[Çözüldü] Oyunlar için VirtualBox

Başlatan eronis, 27 Eylül 2014 - 16:43:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Oyun oynamak için virtualbox'a xp yada windows 7 kuracağım. Ancak sistemim çok düşük;

İntel Core 2 Duo
2 GB DDR2 RAM
ATİ HD 3470

Oyunu açmak için 1GB versem sisteme yeterli. XP'mi seçim ? Win 7 mi ? Ayrıca daha önce hiç virtualbox'tan windows kurmadım. Driver'ları tek tek bulup'da kurmam gerekir mi ? Kısacası driver'lar ile sorun yaşarmıyım ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Eylül 2014 - 16:51:05

Aklıma windows'u makinenin bir bölümüne kurmak geldi ama aklımda şöyle bir şüphe var;
eğer windows kurarsam benim oyunlarımın olduğu disk Ext4 formatında. Görmeme riski yok diyorsanız Windows'u kendi makineme kurim ? Ne dersiniz ? İşe yarar mı ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ekremsenturk

Önce Windows'u kurup, sonra ubuntu'yu kurmak daha kolay olur. Diğer şekilde Grub'u kurtarmak ile meşgul olursun. (Windows EXT4'ü tanımaz)

eronis

Peki virtual box konusuna ne diyorsun hocam ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

gecegezen

bence virtualbox hiç girme eski oyunları oynarsın ama biraz daha yeni oyunlarda çok kasar. Ama denemek istersen sürücü içinse falan pek gerekmiyor sadece virtualbox'sı kurduktan sonra konuk oturum eklentileri gibi bir şey vardı ismini simdi hatırlayamadım menuden cdrom onu ekle diyorsun ekran sürücüsü falan onun içinde geliyor ve daha az kasmaya başlıyor.
Bence eğer eski oyunları oynamayı düşünüyorsan wine ile dene veya playonlinux biraz araştır. Tabiki bu yöntem her oyunda işe yaramıyor.
En güzeli programı kendi mimarisinde çalıştırmak ki bunun içinde windows kurup sürekli değiştirme yapıcaksınız. ext4 windows görmez ama bir kaç program ile okuma veya yazma yapabiliyorsunuz eğer yapmak isterseniz, ama programların isimlerini simdi hatırlamıyor.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

eronis

yaa alt tarafı 2 tane online oyunum var pentium 3 yada pentium 4 diyor. 512 MB ram diyor. 1GB kesin tavsiye diyor. Bunda kasmaz sanırım. Ama yok benim işlemciden her şeyi beklerim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Eylül 2014 - 19:24:24

Virtual Box'ta dediğin gibi guest additions'ı software manager'dan yükledim. Ama;

p, li { white-space: pre-wrap; }
Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary

Failed to open a session for the virtual machine GAME.
The virtual machine 'GAME' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

[table][tr][td]Result Code:
[/td][td]NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
[/td][/tr][tr][td]Component:
[/td][td]Machine
[/td][/tr][tr][td]Interface:
[/td][td]IMachine {480cf695-2d8d-4256-9c7c-cce4184fa048}
[/td][/tr][/table]

plazma

Virtualbox işine bencede hiç girmeyin, wine ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz eğer oda olmaz ise en sonra çare dualboot. Nedir o ikitane oyun ?

eronis

TwelveSky 2 (sizin deyiminizle karahan online avrupa serveri) ve Project Blackout (point blank tahadi, bu da avrupa sayılır)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Eylül 2014 - 22:28:29

Online oyunları çalıştıramıyorum. Ya ben yanlış bir şey yapıyorum. Eğer yolu yordamı var diyorsanız bu başlığı çözüldü yapim, yeni bir başlıkta wine ile online oyun oynamayı sorim, burayada konunun linkini koyim. Hem forumda da düzeni korumuş oluruz.

plazma

Evet ozaman wine altında yeni bir başlık açın isterseniz bakalım oyunlar çalışıyor mu.