Yılan Oyunum

Başlatan sworld, 02 Ekim 2014 - 22:06:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sworld

Merhaba arkadaşlar. Burada ve Java'da yeniyim.
Java'dan yazdığım ikinci oyunum Yılan Oyununu sizinle paylaşmak istedim. Sizlerin yorumları benim için çok önemli. Eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

Ekran görüntüsü

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=ImzHT3C-srA

Oyun:

http://www.mediafire.com/download/5zf4rf4t601y4uk/YilanOyunum.jar

Kaynak Kod:

https://www.mediafire.com/?m7gd4c949lvrhay

emrekirac

Güzel olmuş rastgele öyle konulara bakerken ilgimi çekti başlık harbidende beğendim oyunu :D

sworld

:) tesekkurler emrekirac begendigine sevindim. Javayi ilerletmek istiyorum bakalim ne olacak  :)

ecikla

Tebrik ederim gayet başarılı olmuş...bu arada windows da denediyseniz bir performans farkı gördünüz mü?

mami96

Eline saglik cok hos. Bunu android icin uyarlar ve markete koyarsan iyi is yapabilirsin.

sworld

Alıntı yapılan: ecikla - 03 Ekim 2014 - 00:59:55
Tebrik ederim gayet başarılı olmuş...bu arada windows da denediyseniz bir performans farkı gördünüz mü?

Teşekkürler. Evet Windows'ta da denedim pek fark göremedim yalnız Linux Mint 17'de önce sandığı sonra elmayı aldığım zaman oyun donuyor şuanda Mint 13 kullanıyorum sorun yok.

Alıntı yapılan: mami96 - 03 Ekim 2014 - 01:02:49
Eline saglik cok hos. Bunu android icin uyarlar ve markete koyarsan iyi is yapabilirsin.

Teşekkür ederim. Şimdi Android programlama öğrenmeye çalışıyorum inşallah o da olur  :)

burk

@sworld öncelikle emeğine sağlık, tebrik ederim. Umarım kendini programlama alanıda daha fazla geliştirirsin. Oyunla ilgili birkaç öneride bulunayım ki hem senin için küçük hedefler hem de pratik imkânı olsun. Bunun için genel olarak klasik yılan oyunundan esinlenebiliriz.

1- Bence arka planı ara ara; mesela 10 elmada bir değişir yap.
2- Arada farklı puan veren ve farklı şekillerde olan; klasik yılan oyunundaki böcek benzeri nesneler gibi ögeler ekle. Ayrıca arada puan azaltan nesneler de ekleyebilirsin.
3- Farklı oyun modları eklemeye çalış, örneğin zaman sınırı veya çift kişilik mod oyuna heyecan katar. Çift kişilik oyundan kastım aynı anda oynanabilirlik değil, atari oyunlarındaki gibi sırayla oynanabilirlik.
4- Oyunu indirmedim ancak izlediğim kadarıyla sanırım oyunda müzik yoktu. Varsa da belirli düzenlere göre değişen müzikler eklersen daha başarılı bir oyun olur görüşündeyim.

Kolay gelsin. :)

sworld

Alıntı yapılan: burk - 03 Ekim 2014 - 10:59:36
@sworld öncelikle emeğine sağlık, tebrik ederim. Umarım kendini programlama alanıda daha fazla geliştirirsin. Oyunla ilgili birkaç öneride bulunayım ki hem senin için küçük hedefler hem de pratik imkânı olsun. Bunun için genel olarak klasik yılan oyunundan esinlenebiliriz.

1- Bence arka planı ara ara; mesela 10 elmada bir değişir yap.
2- Arada farklı puan veren ve farklı şekillerde olan; klasik yılan oyunundaki böcek benzeri nesneler gibi ögeler ekle. Ayrıca arada puan azaltan nesneler de ekleyebilirsin.
3- Farklı oyun modları eklemeye çalış, örneğin zaman sınırı veya çift kişilik mod oyuna heyecan katar. Çift kişilik oyundan kastım aynı anda oynanabilirlik değil, atari oyunlarındaki gibi sırayla oynanabilirlik.
4- Oyunu indirmedim ancak izlediğim kadarıyla sanırım oyunda müzik yoktu. Varsa da belirli düzenlere göre değişen müzikler eklersen daha başarılı bir oyun olur görüşündeyim.

Kolay gelsin. :)

Önerilerin için teşekkürler Burk bu görüşlerini dikkate alacağım inş.  :) yalnız şu ara ara farklı şeyler eklemeyi denedim mesela her 30 saniyede rastgele ekranın bir yerine çalı eklemeyi çalıştım yapamadım. Sanırım timer konusunu biraz daha çalışmam gerek :) yada bu konuda bir fikri olan arkadaş var mı? Mesela cali[] cali diye bir dizi oluştursam ve her 30 saniyede bir ekranın herhangi bir yerine bir çalı yerleştirecek şekilde çalı sayısını arttıracak bir kod nasıl yazılırdı?

