Compizden Sonra Terminal Açılmıyor

Başlatan Conixcit, 06 Ekim 2014 - 00:36:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conixcit

Merhabalar, yeni bir laptop geçti elime direkt olarak windows'u sildim ve ubuntu yükledim. Fakat eski alışkanlıklarımdan kalma kullanışlı compiz ayarlarını yaparken bir şeye dokunmamam gerekiyordu galiba :)
İlk başta üst ve soldaki panel gitti ve yeniden başlattım bu sefer terminali açıp ccsm yazıp unity yi etkinleştirdim bunu yaparken bir sürü şeyi pasifleştirmek istedi. Mecburen pasifleştirdim. Şimdi ise ne sol panel ne üst panel nede ctrl + alt + t komutu ile terminal açılıyor. Tek yapabildiğim masa üstü arkaplanına seçip ordan tüm ayarlara gitmek.
Ayrıca klayve sekmesinde kısayol olarak ctrl + altr + t var yinede sıfır reaksiyon.
Hala sallanan pencereler efekti var fakar pencereninde kapama-küçültme düğmeleride yok sadece pence var. Dediğim gibi masaüstü panelleride yok.

Misafir oturumu açtım burada hiç bir şeyde sıkıntı yok tıkır tıkır. Google'a sordum tabidie bulamadım sonucunu.

heartsmagic

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44109.msg516124#msg516124
ve sonrası. Eğer masaüstünde dosya oluşturabiliyorsan içine şunu ekle:
dconf reset -f /org/compiz/
setsid unity

Sağ tıkla, özelliklerinden çaıştırılabilir olarak ayarla. Ardından ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş giriş yap, sonra:
DISPLAY=:0 gsettings set org.gnome.nautilus.preferences executable-text-activation launch

alt+f7 ile masaüstüne düş, sonra oluşturduğun dosyaya çift tıkla.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Conixcit

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ekim 2014 - 03:23:30
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44109.msg516124#msg516124
ve sonrası. Eğer masaüstünde dosya oluşturabiliyorsan içine şunu ekle:
dconf reset -f /org/compiz/
setsid unity

Sağ tıkla, özelliklerinden çaıştırılabilir olarak ayarla. Ardından ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş giriş yap, sonra:
DISPLAY=:0 gsettings set org.gnome.nautilus.preferences executable-text-activation launch

alt+f7 ile masaüstüne düş, sonra oluşturduğun dosyaya çift tıkla.

alt + ctrl + f1 ile nasıl giriş yapayım ?
ilk başta görünür bir şey yazıyorum oraya ne yazmalıyım oturum adımı bilgisayar adımı ? direkt kodu yazmaya kalktım fakat başa atıyor süre kısıtlı

heartsmagic

Sana kullanıcı adı sormuyor mu? Bildiğin oturum açarken kullandığın kullanıcı adın. Daha sonra parola sorar ama yazarken görünmez, dikkatlice yazıp gir.
Komutları da hata olmadan yazmaya çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.