünüyor mu, denedin mi? Sesle ilgili canlandırmayı bilmiyorum ne yazık ki.

emrekirac

Eyvallah küpü yaptım ama sesler hala içime dert oldu çok hoş ses çıkartıyordu gerçekten neyse böyle kullanıcaz artık :)

heartsmagic

İlgili canlandırmanın nasıl bir şey olduğunu, şu an canlandırmalar arasında görünüp görünmediğini söylersen en azından daha önce kullanan varsa yardımcı olmaya çalışır.
Yok, konu şu haliyle senin için yeterliyse: cozuldukonusu

emrekirac