Ubuntuya Dönüş için ....

Başlatan shox, 01 Ekim 2014 - 22:20:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shox

Merhabalar. Ubuntuyu en son 12.10 sürümünü kullandım ve evdekielrin alışamaması sonucu malum windowsa geri döndüm ama içimdeki ubuntu sevdası yeniden alevlendi, ve tekrar kurmak istiyorum.

Kuruluma geçmeden önece iki sorum olacaktı.

1: Lenovo B560amodel leptobumda çift ekran kartı var yani optimus teknolojisi kullanıyor. Acaba bu teknoloji ile ilgili olan sorun giderildimi?
2: 12.10 sürümü ile 14.04 arasında ne gibi gelişmeler veya farklılıklar oldu?

shox

hatas

Alıntı yapılan: shox - 01 Ekim 2014 - 22:20:36
evdekielrin alışamaması sonucu malum windowsa geri döndüm ama içimdeki ubuntu sevdası yeniden alevlendi, ve tekrar kurmak istiyorum.

Muhtemelen biliyorsunuzdur ama yine de hatırlatayım, evdekiler Windows'tan ayrılmak istemiyorsa Windows'u kaldırmadan hem Ubuntu'yu hem de Windows'u kullanabilirsiniz: Winows'un yanına Ubuntu kurmak

shox

Alıntı yapılan: hatas - 01 Ekim 2014 - 23:13:19
Alıntı yapılan: shox - 01 Ekim 2014 - 22:20:36
evdekielrin alışamaması sonucu malum windowsa geri döndüm ama içimdeki ubuntu sevdası yeniden alevlendi, ve tekrar kurmak istiyorum.

Muhtemelen biliyorsunuzdur ama yine de hatırlatayım, evdekiler Windows'tan ayrılmak istemiyorsa Windows'u kaldırmadan hem Ubuntu'yu hem de Windows'u kullanabilirsiniz: Winows'un yanına Ubuntu kurmak

Hatırlatma için teşekkür ederim ama nedenini bilmesem de ben bilgisayarda iki işletim sisteminden pek hoşlanmıyorum ama dediğim gibi nedenini bilmiyorum :)

meda

Bende bir şeyi hatırlatayım. Windows'tan kurtulmak için tek çare Ubuntu veya başka bir dağıtımın tek başına kurulu olması gerek ki ufak bir şeyde Windows'a geçmek istemeyesiniz. Zaten zaman içerisinde alışkanlılar yerini başka alışkanlıklar alıyor. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"