91011

Ben yerde sürünüyor zannettim ama seninki aynı zamanda uçuyorda :) biraz mantık hatası var yerde mi sürünecek yoksa uçacak mı ?* Yukarıdan kuş bakışı bir arazi lazım yada beton yaparsın, asfalt, volkan, çöl vs vs su da olabilir su yılanı olabilir böyle seviyeler ekleyebilirsin @burk un da dediği gibi. Güzel olmuş eline sağlık.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

rutku

Cidden çok güzel gözüküyor :) helal olsun arkadaşım. Bir şeyi merak ettim projeyi sıfırdan grafik tasarımı ve algoritmasıyla sen mi oluşturdun ? Yoksa temel aldığın bir proje mi vardı ? Eğer var ise neresinden itibaren geliştirdin ?
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

sworld

Alıntı yapılan: 91011 - 03 Ekim 2014 - 13:54:41
Ben yerde sürünüyor zannettim ama seninki aynı zamanda uçuyorda :) biraz mantık hatası var yerde mi sürünecek yoksa uçacak mı ?* Yukarıdan kuş bakışı bir arazi lazım yada beton yaparsın, asfalt, volkan, çöl vs vs su da olabilir su yılanı olabilir böyle seviyeler ekleyebilirsin @burk un da dediği gibi. Güzel olmuş eline sağlık.
Teşekkürler. :) haklısın. Su yılanı güzel fikir.

Alıntı yapılan: rutku - 03 Ekim 2014 - 15:08:19
Cidden çok güzel gözüküyor :) helal olsun arkadaşım. Bir şeyi merak ettim projeyi sıfırdan grafik tasarımı ve algoritmasıyla sen mi oluşturdun ? Yoksa temel aldığın bir proje mi vardı ? Eğer var ise neresinden itibaren geliştirdin ?

Teşekkürler rutku. Kodları sıfırdan ben yazdım ayrıca yılanın başı, gövdesi ve kuyruğunu da ben çizdim. Elma, arka plan ve sesler ise internetten buldum.
Java'ya ilk olarak  aşağıda linkini verdiğim videoları izleyerek başladım belki sizin de işinize yarayabilir diye link veriyorum. Adam helal olsun güzel anlatmış.

http://www.youtube.com/watch?v=QmwC_p0OGmI&list=PL843ECFB656DCE163

juggle

Oyun gayet iyi gözüküyor. Zamanla daha da geliştiriceğinizi düşünüyorum. Bende Java programlama dilini öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenmek için kullandığınız diğer kaynaklarıda paylaşırsanız öğrenme düzeyinde olan bir çok kişiye yardımcı olmuş olursunuz.
what goes around comes back around

rutku

O zaman kısa zamanda çok güzel işler çıkarmışsın tebrikler. Faydalandığın kaynakta çok harikaymış teşekkürler :)...
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

sworld

Alıntı yapılan: juggle - 03 Ekim 2014 - 18:02:34
Oyun gayet iyi gözüküyor. Zamanla daha da geliştiriceğinizi düşünüyorum. Bende Java programlama dilini öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenmek için kullandığınız diğer kaynaklarıda paylaşırsanız öğrenme düzeyinde olan bir çok kişiye yardımcı olmuş olursunuz.

Teşekkürler. Java ile ilgili elimde bulunan dökümanları buraya ekliyorum ayrıca youtube'de bulunan diğer serileri de paylaşıyorum umarım işinizi görür.

Alıntı yapılan: rutku - 03 Ekim 2014 - 19:20:13
O zaman kısa zamanda çok güzel işler çıkarmışsın tebrikler. Faydalandığın kaynakta çok harikaymış teşekkürler :)...

Ben teşekkür ederim.  :)

Java E-Kitaplar
http://www.mediafire.com/download/8bu3y31e2f6erc3/javaogrenmek.zip

YouTube'de Java Ders Serisi
http://www.youtube.com/watch?v=CnFCx2HkqFw&list=PL39421AC0E4B4BA25&index=1

Secret++

Java Akar  :)
Tebrikler kardeşim ben çok begendim markete koy bence.

neynefes

Java konusunda teknik bir bilgim yok. Sistemimdeki java sürümünden midir bilmiyorum ama yılan kenarlara gittiğinde bir daha ekrana dönmüyor. Hata mıdır bu onu da bilmiyorum :) Paylaşmak istedim.
Tebrik ederim hoş, güzel bir çalışma olmuş :)