[Çözüldü] Themes ve Icons Klasörünün İçindekileri Sildim

Başlatan samet2131, 29 Eylül 2014 - 21:12:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

samet2131

Arkadaşlar daha öncede söylemiştim pc'de sadece ubuntu işletim sistemi var ve onuda 32 gb'lık usb'den kullanıyorum (harddisk yandı). Usb'de 1 gb'lık yer kalmıştı. Dvd-rider nedenini bilmiyorum ama ubuntu cd sini başlangıçta okumuyor başka bilgisayarlara taktığımda oluyor o sebeple format atamıyorum. Bende gereksiz şeyleri silmeye karar verdim. Sonra kullanmadığım temaları sileyim dedim (heralde burada biraz linux cahilliğim devreye girdi  :) ). Nasıl oldu bilmiyorum ama şu an ubuntunun mevcut programlarının simgeleri falan * her şey görünmez oldu. Fare imleci çok gıcık * bir şey oldu. Sadece sonradan yüklediğim programların simgeleri gözüküyor (chrome gibi). Bu sorunu nasıl çözebilirim ne yaptıysam yeni bir temada yükleyemedim klasörlerin sadece isimleri göründüğü için çok karıştırıyorum. Yardım edebilir misiniz ya da usr/share içindeki 'themes' ve 'icons' klasörlerini upload edebilir misiniz. Teşekkürler.

heartsmagic

Elinde kurulum CD'si ya da USB kalıbı mevcut mu? En rahat oradan alırsın istediğin dizinleri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

samet2131

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Eylül 2014 - 22:25:46
Elinde kurulum CD'si ya da USB kalıbı mevcut mu? En rahat oradan alırsın istediğin dizinleri.

Kurulum cd'si var. Nasıl bulabilirim?

WhereIsMyMind

Sanırım kurulum Cd ile Ubuntu'u kurmadan başlatıp, ordan silmiş olduğunuz dosyaları alabilirsiniz :)

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

meda

İnternet bağlantısı var ise:
sudo apt-get install ubuntu-desktop
Temalarını tekrar kuracak klasör kopyalamayla çözülmüyor. Tecrübeyle sabit :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

samet2131

Alıntı yapılan: WhereIsMyMind - 01 Ekim 2014 - 16:47:32
Sanırım kurulum Cd ile Ubuntu'u kurmadan başlatıp, ordan silmiş olduğunuz dosyaları alabilirsiniz :)

Nedense bir tek benim bilgisayar ubuntu cd'sini başlangıçta okumuyor. Başka bilgisayarlarda deniyorum oluyor. Başlangıçta okusaydı format atardım..

Alıntı yapılan: meda - 01 Ekim 2014 - 18:29:08
İnternet bağlantısı var ise:
sudo apt-get install ubuntu-desktop
Temalarını tekrar kuracak klasör kopyalamayla çözülmüyor. Tecrübeyle sabit :)

Dediğinizi yaptım ama şu uyarı çıktı:
ubuntu-desktop zaten en yeni sürümde.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

samet2131

Alıntı yapılan: meda - 01 Ekim 2014 - 18:58:55
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop

Buda işe yaramadı. Sanırım internetten başka bir tema indirmem gerekecek.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

samet2131

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Ekim 2014 - 19:45:10
sudo apt-get install --reinstall light-themes

Bu komut ile gtk teması geldi fakat simge teması gelmedi hala simgeler gözükmüyor.  :-\

if

sudo apt-get install --reinstall dmz-cursor-theme humanity-icon-theme gnome-icon-theme gnome-icon-theme-symbolic hicolor-icon-theme ubuntu-mono gnome-accessibility-themes xcursor-themes

samet2131

Alıntı yapılan: if - 01 Ekim 2014 - 23:45:49
sudo apt-get install --reinstall dmz-cursor-theme humanity-icon-theme gnome-icon-theme gnome-icon-theme-symbolic hicolor-icon-theme ubuntu-mono gnome-accessibility-themes xcursor-themes

Sonunda ikonlar da tema da geri geldi. Çok teşekkürler  :)